Skocz do zawartości
marcinsgdz

Eksploatacja silników 1.4 TSI

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nawet "branie" 0.5L/1000km (czyli norma VAG i innych producentów) to jakieś nieporozumienie.

Norma do 1l/1000km i od razu mniej hołoty z reklamacjami po zakupie przyjeżdża :lol

Quo vadis, motoryzacjo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka - do zastanowienia: w Nissanach (czyli w Renault) był duży problem w silnikach 1.2 DIG-T (dość podobny technologicznie do TSI) z braniem oleju na potęgę. Jako remedium ASO wykonywały update softu silnika. Wynikiem dla kierowcy było zamulenie w dolnym zakresie obrotów, ale faktycznie przestawał brać olej. A konkretniej - poziom w misce się utrzymywał, bo to chyba nie to samo, bo co poniektórym nawet zaczęło się przelewać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... zmienili soft tak aby zalewał silnik? Przecież to byłoby widać po spalaniu/zużyciu paliwa i "trwałości" oleju. A ja myślałem, że druty to tylko w szopie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm... zmienili soft tak aby zalewał silnik? Przecież to byłoby widać po spalaniu/zużyciu paliwa i "trwałości" oleju. A ja myślałem, że druty to tylko w szopie...

 

Podobno mieszanie się paliwa z olejem to normalka (w niewielkich ilościach). Widać softem można coś tu jeszcze więcej namieszać :) Podejrzewam, że w TSI też tak można..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnego mieszania nie da się uniknąć choć w sprawnym motorze nie powinno do niego dochodzić - paliwa powinno być tyle aby całe się spaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Na wstępie chciałbym przeprosić o małą niezgodność postu z forum - prośba o poradę dotyczy Skody Octavii 1.4 TSI o mocy 140 KM z 2013 roku.

Samochód ma przejechane ~35 tys km i po odpaleniu wydaje dziwny dźwięk - pracuje jak diesel (jest słyszalne wyraźne stukanie). Zwykle po rozgrzaniu silnika wszystko wraca do normy i pracuje cicho, ale nie ma reguły. Czasem po postoju, gdy silnik nie zdąży całkiem ostygnąć problem też się pojawia.

Czytałem o problemach z 1.4 TSI, jednak odnoszą się one (tutaj) do łańcucha rozrządu - a w tym przypadku silnik jest napędzany paskiem. Dodatkowo jeśli chodzi też o wspomniane problemy ze spalaniem oleju to rocznik wskazywałby na już poprawione silniki VW - jednak w tym przypadku auto bierze olej, w bardzo małych ilościach. Poniżej podrzucam link do YT z krótkim nagraniem wideo z dźwiękiem pracy silnika.

Bardzo proszę o sugestie, co można by sprawdzić lub czy to jakaś usterka, czy typowy odgłos pracy tego silnika. Zaraz po odpaleniu słychać rytmiczny stukot, a gdzieś w okolicach 18 sekundy wyraźnie słyszalne staje się również rytmiczne pukanie w tle.

 

 

Silnik pracuje na krótkich dystansach (8-15km) z okazjonalnymi dłuższymi trasami. W żadnym wypadku nie był katowany.

Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to przypomina dwumas. Spróbuj na wyciśniętym sprzęgle.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi to przypomina dwumas. Spróbuj na wyciśniętym sprzęgle.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Również wychodzi mi to na dwumase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy wciśnięciu sprzęgła problem znika.

 

Bardzo dziękuje za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF79724D-DBA6-4D5D-8B7A-6AE2B955B4C2.jpg

 

Na dystansie 50km przejazd droga szybkiego ruchu prędkość 80/90kmh. Passat CC B7 TSI 160km DSG.

 

Standardowe średnie 7,5

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Aktualnie przy 98 tys padła pompa wody, która wydawała przykre dźwięki. Koszt w ASO z robocizna 1680zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do poruszenia z innej beczki dwa tematy ale związane z eksploatacją:

1.) Z tego co wiem w B6 FSI/TSI/TFSI jest filtr paliwa zintegrowany z deklem zbiornika paliwa lub samą pompą. Inne modele mają odseparowany filtr z regulatorem ciśnienia tu postanowiono zastosować moduł lifetime. Czy ktoś miał już problemy z takim filtrem, ile wytrzymują i czy można jakoś zmodyfikować dekiel aby stosować zewnętrzny filtr paliwa?

 

2.) Czy ktoś zabierał się za czyszczenie dolotu w tych silnikach? Jest jakiś sposób aby nieinwazyjnie sprawdzić w jakim jest stanie (bez endoskopów i tym podobnych wynalazków)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności