Skocz do zawartości
kbc85

Zwrotnica - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Po założeniu letnich teraz to widać dokładnie że prawe koło ma większy negatyw od lewego. Czy jest możliwość że występowały różne zwrotnice? Czy moja jest krzywa na prawym kole? Może ktoś poradzić coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz to wyregulować sankami przesuwając je tak aby oba koła miały ten sam kąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz to wyregulować sankami przesuwając je tak aby oba koła miały ten sam kąt

 

Marcin czyli Bez tytułu.jpg idzie to ustawić. Pytanie czy idzie to łatwo zrobić, pytam bo nie wiem do jakiego mechanika uderzyć. Przesunąć sanki masz na myśli prawo lewo tak?

Edytowane przez kbc85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też szukam kogoś kto by mi ogarną krzywą zbieżność wyregulował kąty bo prawe koło mam o 1 stopień bardziej odchylone niż lewe ale nie wiem kto i gdzie to robi u mnie same jełopy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrcinku dzięki za te linki. Podjadę na kanał i zobaczę tak jak pisze jeden z forumowiczów na te otwory do ustawiania jak on to nazwał. Może akurat coś tam nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już będziesz pod autem zrób jakieś foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam bo od samego początku jak założyłem gwint dziwi mnie jedno. Prawa strona jak obniżam dałem 17.5cm do punktu gwint a lewa 16.5cm. Czy jest sens wogóle przesuwać sanki czy od razu szukać zwrotnicę. Na tej niby krzywej numery są bardzo dobrze czytelne na drugiej już tak nie jest. Może ktoś wymienił ją już tyle że dał o innych numerach. Dodam że samochód serwisowany do końca w serwisie w Austrii i tam też kupiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przecież zwrotnica jest żeliwna raczej się nie skrzywi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek się obada. Muszę te numery odczytać z obu zwrotnic i zobaczę czy są takie same. Piszą na necie że muszą być o tych samych numerach więc jakaś różnica musi być w nich. Na pewno chodzi o przegub ale czy to tylko ta różnica hmmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia cyfra jest napewno inna ale reszta razem z literą powinny być takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie studiuje neta i jest tak jak piszesz. A ja się zastanawiałem czemu mi zjechało na 19" oponę od środka na tym kole. Teraz już wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności