Skocz do zawartości
wagen

Line Assist odblokowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem wdzięczny za pomoc. Niestety link do forum nie działa. Czy muszę używać OBD11 czy można to zrobić tez poprzez VCDS?

 

Można VCDS jeżeli masz wersję z dostępem do wszystkich modułów. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MarioMc. Działa z VCDS, właśnie testowałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można VCDS jeżeli masz wersję z dostępem do wszystkich modułów. :-)

 

Dzięki MarioMc. Działa z VCDS, właśnie testowałem:)

 

Potwierdzasz działanie? Już nie mogę się doczekać, ze sam się za to zabiorę. Muszę tylko z urlopu wrócić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzasz działanie? Już nie mogę się doczekać, ze sam się za to zabiorę. Muszę tylko z urlopu wrócić :)

 

Potwierdzam, wszystko pięknie działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kodowane wg ponizszego opisu z forum Superb.

KODOWANIE DLA SUPERB III

 

Cytuje kolegę.

 

Lane Assist uruchomione i działa na MY2017 z kamerą Light Assist i Front Assist. Za pomocą tytułowego OBD11.

 

Przed modyfikacją zmieniłem język danych na niemiecki bo instrukcja z briskoda jest po niemiecku. I w ostatnim punkcie w sterowniku 44 miałem już aktywny bajt 3 bit 4 i sterownik A5 wywalał mi błąd o braku komunikacji z układem kierowniczym , ale zmieniłem to ręcznie w długim kodowaniu sterowniki 44 w pozycji Spurhalteassistent na aktywne jak w załączonym obrazku i zadziałało :-).

 

Po kodowaniu musiałem zrobić restart radia przez długie naciśnięciu przycisku włączania dopiero po tym line assist pojawił się w menu.

 

 

Korzystałem z :

https://www.briskoda.net/forums/topic/3 ... i/?page=32

 

Opis:

 

This one works on MY16/MY17 cars:

 

 

 

STG 17 > Codierung > Byte 4 > Bit 6 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist aktivieren")

 

STG 17 > Codierung > Byte 11 > Bit 1 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist Information BAP verbaut aktivieren")

 

STG A5 > Codierung > Byte 16 > Bit 7 - aktivieren

 

STG A5 (Front-/Vorfeldkamera) auswählen

 

STG A5 Adaptacja

 

Zugriffscode 20103 eingeben

-umcodiert (Personalisierung BAP) (BAP personalization,not activated ) von aktiviert auf nicht aktiviert

-umcodiert (Warnungsintensität Spurhalteassistent)(Warning intensity; lane depart. warning,Medium) von Mittel auf Auswahl über Menü

 

 

STG F5

-umcodiert (ADP-(49)-Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19) von nicht aktiviert auf aktiviert

-umcodiert (ADP-(21)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning) von nicht aktiviert auf aktiviert

-umcodiert (ADP-(23)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high) von nicht aktiviert auf aktiviert

 

STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 4 - aktivieren ("Spurhalteassistent HCA)

 

I tak jak pisałem wszystko się pojawiło, ale przy próbie włączenia wyskakiwał komunikat ze System nie może być aktywowany.

 

Dodatkowo to co ja jeszcze musiałem zmienić w swojej 2016

 

Sprawdziłem błędy i wyskoczyło brak kodowania Układ wspomagania kierowania (44)

Wszedłem w sterownik i w długim kodowaniu zmieniłem Asystenta kontroli pasa ruchu z nieaktywnego na Aktywny.

 

Działa, błędów nie ma

 

Kodowalem oryginalnym legalnym OBDeleven. :-)

 

U mnie też działa. Kodowałem VCDS.

Jedna mała poprawka. Nie ma modułu F5 tylko 5F.

W module 44, byte 3 > bit 4 miałem już aktywny. Aktywowałem już tylko w nim bit 0 jako Lane Assist.

Restart komputera samochodu i voila.

Działa bardzo fajnie i poprawia bezpieczeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ingerencja w oprogramowanie nie grozi utratą gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat gwarancji poruszany wielokrotnie :-)

 

Zawsze się mogą przyczepić, ale:

 

1. Najpierw musza udowodnić ze coś zmieniłeś, a poziom wiedzy w ASO co może być zaprogramowane, a co nie i co było fabrycznie jest mizerny. Najchętniej sami się pytają jak to zrobić :-). Miałem taki przypadek :-)

Jak w ASO się ktoś dobrze na tym zna i jest kumaty to po pracy koduje wszystkim na boku :-):-) za drobna opłatą.

 

2. Musza udowodnić iż przez modyfikacje doszło do uszkodzenia :-):-)

 

Oczywiście jak ktoś ma obawy to:

1. Może nic nie zmieniać i cieszyć się tym co ma.

2. Przed każda wizyta w serwisie przywracać ustawienia i wyłączać to co do dołożył .

 

Nie będzie problemu tylko trzeba przy kodowaniu pamiętać o:

 

- właściwym napięciu akumulatora

- podłączone zasilanie do kompa, telefonu którym kodujemy lub 100% baterii :-)

- zapisywać po kolei co się zmienia, aby można było przywrócić poprzedni satn

- w przypadku niepewnych opcji kodować tylko 1 rzecz, sprawdzić czy działa i nie sieje błędów i innych dziwadeł, po czym kodować kolejną.

Edytowane przez MarioMc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiał ktoś błąd w module 13 po włączeniu Lane Assist. Dodam, że działa ok.

 

Address 13: Auto Dist. Reg

 

1 Fault Found:

 

0836 - Databus

U1123 00 [008] - Received Error Message

Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 6

Fault Frequency: 86

Reset counter: 97

Mileage: 48756 km

Date: 2017.08.26

Time: 17:51:28

 

Control Module temperature: 26 °C

Voltage terminal 15: 12.0 V

Velocity_vehicle_reference: 0.00 m/s

Longitudinal_acceleration_vehicle_reference: 0.00 m/s˛

Status_ACC_System: ACC_reversible_error

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkoduj Lane Asistance i zobacz czy będzie tez wywalał.

Jak nie to znaczy że po dokodowaniu Lane Asist brakuje jeszcze gdzieś dokodowania.

 

Poderzewam że związane jest to z funkcjonalnością Traffic Jam Asist ktore do działania potrzebuje ACC i Lane Asist.

Po dokodowaniu Lane Asist pojawiła się funkcjonalność Traffic Jam Asist tylko nie ma pełnej komunikacji i stąd pewnie zgłasza błąd.

 

Ja nie mam ACC :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkoduj Lane Asistance i zobacz czy będzie tez wywalał.

Jak nie to znaczy że po dokodowaniu Lane Asist brakuje jeszcze gdzieś dokodowania.

 

Poderzewam że związane jest to z funkcjonalnością Traffic Jam Asist ktore do działania potrzebuje ACC i Lane Asist.

Po dokodowaniu Lane Asist pojawiła się funkcjonalność Traffic Jam Asist tylko nie ma pełnej komunikacji i stąd pewnie zgłasza błąd.

 

Ja nie mam ACC :-(

 

Pisząc Lane Assistance masz na myśli Lane Assist, tak? Zakodowałem to i działa poprawnie. Tylko co jakiś czas wywala mi błąd 0836 Databus. Kodowania ACC oraz Traffic Jam Assist nie ruszałem. Sam Front Assist działa też ok. Mam jedynie problem ze znakami, ale to praktycznie od początku. Czy ktoś ten błąd przerabiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
STG A5 Adaptacja

 

Zugriffscode 20103 eingeben

-umcodiert (Personalisierung BAP) (BAP personalization,not activated ) von aktiviert auf nicht aktiviert

 

Od czego jest to ustawienie? - niezależnie czy ustawiam na aktywne czy też nieaktywne, LA działa prawidłowo.

 

Dean, jeśli chodzi o błędy to sprawdzę w weekend i dam znać jak to u mnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny :)

Ja zaś mam problem z tą adaptacją

 

STG A5 Adaptacja

-umcodiert (Warnungsintensität Spurhalteassistent)(Warning intensity; lane depart. warning,Medium) von Mittel auf Auswahl über Menü

 

W menu wyświetlacza powinienem mieć do wyboru siłę ostrzeżenia, ale tej opcji nie mam. Standardowo miałem zaznaczone Medium, według instrukcji wybrałem Wybieranie w menu

 

taka mała ciekawostka znaleziona :zeco

[ATTACH=CONFIG]146545[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]146546[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zaś mam problem z tą adaptacją

 

STG A5 Adaptacja

-umcodiert (Warnungsintensität Spurhalteassistent)(Warning intensity; lane depart. warning,Medium) von Mittel auf Auswahl über Menü

 

U mnie jest to widoczne, kodowałem zgodnie z opisem MarioMc - inna sprawa czy to działa.. zmieniam i nie odczuwam różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest to widoczne, kodowałem zgodnie z opisem MarioMc - inna sprawa czy to działa.. zmieniam i nie odczuwam różnicy.

 

Też robiłem to zgodnie z instrukcją. Wczoraj przejrzałem te kodowania raz jeszcze. Czy to nie ma związku z drganiem kierownicy podczas zjechania z trasy? Być może u mnie kierownica tego nie obsługuje i stąd brak tej opcji. Dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie obsługuje drgania (wibracji).. czuję tylko opór na kierownicy przy dojeżdżaniu do linii, lub przy próbie zmiany pasa bez włączonego kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledze mam vcds !! DZIEKUJE ! :)

 

Chce zakodować lane assit, ale będę wdzięczny za informację czy u kogoś oprócz Dean pojawia się ten błąd ? . Lubie mieć wszystko perfect bez błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki koledze mam vcds !! DZIEKUJE ! :)

 

Chce zakodować lane assit, ale będę wdzięczny za informację czy u kogoś oprócz Dean pojawia się ten błąd ? . Lubie mieć wszystko perfect bez błędów.

 

Nie ma za co, polecam się :)

Jutro mój jedzie do serwisu. Być może to jakaś osobna sprawa z radarem, bo znaki nie działają mi od samego początku. Już raz go kalibrowali, ale chyba bezskutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam teraz traffic jam assist :) jak mozna aktywowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jest ktos na grupie kto ma fabrycznie traffic jam assist i pozwoli na zajrzenie w kody ... ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też nie obsługuje drgania (wibracji).. czuję tylko opór na kierownicy przy dojeżdżaniu do linii, lub przy próbie zmiany pasa bez włączonego kierunku.

 

Panowie, taka moja dygresja...

Skoro kodowanie jest ze Skody, to do Passata może być jednak inne.

Jak testowałem Superby to właśnie we wszystkich, które objeździłem był tylko opór na kierownicy.

Można by porównać kodowania VW vs Skoda bo jak to mówią „ diabeł tkwi w szczegółach”

 

Jest może na forum ktoś z pakietem Drogowym + i skrzynią manualną?

Ja u siebie mam drogowy i manuala. Są jakieś korzyści z odblokowania go do drogowego +.? Poza oczywiście traffic jam assist, który i tak w manualu chyba nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności