Skocz do zawartości
MORGOOTH

Tablice rejestracyjne - czcionka Deutschland

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając z Reichu wyrobiłem sobie tablice rejestracyjne na styl zachodnich kolegów.

 

2d8bd523818ecdbbmed.jpg

 

Czy takie tablice mogę założyć do swojego bolida?

Czy polskie prawo zabrania mi poruszania się z takimi tablicami?

20160408_151238.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy takie tablice mogę założyć do swojego bolida?

 

Założyć zawsze można , kwestia tego jak długo uda Ci się na nich jeździć ...

 

Ja zakładając klapę USA , pierwszą małą rejkę dorobiłem sobie właśnie z czcionką niemiecką , niestety żyć mi nie dali niebiescy ...

Teraz założyłem również tą nielegalną ale z polską czcionką , i jest spokój póki co .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie reguluje dokładnie jaka ma być czcionka.

Do tego potrzebne są jeszcze naklejki legalizacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie możesz z nimi legalnie jeździć. Polska tablica składa się również z naklejki, która jest przypisana do niej. Nie możesz jej przykleić na swoje ładniejsze. Jeśli nie chcesz mandatów to raczej odpuść sobie te tablice, choć są ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to głupota, że trzeba tak restrykcyjnie trzymać się czcionki na tablicach. Za nieprzestrzeganie tego jaki grozi mandat? Mogą nie dopuścić auta do dalszego ruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka tablica jest nielegalna czyli tak jakbyś w ogóle bez niej jeździł więc mogą ci zabrać dowód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabiorą Ci dowód i będziesz musiał przegląd robić. To nie głupota - ktoś wyobraża sobie co by sie działo znająć kreatywność rodaków - ja bym sobie np czcionkę arabską zrobił - i....powodzenia w odczytywaniu fotek z fotoradarów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno jeździć z takimi tablicami. Kroje pisma są ściśle określone, stanowią swoisty znak rozpoznawczy kraju. Podobnie jest z krojem pisma na znakach drogowych, został on specjalnie stworzony do tego celu. Trzeba jednak przyznać, że niemieckie blachy wyglądają efektownie :dobrze Pozdrawiam forumowiczów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tablice rejestracyjne i im podobne są super, tylko nie są one legalne niestety, jak napisano wcześniej. To znaczy nie  jest legalna możliwość jazdy samochodem z takimi blachami. Ogólnie mogą być traktowane jako coś do ozdobienia pokoju np. Wtedy oczywiście nie ma problemów prawnych. Ja kiedyś też zamawiałem swoje tablice rejestracyjne, w Gdańsku gdzie mieszkam mamy taką firmę która się tym zajmuje i ogólnie bardzo ładnie się prezentują. Mam też właśnie niemiecką czcionę oraz niebieieskie tzw. dyplomatyczne :)))0

By jedrus,

Niestety zabrzmiał ten link jak reklama więc usuwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie kupiłem nie dawno autko od handlarza cała papierologia wychodzi że jest ok brief mały i duży przetłumaczony faktura z komisu OC już opłacone ale dzisiaj się dowiedziałem że jeżdżę na tablicach wychodzi że z allegro tzn są to niemieckie blachy ale bez żadnych naklejek tzw duplikat za pewne poruszać się po drodze nie mogę ale wybieram się do wydziału komunikacji zarejestrować auto i moje pytanie czy nie będzie problemów w wydziale że zdaje im takie tablice? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności