Skocz do zawartości
Varcan

Przyszarpywanie przy ruszaniu-walka od roku(nie dwumas)

Rekomendowane odpowiedzi

Za poszarpywanie w trakcie jazdy na 3-im biegu odpowiada EGR lub zawór sterujący podciśnieniem do EGR-a, odepnij podciśnienie z EGR-a i auto pojedzie normalnie, brak bedzie tego falowania obrotów przy 1800obr/min. Chyba o to ci chodzi. A za skakanie w korku na ciepłym silniku może też odpowiadać słaby docisk na dwumasie, kończące się fedry w docisku powodują skoki tarcz i tym samym szarpanie auta. Taka mi w ucho wpadła diagnoza. U mnie te skoki występują od około 180-200tym km. Autem jeżdże od 130tyś km i na początku tego na bank nie było. Po prostu sprzędło się zużywa i tak się dzieje. Skacze też jak mu załaduję na przyczepkę pare set kilogramów, pod obciążeniem sprzęgło ma problem z połączeniem i buda zaczyna skakać. Tak by się to wszystko do kupy składało i ja stawiam na docisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EGR wyłączony programowo i dalej nie pomogło. Jadąc równo przy 1800 obr czuć właśnie lekkie poszarpywanie. Przy czym nie zdarza się to zawsze. Na zimym silniku wydaje w ogóle tego nie ma. Im silnik cieplejszy tym gorzej. Raz szarpanie jest a raz nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że gruszka od turba się buja lub zawór sterujący nią, chyba N75. Falujące podciśnienie faluje łopatkami turbiny dając efekt poszarpywania. Odłącz wężyk od turbiny i go zaślep, przejedź się kawałek, szału i mocy nie będzie ale powinno iść płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z logów wszystko jest cacy. N75 łdobrze wysterowuje turbinę przy logach dynamicznych i trzyma ciśnienie zadane. Muszę poprawić tylko trochę mapę bo mam lekkie przeładowanie przy 2tys obr.

 

Logi jeszcze sprzed poprawy mapy N75:

Statyczne BS 11 http://vaglog.pl/log_244807.html

http://vaglog.pl/log_248262.html

 

Auto poszarpywało przed i po zrobieniu chipa. Chip jest mojej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja walczę z szarpaniem przy ruszaniu od 3 lat... I co? Jak szarpało tak szarpie. Wymieniłem już Kpl zawieszenia Lema, amorki i sprężyny na st- suspension, sprzęgło Luka,(dwumasa była ok, sztywna bez luzu) turbine, głowica po remoncie, Nowy wałek szklanki panewniki, i wiele innych części...do tego mapa zmieniona przez fachowca.

Już odpuscilem, bo została chyba tylko skrzynia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego docisku to wiele osób zmieniało cały komplet sprzęgła na nowy i szarpanie nadal jest,jest jeszcze jeden osobny temat i tam kilkadziesiąt osób właśnie zaczynało od sprzęgła i nic ,wydana tylko kasa,chyba trzeba sie pogodzić z tym felerem i jeździć dalej aż coś sie nie rozsypie :) najgorzej że inne elementy np.poduszki dostają ostro od tego szarpania, dobrze że niedługo wiosna - lato a u mnie tego problemu właśnie w tym okresie nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ja walczę z szarpaniem przy ruszaniu od 3 lat... I co? Jak szarpało tak szarpie. Wymieniłem już Kpl zawieszenia Lema, amorki i sprężyny na st- suspension, sprzęgło Luka,(dwumasa była ok, sztywna bez luzu) turbine, głowica po remoncie, Nowy wałek szklanki panewniki, i wiele innych części...do tego mapa zmieniona przez fachowca.

Już odpuscilem, bo została chyba tylko skrzynia.

 

N75, pompa vacum, gruszka od turbiny?

Czy to robiłeś? Bo może mnie naprowadzisz na coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musimy tu rozbić o co dokładnie chodzi, bo jedni piszą o poszarpywaniu przy 1800obr/min, a inni o szarpaniu przy ruszaniu, przy starcie z miejsca np w korku cała buda skacze bo najwyraźniej sprzęgło się ślizga. Tak wnioskuję przynajmniej u mnie, bo sytuacja występuje przy ciągnięciu przyczepki z ładunkiem lub w jeździe w korku, gdy sprzęgło cierpi najbardziej.

 

Apropo poszarpywania przy 1800obr/min, znalazłem takie coś o przepływce https://www.youtube.com/watch?v=92Ck-zf-x1c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wnerwię to zmienie MAF na MAP i zobaczę co się będzie działo. U mnie przepływka wygląda OK, bo mierzy bez problemu max. przepływ powietrza przy doładowaniu 1,5bar. czyli 1250.

U mnie przy ruszaniu żadnych problemów. U mnie szarpie wyłącznie przy przechodzeniu przez 1800 obr. lub czasami troszkę mniej i czasami przy stałej jeździe na 3-4 biegu przy 1800 czuć lekkie poszarpywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie jeszcze zrobić test przepływki, jest o tym na forum. Odpinamy przewód z EGR ten od podciśnienia, zaślepiamy go, odpinamy wtyczkę z przepływki, wpinamy diodę do testów do wtyczki i dioda symuluje wtedy max przepływ, tak jakby przepływka miała max odczyt. Jak pójdzie płynnie, to wina może leżeć po stronie przeplywki. Wpinamy spowrotem wtyczkę do przepływki i kolejny test, jak szarpanie wróciło to szukamy przepływki do podmiany, najlepiej sprawnej. Lub sklep - nówka sztuka. Nie wiem tylko czemu trzeba odpiąć podciśnienie z EGR, najlepiej to chyba spróbować z działającym EGR podpiąć te diode, na czas testu nic się nie powinno stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem tylko czemu trzeba odpiąć podciśnienie z EGR,

 

Nie ma konieczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czytałem kiedyś na którymś z forów że podobne objawy występują przy błędnym kodowaniu, tzn. zamiast skrzyni manualnej auto "widzi" skrzynię automatyczną. Jeśli znajdę, podepnę tego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze się pod temat .U mnie w pasiaku od 3 miesięcy zaczęło szarpać budą ale nie tak przód tył a na boki i tylko przód Najczęściej podczas jazdy na 3 biegu przyspieszanie wtedy wpada w te (turbulencje) co ciekawe teraz zaczęło już na 3-4-5 biegu najmocniej buja jak podjeżdżam pod górkę i podczas ciągnięcia przyczepki wtedy to jest masakra.Mechanik wstępnie postawił na dwu mas ale nie jest chyba pewien tak do końca. Za tydzień dam go na warsztat i wtedy może coś więcej się dowiem .

Jeśli to dwu mas to jaki najlepiej firma,??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli to dwu mas to jaki najlepiej firma,??

luk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij kolego dlaczego LUK? Właśnie mam zamawiać dwumas i zawsze wszyscy mówili SACHS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie poduszki, sprawdź koło pasowe silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni zauważyłem, że gdy dodaje gazu, to silnik zaczyna szarpać, takie jakby slizganie. Najczęściej się tak dzieje przy obrotach powyżej 2,5tyś lub gdy np na 3 prędkość spadnie do 3pkm/H i dodaje gazu. Szarpie nim kilka razy i potem zaczyna normalnie jechać. Na początku myślałem, że to sprzęgło, Ale teraz wydaje mi się, że to cewka. Czy podpięcie pod komputer pokaże, co jest nie tak?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Silnik to 1.8T, 99 rok

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W dodatku gdy stoję na światłach, przy załączonej klimie oraz gdy włącza się wspomaganie, to zaczynają skakać obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być że cewka padła albo świeca .... , mój mechanik mówił że dość szybko padają cewki w 1.8T tym bardziej jak ma się w gazie .

U mnie szarpał na biegu jałowym , wymieniłem świecie nic nie dało potem kupiłem 2 cewki poprzekladałem i bingo od tej pory spokój i wróciła przyjemność z jazdy .

Zobacz jak popada czy problem się nasili , bo u mnie przy cewce było tak że jak popadało to już praktycznie nie dało się jechać a jak sucho to jeszcze znośnie . Jak zaryzykowałem i kupiłem u siebie 2 używane oryginalne cewki z gwarancją na kilka dni w razie W mogłem oddać ale trafiłem ok po 50 zł za sztukę :) .

ps błędu nie było żadnego niestety jak Ty sprawdzisz i będziesz miał wypadanie zapłonu na jakimś cylidrze to od razu bedziesz wiedział jaka cewka , no o ile to to....

Niby też jest opcja by zamienić wszystkie cewki miejscami i jak zacznie Ci szarpać na innych obrotach to od razu wiadomo że jakas jest trefna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że po deszczu bardziej szarpie. Chyba trzeba będzie kupić jedną cewke i próbować przekładać, bo cena czterech trochę wysoka. Świece mam 2 tygodnie temu wymienione, bo myślałem, że przez nie te obroty na klimie skaczą, ale jak tak, to raczej nie ma innej opcji niż cewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności