Skocz do zawartości
wagen

Line Assist odblokowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z ACC. Mianowicie, chciałem odblokować u siebie aktywny tempomat, przekodowałem sterowniki i pojawił się taki bład:

0267 - Sensor for Automatic Distance Regulation; Incorrectly Positioned

C1103 00 [009] - -

Confirmed - Tested Since Memory Clear

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 2

Reset counter: 85

Mileage: 22370 km

Date: 2016.12.24

Time: 13:12:38

 

Control Module temperature: 17 °C

Voltage terminal 15: 12.1 V

Velocity_vehicle_reference: 0.00 m/s

Longitudinal_acceleration_vehicle_reference: 0.00 m/s˛

Status_ACC_System: ACC_reversible_error

 

Dodam tylko że radaru w ogóle nie dotykałem.

 

Czy to jest temat do ogarnięcia czy muszę się udać do serwisu na kalibrację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W której z dostępnych cennikowych opcji jest wskazywanie w lusterkach pojazdu który akurat nas mija, nie mam linę assist i nie wiem czy to jest akurat tutaj i czy jest to wskaźnik na szkle lusterka czy dodatkowe miejsce które sie zapala na lusterku.

M.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side Assist w pakiecie drogowym. Diody są poza szkłem w obudowie lusterka od strony słupków. Gdy coś jest w martwym polu zapalają się, a gdy próbujemy wtedy zmienić pas mocno błyskają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, w swoim CC z 2012 roku mam taki komunikat, ktoś pomoże? "Lane Assist obecnie niedostępny"

 

IMG_1556.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz podłączyć komputerek i zobaczyć jakie są błędy w sterownikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrudzna kamerka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś nowego i zapraszam do testów osoby z oryginalnym pakietem drogowym i skrzynią DSG !!!

 

20170605_215616.jpg

20170605_210659.jpg

20170605_210739.jpg

20170605_210828.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja "Turn off assistant warning" brzmi dobrze. Czy wtedy lane assist nie będzie krzyczał co chwilę? I czy emergency steer assist to jest to co reklamują w Arteonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, żę Emergency Steer Assist, to jest to co reklamowali w Pasku prawei 3 lata temu, tylk jakoś w PL nie weszło to w końcu do Pakietu drogowego - Generalnie jak puścisz kierownicę, i Lane Assist przejmie kontrolę przez dłuższą chwilę, to zamiast puszczać po kilkunastu sekundach przypominać Ci gongiem o złapaniu kierownicy, jak nie zadziała to daje chwilę po hamplach żebyś się obudził, jak to nie skutkuje i nie łapiesz kiery to włącza awaryjne i zatrzymuje auto na poboczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem coś nowego i zapraszam do testów osoby z oryginalnym pakietem drogowym i skrzynią DSG !!!

 

[ATTACH=CONFIG]153530[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]153531[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]153532[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]153533[/ATTACH]

Trafic_jam asistant to nie jest czasem ACC z funkcją zatrzymania i automatycznego ruszania auta ? (po zatrzymaniu pokazuje ACC gotowy na wyświetlaczu na kilka sekund i jeźeli w tym czasie ktoś ruszy przed Tobą to auto samo rusza) ?

Ok - Twoja strategia. Jednak nie zgodzę się, że teoretyczny No limit daje taką przewagę, bo jednak ilość km z No Limit nie jest aż taka wielka, więc kalkulacja się rozjeżdża. Doświadczenia z czeską policja, to oczywiście rzecz osobista, ale ja tam nic na ten temat złego nie powiem, a przelatuje tam zazwyczaj nieco poza tym zakresem prędkości, który wskazują znaki pionowe :P Udanej podóży

W brew pozorom jak o dobrych godzinach jedziesz to no limit dużo daje (w godzinach szczytu spowalniają Cię tablicami zmiennej treści w okolicach większych miast).

PS: dużo ograniczeń obowiązuje tam gdy jezdnia mokra, a jak sucho to jest tam no limit :) (bei Nasse)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te ograniczenia czasowe/pogodowe/okolice większych miast stanowią główny kłopot jak dodać do tego, że od HOF na południe nie ma szału, to te 200km różnicy może się średnio opłacać... Ja jechałem z Katowic kiedyś do włoch przez Niemcy i też nadrabiałem wiele, ale miałem inny powód (jechałem z lawetą na haku i w Czechach musiałbym załatwiać i płacić ichniejszego viatolla, więc nie chciałem tracić czasu i kasy), ale normalnie bym odpuścił +200 km z nadzieją na kilka km No Limit. robiąc 200 km więcej + z większą prędkością musisz spalić dobre kilka litrów więcej. Czasowo może wyjdziesz lepiej, z tym, że nie na pewno. Dodając tańsze paliwo na "końcu" Czech... średni deal jak na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była pełna kalibracja i synchronizacja z kamerą. Przyczyną było, w styczniu w miejscach do tego przystosowanych za atrapą , montowanie dodatkowych urządzeń (2x4cm) przez serwis. Po tym montażu radar nie działał przez kilka godzin a potem ruszył. Serwis powiedział że to normalne bo już przy podobnych wcześniejszych modyfikacjach, dodawaniach czegoś w okolicach wewnętrznie przednich lamp tak zawsze było i się samo zestrajało więc wtedy nie kalibrowali.

Do maja jeździł i działał bez problemów (18tyś), zero błędów w kompie aż tu początek maja długa trasa (sucho, bez robali) ciach i się wyłączył. Nie ruszył przez 5 dni więc się umówiłem na serwis po kolejnym weekendzie i co, rano w poniedziałek 15.05 odplam aby do nich pojechać i wszystko działa. Oczywiście jak dojechałem to komputer 0 istotnych błędów, jak powiedzieli to jedną z przyczyn update sterownika radaru był fakt że usuwał błędy m.in. diagnostyki i kalibracji jeśli się w końcu poprawnie załączył.

Wersja zainstalowana ma podobno je trzymać dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jest tam dużo opcji o interesujacych nas nazwach. Niestety trochę na chybił-trafił to zaznaczaliśmy. Warto aby ktoś z pałnym Drogowym Plus podjechał do Wagena i zobaczyć jak te opcje są fabrycznie ustawione.

Po tym co u mnie wykombinowaliśmy to tak jakby działa mi informowanie Emergency Assist ale auto nie hamuje (nie grzebaliśmy w sterowniku ABS). Wcześniej LA odpuszczało mi po kilkunastu sekundach nietrzymania kierownicy, był jeden gong i puszczało, teraz mam tak że jest gong, auto dalej trzyma linii, później jest taki głośny sygnał i dalej trzyma i w końcu 2 sygnały z informacją... ale puszcza LA - zamiast zahamować do zera...

Myślę, że Wagen jest blisko, ale tak jak pisał, potrzebuje do porównania kogoś z fabrycznym pełnym pakietem żeby skopiować ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drogowym plus działa to tak, ze po zignorowaniu komunikatów "przejmij sterowanie" najpierw następuje seria przyhamowan. Na tyle mocne, żeby obudzić kierowcę z delikatnej drzemki ;-) a dopiero potem hamowanie do zera, z jednoczesnym włączeniem świateł awaryjnych i delikatnym wężykiem. Raz testowo przeszedłem cała procedurę, w nocy na zupełnie pustej, bezkolizyjnej dwupasmówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej wizycie w ASO, była jakaś akcja z szybami i hamulcem ręcznym, nie działa mi odblokowana funkcja przez WAGENa opuszczania lusterka podczas cofania ... mimo, że w opcjach samochodu mam tą funkcję widoczną... wie ktoś może czemu tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem sobie sam lane assist (lub też próbowałem odblokować). Nie wiem jednak czy popełniłem jakiś błąd, bo wydaje mi się, że nie działa tak jak powinien. Funkcja jest dostępna, mogę ją wybrać i samochód trzyma się linii. Problem polega jednak na tym, że nigdy nie widzi dwóch pasów, zawsze tylko jeden i samochód musi być naprawdę blisko pasa aby go wykrył. W zasadzie samochód jadąc praktycznie styka się z pasem ruchu (czasami nawet najeżdża na pas). Druga sprawa, czy powinno to tak wyglądać, że jak widzi tylko jeden pas (np. środkowy), a po prawej jest krawężnik, to jak będzie skręt w lewo, to samochód sam nie skręci tylko bez reakcji wjechałby prosto w krawężnik? Innymi słowy, jak widzi tylko pas lewy to sam skręca tylko w prawo, a jak widzi tylko prawy pas, to sam skręca tylko w lewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym Line Assist? Mamy tę funkcję w swoich autach , czy nie? Można to aktywować w ASO ? U sibie nie mogę tego poszukać.Ktoś coś w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest z tym Line Assist? Mamy tę funkcję w swoich autach , czy nie? Można to aktywować w ASO ? U sibie nie mogę tego poszukać.Ktoś coś w tym temacie?

 

jak jest Front Camera szybie to jest Line assistance, bo ona to obsługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak jest Front Camera szybie to jest Line assistance, bo ona to obsługuje

 

20170630_150733.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

20170630_150733.jpg

 

Wygląda na to że jest to kamera ale w menu nie mogę tego znalesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że kamera obsługuje to nie znaczy, że masz tą funkcję. Ale prawdopodobnie możesz ją aktywować przez VCDS/OBD11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności