Skocz do zawartości
KDX

"switch off ignition" TDI-CR 170 CFGB 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam problem z moim Passatem.

 

Na Wielkanoc zalałem pod korek ON SHELL VPOWER NITRO+.

 

Następnego ranka samochód zapalił bardzo ciężko, w trakcie "kręcenia" (przyciśnięty start - samochód nie wymaga kluczyka w slocie) pojawił się komunikat "switch off ignition!".

 

Stwierdziłem, że może jest problem z paliwem. Wyjeżdziłem cały zbiornik do momentu kiedy zostało paliwa na 35 km, zalałem do połowy stanu paliwem BP (zwykły olej napędowy) - wg zasady wypalmy do zera wszelką podejrzaną ropę. Zapalał na zimnym raz wolniej, raz szybciej (w 9/10 przypadkach szybciej) nie pojawiał się komunikat. Jakoś "z przyzwyczajenia" nagrywałem każdy start na komórkę.

 

Samochód był w zeszłym tygodniu na teście - VCDS nie pokazał żadnych błędów, hamownia - moc 171,3 konia mechanicznego, Goodhope (Pozdrawiam!) powiedział, że nie widzi tu żadnego problemu, może być coś ze smokiem w zbiorniku, ale na ten moment jeździć, zalewać paliwem ze sprawdzonych stacji, unikać paliw premium (bo często "leżakują" w zbiornikach i wytrącają się z nich osady).

 

W piątek dolałem do 3/4 stanu zwykłej ropy ze sprawdzonej stacji BP.

 

Samochód stał dwa dni bez odpalania.

 

Dzisiaj taka sytuacja (nagrałem na komórkę):

 

 

Akumulator ma 95% stanu ładowania (sprawdzone), prewencyjnie - krótko po Wielkanocy - wymieniłem filtr paliwa (Knecht), cały czas moc jest a silnik pracuje równo, błędów brak. Co to może być?

 

Czy Waszym zdaniem odpala jakoś niepokojąco powoli?

 

Z góry dziękuję z pomoc i pozdrawiam

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień swój opis w profilu bo w tytule b7 a w opisie b5.

 

A może to problem stricte z baterią w kluczyku ? Też mam keyless i kiedyś cos mi wariował komp gdy mialem słabą ale nie pamietam komunikatu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Zmieniłem już opis :-)

 

Zastrzeliłeś mnie tą baterią - w ogóle o tym nie myślałem.

 

Wymienię, na bank i w obydwu kluczykach, jestem prawie pewny, że od nowości nikt ich nie zmieniał.

 

Ale tak z ostrożności, jeżeli to nie tylko to, czy ktoś miał może podobny problem z innej przyczyny niż kluczyki?

 

Pozdrawiam serdecznie

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mój też tak czasami zapala i nic się nie dzieje. a co do napisu "switch off ignition" to mi pojawia się taki napis jak oddale się od samochodu,też odpalany na przycisk i keyless go czyli bez kluczykowe otwieranie i zamykanie auta.Myślę że wszystko w porządku.Chyba że ktoś sądzi inaczej.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

 

dzięki za odpowiedź.

 

U mnie jak kluczyk oddali się od samochodu pojawia się komunikat "Key is lost" (mam nadzieję, że nie przekręciłem), ale jak kluczyk "wróci", to znika, bez dalszych (widocznych) konsekwencji.

 

Baterie wymienione, po wymianie baterii, odpalanie nie "przyspieszyło"... Z obydwoma kluczykami "na pokładzie" też bez zmian.

 

Sytuacja jest o tyle dziwna, że samochód dosłownie przed chwilą był na diagnostyce i hamowni - bez żadnych uwag negatywnych.

 

Zaufany mechanik zaproponował modyfikację programu ale trochę się tego boję.

 

Chyba najlepiej zapytać czy w innych TDI-CR, zwłaszcza 170, też macie podobne (lub większe) "opóźnienie" przy odpalaniu, jak na filmiku, zwłaszcza przy wyższych temperaturach powietrza?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukasz moich wypocin na forum.... Temat poruszalem dluuugo.

Gdy nie potrzebowal grzac swiec to odpalal mi dlugo.

A przy -17 gdy grzal swiece to od strzala.

Po wymianie rozrusznika wszystko sie unormowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał do dobrego elektromechanika, niech posłucha rozrusznik :) Gdy nie ma 200 obr/min komputer nie zdecyduje się na uruchomienie za szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie kolego ! zdecyduje.

nie u jednego dobrego mechanika byłem... rozrusznik każdy wykluczył.

w zimie gdy juz lekko rozgrzany był i dojechalem do pracy po porannym zagrzaniu swiec i pieknym odpaleniu (do pracy 1,5 km),

zostawilem tam na 2 h... potem odpalam... mróz spory byl... ale komp uznal zeby nie grzać świec... no i kręcił rozrusznikiem z 4 sekundy zanim odpalil.... odgłos kręcenia byl niefajny... powinen jakiś błąd się pojawić... ale nie.

 

Wymieniłem rozrusznik i jak ręką odjął.

 

W naszych autkach montowali takie do sierpnia 2013 02E911023Q. na Alledrogo dostaniesz nowy z testowego auta za 350.

 

ale ja kupiłem ten ktory jest do teraz w produkcji czyli: 02E911024H.

 

u tego samego gościa z Alle.

 

Wymiana bardzo łatwa, 20 min.

wyjąć obudowę filtra powietrza i mamy rozrusznik.

 

ale tak jak kolego mi pisałeś prywatnie... może spróbuj tej dawki startowej... zmienić.... mi nie miał kto tego zrobić... więc poszedlem w strone wymiany rozrusznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

switch off ignition! pojawia sie jak wlaczysz zaplon ale nie odpalasz silnika.

sprawdzales czy to taki sam objaw jest jak odpalasz z kluczyka a nie z przycisku?

 

 

mi czasem pokazuje "key not found" pomimo tego ze silnik i tak odpali :D zazwyczaj jest to wtedy kiedy kluczyk mam schowany w lewej kieszeni kurtki czyli najdalej od transpondera. jak kluczyk lezy kolo podlokietnika nigdy taki komunikat nie wyskoczyl. wymiana baterii w pilocie nie pomogla wiec obstawiam slaba antene albo tlumienie jej przez elementy auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku ewidentnie widac ze po odpaleniu pojawia sie komunikat. Cos jest ewidentnie nie tak.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

dziękuję za informacje.

 

Baterie wymienione, odpala dalej powoli. Kluczyk w slocie, start przez naciśnięcie kuczyka - też startuje wolno - ale bez komunikatu.

 

Diagnostyka tip-top, moc w normie (171,3 km, 374 Nm momentu obrotowego), wtryski - OK, brak błędów, filtr paliwa zmieniony.

 

Olej 5w30 LiquiMoly.

 

Z informacji "poza forumowych" - słyszałem "te typy tak mają" -z warsztatu obsługującego floty wiem, że najczęściej epizody powolnego odpalania zdarzają się w 1.6 TDI (konkluzja - "zostaw to"), druga rada - "rozrusznik - wymienić go", trzecia rada - od najbardziej zaufanego mechanika - zmienić dawkę rozruchową.

 

Konsekwencje pozostawienia stanu rzeczy jak teraz (czyli filmik z pierwszego posta) wg uzyskanych przeze mnie informacji - w perspektywie mogą polecieć poduszki pod silnikiem, razem z nimi albo krótko po - dwumas, reszcie nie powinno nić grozić - chyba, że czegoś nie wiem.

 

Plan działania jest taki - wymiana rozrusznika (nie jest pewne, że pomoże - tu podzielić mogę obawy kolegi Mlody_tm), a jak to nie pomoże - zmienię dawkę rozruchową.

 

Zmienię dawkę u kumpla - bo sam noga jestem a nie operator VCDS.

 

Wolę się wstrzymać z modyfikacją dawki do ostateczności (np. - zacznie klekotać) - jeżeli nie trzeba nie chcę ruszać niepotrzebnie programu.

 

Pozdrawiam serdecznie

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio to jakas porazka... Ogolnie cala zime ladnie palil.

Dzis rano 13,5 st. Odpalam i nie grzal swiec... Normalka to jest bo po prostu nie potrzebowal zagrzac.

No i odpalal 4 sekundy jak na filmiku u gory.... Tragedia.

U mnie chyba musi sie skonczyc na tej dawce paliwa... Ale ja nie umiem zgrac swojego programu i wyslac Twojemu koledze Krzysztofie.

Moze ktos by mi cos takiego zrobil gdzies w okolicy wrocławia?

Aha no i jak zawsze klekotał.

 

Wylaczylem

I odpalilem i klekotac przestal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń proszę do Tomka, którego numer wysłałem Tobie privem. On wie jak to zrobić.

 

A z drugiej strony - po wymianie pompy w baku nie pali inaczej?

 

 

Pozdrawiam Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciaz nie dojechala :(

Zamowiona bezposrednio z fabryki z Niemiec, mysle ze na pewno w przyszlym tygodniu przyjdzie, zaloze i sie okaze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to byłaby heca, jeżeli okazałoby się, że to pompa zbiornika, normalnie jaja jak berety :-) LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wymienie dla sw spokoju :)

 

Dzis taka ciekawostka... wczoraj wymienilem czujnik temperatury zewnetrznej / ten w zderzaku. Mialem nowy oryginal....

Ciekawe czy na jego podstawie komp kombinuje czy zagrzac swiece czy nie i jaka dawke paliwa dac ?

 

Bo rano odpalam. 16 st.... I dlugo powinien krecic. A zakrecil na strzala i nie klekotal :)

Przypadek ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik wymieniony

 

i ....

 

efekt jest taki, że startuje szybciej na ciepło.

 

Pierwsze odpalenie rano - bez zmian - 4 obrót rozrusznika i chodzi.

 

Reasumując - jest lepiej, ale nie tak bardzo jak powinno być.

 

Obadałem dzisiaj identycznego Passata - odpala szybciej.

 

Błędów - brak.

 

:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano, pod warunkiem, że trafimy sprawne

 

ale to jakieś rozwiązanie jest

 

Ktoś z obecnych wymieniał już pompę?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Po wymianie rozrusznika startuje teraz tak:

 

 

pierwszy start, 16 stopni na zewnątrz.

 

Czy to jest w normie, bo już nie wiem, czy nie za bardzo kombinuje.

 

Pozdrawiam

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie odpalil. Ale widac ze grzał Ci świece.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności