Skocz do zawartości
many99

1.8t. Sterownik ajl zamiast aeb.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem passata 1.8t 1997r 150km. Mam pytanie mam mozliwosc kupna sterownika od audi 1.8t o oznaczeniu ajl. Sterownik ma wylaczony(uspiony) immo. Sprzedajacy mial ten sterownik w audi a6.No i tu moje pytanie czy ten sterownik dzialalby u mnie. Znalazlem watek na forum audi gdzie ktos opisuje cos takiego. Prosilbym o wasze sugestie. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema,bedzie dzialac ten sterownik u Ciebie ,jezeli masz najtanszy kabel i vcds to moge ci podac instrukcje jak zrobic,zeby wszystko dzialalo (nawet jezeli sterownik nie ma wylaczonego immo ;P) jakby co to priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siema,bedzie dzialac ten sterownik u Ciebie ,jezeli masz najtanszy kabel i vcds to moge ci podac instrukcje jak zrobic,zeby wszystko dzialalo (nawet jezeli sterownik nie ma wylaczonego immo ;P) jakby co to priv.

 

Ale nie przeszkadza ze to audi? Szczerze nie znalazlem nawet wzmianki o tym by ktos przekladal cos takiego. Wsumie miec 180km a 150km...? mowisz ze bedzie hulać?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Gosc twierdzi ze wszystko pasuje. Wystarczy go podpiac plug and play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie dzialac bo sam pokusilem sie o podobny manwer u siebie( tez sterownik z audi tylko z chipem). I auto jezdzi bez problemu i to bardzo szybko,miedzy seria a chipem niebo a ziemia, podlaczenie sterownika + zabawa z kompem 10minut i auto odpala. ajl i aeb to te same silniki roznia sie tylko wlasnie ecu(mapa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz robic kompem? Gosc pisze ze ma wylaczony immo?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Gosc pisze zebym przyjechal i przetestujemy. Zastanawiam sie tylko czy nic sie nie zablokuje jak podlacze jego sterownik a potem mój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaadaptowac sterownik zeby licznik sie z nim polaczyl. u mnie podobno tez immo bylo wywalone a gdy wpialem ecu to auto nie odpalalo bo swiecila sie kontrolka immo,dopiero gdy sterownik sie zaadaptowal z aktualnym immo ktore masz w liczniku zapisane,kontrolka zgasla i auto dalo sie normalnie odpalic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis bede wiedzial czy uda mi sie go kupic. Jesli by sie udalo poprosze Cie o szczegółowe informacje co i jak. A ten sterownik ma nr 8D0907558da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko nie ma problemu pomoge w miare mozliwosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wlozyles sterownik od ajl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy jesli na probe wloze ten sterownik od niego i jakby coś było nie tak. To czy moglbym. Spowrotem wlozyc ten swoj i bez problemu odjechac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy jesli na probe wloze ten sterownik od niego i jakby coś było nie tak. To czy moglbym. Spowrotem wlozyc ten swoj i bez problemu odjechac?

Tak da się wszystko zrobić :) musisz mieć do tego tylko najtańszy kabel do diagnostyki i program vcds.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alevmasz u siebie ajl?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Sorki za błędy ale pisze na telefonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alevmasz u siebie ajl?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Sorki za błędy ale pisze na telefonie

 

Ja mam u siebie z aeb który siedział w audi. ajl powinien działać bez problemu bo to te same silniki są różnią się tylko mapa paliwowa dlatego jeden ma 150km a drugi 180km.

Edytowane przez WiktorSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis mam podjechac do niego. Mowi ze wysylal gdzies ten sterownik i zostal wyciety immo. Mowi ze u siebie w audi go tylko wlozyl i odpalil. Chce za niego 250zl warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc ,mam sterownik z ajl jak go mam zaadoptowac w zamiast aeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobione autko super jezdzi,ale niestety sam nie dałem rady żaden program,pomógł elektronik i on próbował VCDS ale nic,mósiał usunąć immo,rozebrał wylutował zczytał i wlutował i jest ok

może wina że sterownik był o rok młodszy niż mój(prawdopodobnie inne protokoły)

U kuzyna poszło wszystko bez rozbierania

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby elektryk w tym pogrzebał, każdy elektryk ma swój protokół. Albo podobny.

Edytowane przez ninama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności