Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno mnie tu nie było :P

Ostatnimi czasy mam problem z instalacją lpg tego typu że sama potrafi się wyłączyć, czy to na trasie, czy w mieście. Z początku problem występował jak przycisnąłem do 4-5k obrotów, ale teraz jest to nieregularne, czasem na 5 biegu przy 3,5k wyłączy się, a czasem dopiero przy 5k.

Pojechałem w ostatnią sobotę do dwóch gazowników.

Oboje potwierdzili że to wina parownika, że za słaby do tej instalacji, że stary itp.

Pierwszy krzyknął za wymiane ok 400zł, drugi 350, troche sporo patrząć że ceny parowników są o połowe niższe, albo może zregenerować tego ? Wiadomo że każdy chce zarobić a ja chce jak najmniej wydać hehe :P

 

Już kiedyś w innych tematach pisałem że zgubiły się papiery od instalacji jak kupowałem, ale wiem że instalacja jest KM a wtryski Hana.

 

 

Czy np taki reduktor dałby rade :

http://allegro.pl/reduktor-parownik-zavoli-zeta-n-zeta-n-150km-i5367089062.html ?

 

ps. nie do końca zrozumiałem gościa, ale podłączył mi kompa tam gdzie reguluje się gaz i stwierdził że parownik jest na pewno za słaby co do tej mocy bo mam ciśnienie ok 1 bar a on w swojej bmw gdzie też ma 150km ma ok 1.5bara (nie do końca rozumiem o czym mowa bo po prostu sie na tym nie znam)

Ale szczerze mówiąc ja nie czuje różnicy przy dynamice jazdy na lpg lub na benzynie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam osobiście nie wiem ile lat ma ten parownik bo kupiłem auto ok 5 miesięcy temu, jeden z gazowników twierdził że ten parownik ma 7-8 lat

sam sugerowałem im że to może czujnik, w obydwu wypadkach zaprzeczyli i winili jedynie parownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oboje potwierdzili że to wina parownika, że za słaby do tej instalacji, że stary itp.

Czy którykolwiek z gazowników przejechał się z podpiętym kompem na pełnym obciążeniu autem??

Jak nie wiesz jaki masz reduktor to zrób zdjęcie i wstaw.

Już kiedyś w innych tematach pisałem że zgubiły się papiery od instalacji jak kupowałem, ale wiem że instalacja jest KM a wtryski Hana.

Nie ma czegoś takiego jak KM. Jaka data widnieje w dowodzie rej. obok wpisu LPG?

 

na pewno za słaby co do tej mocy bo mam ciśnienie ok 1 bar a on w swojej bmw gdzie też ma 150km ma ok 1.5bara (nie do końca rozumiem o czym mowa bo po prostu sie na tym nie znam)

Pewne jest tylko to, że nie ma pojęcia o tym co robi. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

data w dowodzie nie ma znaczenia ponieważ sam gaz siedział w aucie od 2005 roku, gość od którego kupiłem zmienił instalacje na sekwencje w 2014, ja kupiłem w 2015 i wymieniłem butle bo kończyła się ważność

 

poprawka KME nie KM.

 

Zrobie dzisiaj zdjęcie i wrzuce, ale wygląda na zużyty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Parownik można regenerować ... o ile jest do niego zestaw naprawczy, no i zależy czy ten obecny jeszcze jako nowy radzil sobie z Twoim autem . Wrzuć foty to się wszystkiego dowiemy.

 

Do 1.8t ja bym wrzucił AC R01.

 

pozdrawiam

Edytowane przez herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten parownik co wkleiłeś będzie za słaby, jest do 150KM czyli dokładnie tyle co Twoje auto, a powinno się dawać +20%.

Co do ciśnienia... wszystko zależy od parownika i wtrysków. U jednego może być 1 bar u innego 1,5.

Też bym jak już wrzucił AC R01-czerwony do 250KM jest.

 

Gazownicy... tak jak Grucha pisze, jeżeli żaden się nie przejechał to oboje wróżą z fusów, owszem parownik po 8 latach wysoce prawdopodobny, ale wcale nie powiedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest za slaby to nie powinienem na gazie czuć mniejszej mocy? A nie,czuje tej różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj:

 

http://www.LPG-Forum.pl

 

Spojrz na temat polecane warsztaty, zajedz do jednego z nich i zalatwia sprawe. Wez pod uwage ze troche sobie licza za wymiane reduktora bo po wymianie trzeba od nowa wyregulowac instalacje. Domyslam sie ze porzadny warsztat ma na stanie czesci i moga na chwile podmienic reduktor zeby sie upewnic ze z nim jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sam jakoś zlokalizować szkode i może dać znajomemu do wymiany a potem na regulacje, staram się we własnym zakresie robić co się da bo jako student nie mam za dużo okazji żeby dorobić a w to auto się pakuje i pakuje =/ niemiec mówili, solidny mówili .... no mniejsza o to, dzięki za pomoc poczytam i tam

 

póki co jadę sprawdzić moduł komfortu bo i elektryka zaczyna szwankować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o ten z aukcji, nowy. Za słaby będzie objawiał się tym, że przy dużym obciążeniu nie da radu utrzymać ciśnienia i przełączy się na benzynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, to póki co poczekam z wymianą bo raz na jakiś czas na razie przełącza na banzyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności