Skocz do zawartości
Miszka

Hak holowniczy B8

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam 2014 rok, easy open oraz oryginlany hak, pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W alltracku MY17 easy open wyklucza się z hakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Waszym zdaniem dla 2 rowerów lepsza jest platforma (mam sedan i nie mam haka) czy bagażnik na dach? ja skłaniam się ku bagażnikowi, bo wyjdzie taniej, wydaje mi się że można jechać szybciej (180kmh nie stanowi problemu) i w zimę można jeszcze dorzucić box.

 

jeżeli ktoś mnie przekona do platformy to może się skuszę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy Waszym zdaniem dla 2 rowerów lepsza jest platforma (mam sedan i nie mam haka) czy bagażnik na dach? ja skłaniam się ku bagażnikowi, bo wyjdzie taniej, wydaje mi się że można jechać szybciej (180kmh nie stanowi problemu) i w zimę można jeszcze dorzucić box.

 

jeżeli ktoś mnie przekona do platformy to może się skuszę :).

 

Przekonywać Cię nie będę. Podam tylko co mnie przekonało do platformy:

- wysokość podziemnych garaży.

- okresy przejściowe (wiosna/jesień) - na dachu box i 6 par nart, a 4 rowery na platformie

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zbytnio co dyskutować.

 

Platforma:

- dużo droższa

- pod każdym względem lepsza

-- wygoda użytkowania

-- prędkość podrózy

 

Dach:

- tylko taniej

 

P.S. Ćwiczyłem obie opcje. Czy warte pieniędzy? każdy musi ocenić sam.

Weź pod uwagę, że dobry bagażnik na hak trzyma wartość przy odsprzedaży.

Edytowane przez Miszka
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy Waszym zdaniem dla 2 rowerów lepsza jest platforma (mam sedan i nie mam haka) czy bagażnik na dach? ja skłaniam się ku bagażnikowi, bo wyjdzie taniej, wydaje mi się że można jechać szybciej (180kmh nie stanowi problemu) i w zimę można jeszcze dorzucić box.

 

jeżeli ktoś mnie przekona do platformy to może się skuszę .

 

Miałem podobny dylemat bo nie miałem haka i poszedłem w kierunku uchwytów na dach. Gdybym miał hak, pieniądze i wiedzę którą mam teraz brałbym platformę. Chłopaki pisali już, że platforma wygrywa pod prawie każdym względem. Jednak jeśli będziesz woził tylko 2 rowery i w sezonie nie jeździsz z nimi co tydzień poza miasto to wybrałbym dach - mniejsze koszty. Jeśli zamierzasz jeździć z rowerami powyżej 140km/h i często to bierz platformę. Wożenie rowerów na dachu z prędkościami wyższymi niż 140km/h to poza problemem potwornego wzrostu spalania, trudnego do zniesienia na dłuższą metę hałasu dochodzi sprawa bezpieczeństwa. W moim przypadku mam już na dachu 3 rowery i niestety na codzień jeżdżę drogami słabej jakości - na samym początku nie przykładałem się do odpowiedniego mocowania i na jednym z przejazdów kolejowych w Dąbrowie Górniczej rower spadł mi z mocowania Thule 591. To był mój ewidentny błąd ale od tej pory uraz psychiczny pozostał.

Kolejne dwa uchwyty które kupiłem to już 598 - przejechałem z nimi po różnych nawierzniach tego lata już 5000km i wg mnie tutaj rower nie ma prawa wypaść + złodzieje nie mają tak łatwego zadania jak w przypadku 591 choć pewnie jak będą chcieć to sobie poradzą. Dwa zdjęcia opisujące kluczową zmianę.

porownanie.jpg

porownanie 2.jpg

Edytowane przez eles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W końcu udało mi się dołożyć oryginalny hak do Passata. Można trochę zaoszczędzić, nie zamawiając oryginalnego haka w konfiguracji auta. Oryginalny, nie używany hak z demontażu da się kupić na allegro za 1000 PLN podczas gdy w cenniku to 3920 PLN. Sam nie dodałem ponieważ nie starczyło na wszystkie opcje w momencie zamawiania. Sprawa nie wygląda tak optymistycznie jak się wydaje i chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami, aby inni forumowicze mogli świadomie podjąć decyzję. Plusem jest fakt posiadania oryginalnego haka za 25% ceny z salonu (teoretycznie). Do minusów należy niewątpliwie nakład pracy na montaż który wymaga:

- demontażu zderzaka

- obniżenie zbiornika AdBlue (TDI)

- obniżenia tłumika

- podcięcia/ wymiany centralnego ślizgu zderzaka

- demontażu elementów plastikowych bagażnika

- demontażu tylnego siedzenie, i plastikowych nakładek progów

- demontażu rączki otwierania pokrywy silnika

- wyciągnięcia centralnej skrzynki bezpieczników – chyba najtrudniejsza operacja (może wymagać demontażu poduszki kolanowej)

- montażu haka (najprostsza operacja polegająca na włożeniu w podłużnice i przykręceniu 4 śrub)

- montażu sterownika

- przeciągnięcia wiązek kabli do centralnej skrzynki pod kierownicą, do haka i przycisku otwierania – uwaga haki z allegro nie mają wiązki do centralnej skrzynki, jako, że jest to część wiązki głównej, która jest inna w aucie z hakiem. Ja kupiłem w KUFATEC za 92 EUR z przesyłką)

- przylutowania kabli CAN (trudna pozycja gdzie trzeba się położyć pod kierownicą z lutownicą....)

- włożenie końcówek kabli zasilania sterownika do 4 gniazd bezpieczników w centralnej skrzynce+ włożenie właściwych bezpieczników

- zamontowania przycisku otwierania haka (można to zrobić bez demontażu całego boczku bagażnika)

- zmontowania wszystkiego co do tej pory rozmontowaliśmy

- dodania sterownika przyczepy do Gateway-a i dodania kodowania w innych sterownikach tak aby miały świadomość, że ciągniemy przyczepę.

Ze względu na braki czasowe całość wykonywałem na raty, ale wątpię aby jedna osoba mogła to wszystko ogarnąć w mniej niż 16 h. Mając na uwadze fakt, że żaden mechanik nie będzie chciał pracować za mniej niż 50 PLN/h trzeba się liczyć z kosztem 800 PLN za montaż. Jak pytałem o cenę montażu to waha się ona od 600 do 1000 PLN. Ponadto pojawiają się pewne ryzyka związane z montażem takie jak możliwość połamania zaczepów i problemy z kodowaniem. Przy pierwszej próbie kodowania wyłączył się ACC i pojawił się błąd nieprawidłowego kodowania. Jako, że każde auto jest inne mogą się pojawić niespodziewanie zależności. Tak więc da się zamontować hak za 2000 PLN co daje już tylko 50% oszczędności lub 1400 PLN i sporo własnej pracy + pewne ryzyka. Decyzja oczywiście po stronie użytkownika, ale jedno jest dla mnie pewne jak już zakładać hak to tylko oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Ja zamówiłem hak Westfalia jeszcze przed odbiorem do auta z wyprzedaży rocznika. Mechaniczny montaż "moment". Na "elektronikę" czekałem 2 dni. Po tym odebrałem samochód ale musiał wrócić. U mnie też nie działało ACC - więc nie jest to łatwa sprawa. Teraz jest wszystko OK. Poza drobiazgiem: serwis podobno nieprawidłowo zamontował zderzak i po 6kkm mam wytarcia od klapy bagażnika (Variant). Coś polerowali, nie jest to widoczne po zamknięciu więc odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz jeśli mam mówić o naszym serwisie to wole to przemilczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli odpowiedź do mnie to wyjaśniam, że nie był to Rybnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

W końcu udało mi się dołożyć oryginalny hak do Passata. Można trochę zaoszczędzić, nie zamawiając oryginalnego haka w konfiguracji auta.....

 

Witam

czy może Pan podać namiary na elektryka, który skonfigurował panu hak,

bo w moim miejscowym ASO-VW twierdzą, że bez Kodu dedykowanego do haka

próba ingerencji w elektrykę auta i CPU skutkuje wywalaniem błędów przy każdej próbie podłączenia auta do złącza diagnostycznego, a nawet utratą gwarancji na elektrykę auta.

Jak pokonał Pan ten problem???

 

Pozdrawiam i liczę na odzew (może być na priva)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

czy może Pan podać namiary na elektryka, który skonfigurował panu hak,

bo w moim miejscowym ASO-VW twierdzą, że bez Kodu dedykowanego do haka

próba ingerencji w elektrykę auta i CPU skutkuje wywalaniem błędów przy każdej próbie podłączenia auta do złącza diagnostycznego, a nawet utratą gwarancji na elektrykę auta.

Jak pokonał Pan ten problem???

 

Pozdrawiam i liczę na odzew (może być na priva)

 

mnie tez strona kodowania interesuje jak to ogarnięte zostalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

hak fabryczny jest super. Miałem po kokardy zabawy z bagaznikiem na dach. Garaz podziemny pod blokiem juz determinuje kwestia pakownia. Rowery jak debil montowałem juz poza osiedlem. Koszmar. Kupiłem najtanszy wieszak na rowery Thula. Do tego za 50 zl dodatkową tablice podpinaną do instalacji haka i potem wieszam na ostatnim rowerze za pomocą jednej trytytki. Szybko i sprawnie. Cena haka fabrycznego boli. Ale ... jak sobie przypomnę tę akcje wyprowadzanie rowerów poza osiedle, samochod zapakowany dzieciakami, a Ty wyprowadzasz rowery, pakujesz kazdy na dach, zabezpieczasz. No nie. Nigdy więcej. Rowery na dachu. Do bani vs bagażnik na haku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

czy może Pan podać namiary na elektryka, który skonfigurował panu hak,

bo w moim miejscowym ASO-VW twierdzą, że bez Kodu dedykowanego do haka

próba ingerencji w elektrykę auta i CPU skutkuje wywalaniem błędów przy każdej próbie podłączenia auta do złącza diagnostycznego, a nawet utratą gwarancji na elektrykę auta.

Jak pokonał Pan ten problem???

 

Pozdrawiam i liczę na odzew (może być na priva)

 

Witam. Też jestem zainteresowany tym tematem, w ASO do oryginalnego haka potrzebny jest jednorazowy kod dostarczany razem z hakiem. Bez tego nie da się prawidłowo wkodować haka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Też jestem zainteresowany tym tematem, w ASO do oryginalnego haka potrzebny jest jednorazowy kod dostarczany razem z hakiem. Bez tego nie da się prawidłowo wkodować haka.

 

Hmmmm.... Ciężko mi się z tym zgodzić. Hak działa, a o żadnym kodzie wcześniej nie słyszałem. U mnie wystarczyło do listy sterowników dodać 69. Potem można (nie trzeba, ale warto) w sterowniku tylnych czujników parkowania wprowadzić info o zamontowaniu haka. Jak tego nie ma to czujniki wyją jak się cofa z przyczepą. Tak jak pisałem wystąpił problem z ACC. Pomogło odłączenie sterownika, wykasowanie błędów, ponowne podłączenie. Problem ten mógł też być spowodowany, długotrwałym odpięciem akumulatora. Po podłączeniu akumulatora wszystkie kontrolki świeciły przez kilka minut i musiałem wykasować błędy z tym związane. Teraz hak działa i problemów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moglby ktos wrzucic tutaj jakie ma kodowanie haka?

 

Zamontowalem hak, wiazka kupiona w aso.

 

Po zakodowaniu wszystkiego mam dwa komunikaty o sprawdzeniu kierunkowskazow w przyczepce, dziwne bo wczesniej mialem Mosul of golfa I wszystkie swiatla dzialaly prawidlowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szuli88 domyślam się że ty do mnie dzwoniłeś , proszę kodowanie :jupi

 

Address 69: Trailer (J345) Labels: 5Q0-907-383.clb

Part No SW: 5Q0 907 383 J HW: 5Q0 907 383 B

Component: Anhaenger H21 0203

Revision: 8C001003 Serial number: 0391747738

Coding: 0100000202000000

Shop #: WSC 14285 002 1048576

ASAM Dataset: EV_TrailFunctGener2Hella 001008

ROD: EV_TrailFunctGener2Hella_VW26.rod

VCID: 3E781D72A13768B286-806A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mu da twoje kodowanie?

przecież to u niego nie odpali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

W końcu udało mi się dołożyć oryginalny hak do Passata. Można trochę zaoszczędzić, nie zamawiając oryginalnego haka w konfiguracji auta. Oryginalny, nie używany hak z demontażu da się kupić na allegro za 1000 PLN podczas gdy w cenniku to 3920 PLN. Sam nie dodałem ponieważ nie starczyło na wszystkie opcje w momencie zamawiania. Sprawa nie wygląda tak optymistycznie jak się wydaje i chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami, aby inni forumowicze mogli świadomie podjąć decyzję. Plusem jest fakt posiadania oryginalnego haka za 25% ceny z salonu (teoretycznie). Do minusów należy niewątpliwie nakład pracy na montaż który wymaga:

- demontażu zderzaka

- obniżenie zbiornika AdBlue (TDI)

- obniżenia tłumika

- podcięcia/ wymiany centralnego ślizgu zderzaka

- demontażu elementów plastikowych bagażnika

- demontażu tylnego siedzenie, i plastikowych nakładek progów

- demontażu rączki otwierania pokrywy silnika

- wyciągnięcia centralnej skrzynki bezpieczników – chyba najtrudniejsza operacja (może wymagać demontażu poduszki kolanowej)

- montażu haka (najprostsza operacja polegająca na włożeniu w podłużnice i przykręceniu 4 śrub)

- montażu sterownika

- przeciągnięcia wiązek kabli do centralnej skrzynki pod kierownicą, do haka i przycisku otwierania – uwaga haki z allegro nie mają wiązki do centralnej skrzynki, jako, że jest to część wiązki głównej, która jest inna w aucie z hakiem. Ja kupiłem w KUFATEC za 92 EUR z przesyłką)

- przylutowania kabli CAN (trudna pozycja gdzie trzeba się położyć pod kierownicą z lutownicą....)

- włożenie końcówek kabli zasilania sterownika do 4 gniazd bezpieczników w centralnej skrzynce+ włożenie właściwych bezpieczników

- zamontowania przycisku otwierania haka (można to zrobić bez demontażu całego boczku bagażnika)

- zmontowania wszystkiego co do tej pory rozmontowaliśmy

- dodania sterownika przyczepy do Gateway-a i dodania kodowania w innych sterownikach tak aby miały świadomość, że ciągniemy przyczepę.

Ze względu na braki czasowe całość wykonywałem na raty, ale wątpię aby jedna osoba mogła to wszystko ogarnąć w mniej niż 16 h. Mając na uwadze fakt, że żaden mechanik nie będzie chciał pracować za mniej niż 50 PLN/h trzeba się liczyć z kosztem 800 PLN za montaż. Jak pytałem o cenę montażu to waha się ona od 600 do 1000 PLN. Ponadto pojawiają się pewne ryzyka związane z montażem takie jak możliwość połamania zaczepów i problemy z kodowaniem. Przy pierwszej próbie kodowania wyłączył się ACC i pojawił się błąd nieprawidłowego kodowania. Jako, że każde auto jest inne mogą się pojawić niespodziewanie zależności. Tak więc da się zamontować hak za 2000 PLN co daje już tylko 50% oszczędności lub 1400 PLN i sporo własnej pracy + pewne ryzyka. Decyzja oczywiście po stronie użytkownika, ale jedno jest dla mnie pewne jak już zakładać hak to tylko oryginalny.

 

Cześć :)

 

tjacek dzięki za podpowiedź jak ogarnąć montaż oryginału, post znalazłem jak już wszyscy powiedzieli że wyrzuciłem pieniądze na org hak ze sterownikiem i przyciskiem.....

 

U mnie sytuacja wyglądała tak:

 

1. Montaż haka ORIS (elektryczny) z wiązką(komputer-hak) + komputer + przycisk (bez wiązki) - mechanikowi zajęło 1,5h wliczając demotaż adblue i wszytko inne.....

2. Dokupiłem brakującą wiązkę na KUFATEC - dziś 109 euro netto + przesyłka - a w zestawie 4 zasilania stałe, 2xcan, zapłon i dodatkowo break system overload presssure

3. Montaż wiązki z kodowaniem - 4h - robiąc to pierwszy raz w życiu

 

PS. w kodowaniu mogę pomóc sprzętowo i informacyjnie

PS2. Elektryczny oryginalny hak - mimo że poświęciłem trochę czasu, nie wyobrażam sobie innej instalacji haka w tym aucie. Nic nie widać, niczego nie szukam jak potrzebuje haka, klik i jest :)

 

pozdrawiam

podipodi

 

tjacek - jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

To jeszcze dodam, że po montażu haka należy postarać się o stosowną adnotację w dowodzie rejestracyjnym. W innym przypadku w razie jakiejś kolizji można mieć (teoretycznie) kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności