Skocz do zawartości
Gość kinia

Passat 3 bg 2002.11.---prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kinia

[/sizeMAM passata 1.9 tdi 130 koni automat 2002.Podczas jazdy zapaliła mi sie czerwona kontrolka oleju i napis stop!!.....i cos tam po niemiecku.Zjechałem i sprawdziłem poziom oleju faktycznie brakowało po dolaniu problem nie zniknał.ten sam komunikat pojawia mi sie pare razy dziennie po wyłaczeniu silnika problem znika ...prosze o pomoc co to moze byc ?????????

 

 

PROBLEM DRUGI..

 

Co jakis czas włanczaja sie dwie lampki na raz abs i esp po wyłaczeniu silnika lampki znikaja????

 

 

problem trzeci..

 

 

moj passat to automat z tip-tronikiem czasami obroty wzrastaja a samochodzik z opuznieniem przyspiesza.

 

 

 

SAMOCHÓD MA PRZEBIEG 160000 SERWISOWANY BYŁ DO KONCA W NIEMCZECH....

 

PROSZE O POMOC Z GÓRY DZIEKUJE....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego problemu to dla mnie wygląda jakby pompa ciśnienia oleju nie trzymała , tymbardziej na wysokich obrotach (jeśli jest niski stan oleju świeci się na żółto).... A możesz popytać osób z Białegostoku - napewno ktoś ma kabel i Vaga i może ci test zrobić i błędy sprawdzić. Myślę że powinno się zacząć od tego :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kinia, niech zgade jak umyjesz auto ? (porblem zwei)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o ABS i ESP wyglada na to ze popsuty jest wyłacznik świateł stopu pod pedałem, to jest nieprzecietny szajs i często sie psuje. Nowy to ok 40 zł. najlepiej podpiąc VAGa i wszystko będzie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co jakis czas włanczaja sie dwie lampki na raz abs i esp po wyłaczeniu silnika lampki znikaja????

błąd czujnika ABS-u,przerwany kabelek ,coś nie łączy lub czujnik do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia
kinia, niech zgade jak umyjesz auto ? (porblem zwei)
czy z pierwszym problemem moge jezdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, ja bym nie ryzykował, wychodzi na to ze cisnienie oleju jest za niskie a to grozi uszkodzeniem silnika. A kontrolka miga , czy sie pali cały czas?? gasnie po przekręceniu zapłonu bez odpalania silika czy pali się cały czas???

Co do ABSu to na 90% stawiam na czujnik stop pod pedałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia
raczej nie, ja bym nie ryzykował, wychodzi na to ze cisnienie oleju jest za niskie a to grozi uszkodzeniem silnika. A kontrolka miga , czy sie pali cały czas?? gasnie po przekręceniu zapłonu bez odpalania silika czy pali się cały czas???

Co do ABSu to na 90% stawiam na czujnik stop pod pedałem

...

 

 

zapala sie i gasnie odrazu.wyłaczam silnik i odpalam i jest ok....na 10 min lub godzine lub 1 dzien....

 

 

kontrolka miga na czerwono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze coś zaczyna dziać sie potem z ciśnieniem oleju, prawdopodobnie pompa olejowa pada.Jeżeli kontrolka miga to znaczy że cisnienie oleju jest za niskie i to grozi uszkodzeniem silnika. Jezeli pozom oleju masz dobry , a lampka miga to proponuje odstawić samochód do serwisu nie jezdzic nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 10 min lub godzine lub 1 dzien....

 

Ewidentnie ciśnienie spada w układzie (ale nie wykluczam innych usterek) - nie wolno jeździć na czerwonej kontrolce oleju ponieważ wtedy silnik nie ma smarowania - tu nie chodzi tylko o silnik ale i o turbinę która jest smarowana olejem więc jeśli nie ma smarowania na gorąco przykładowo przez 30sec. to turbina zaciera się właśnie. Sprawa jest do uratowania pompa nie jest droga, wymiana również więc lepiej nie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności