Skocz do zawartości
genesis

Jaki rodzaj DSG7 montowany jest w passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Typ Tak Ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat bo akurat mam DSG7 suchą ale w Superbie 1.6TDI 120KM. Jakiś czas temu zauważyłem, że przy jeździe po nierównościach typu kocie łby, trelinki lub podczas przejazdu przez leżącego policjanta z prędkościami 10-20km/h w szczególności na 1-2 biegu słychać dziwne postukiwania i zgrzyty. (...)

 

stwierdzili, że wszystko jest ok i że ten typ tak ma.

 

Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia z jazdy z tą skrzynią biegów ? Radzicie działać coś więcej w tym temacie ?

 

Potwierdzam - TTTM. Przejechałem dwoma paskami B6 1.8 TSI (kilkuletnimi), B7 (nówka 2 miesięczna), nowym golfem z DSG-7 (demo dealera) i wszystkie to miały. Fakt że tego w środku nie słychać, tylko np w halach garażowych przy otwartych oknach. Najcichszy był jeden z B6 - trzeba było wprawnego ucha. Golf dzwonił najgłośniej, ale myślę że to kwestia osobnicza - zależy od konkretnej sztuki.

Dźwięk jest irytujący, jak się o nim wie, no i trochę wstyd na wsi jak się po leżących przejeżdża, ale poza tym kompletnie bez wpływu na sprawność autka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to sie ma do skrzyn w B8 ale pewnie za duzo sie nie zmienilo

 

http://blog.octaviaclub.pl/2013/04/dsg-fakty-i-mity/

 

oraz cos o DQ500

 

http://www.racingforum.pl/lofiversion/index.php?t119166.html

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO Dq200 jest dużo bardziej awaryjna od DQ250?

w 2.0 tsi Tiguanie jaka jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie sucha bo ich nie montują z 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TO Dq200 jest dużo bardziej awaryjna od DQ250?

w 2.0 tsi Tiguanie jaka jest?

Nie wiem czy nie DQ 500 tam nie siedzi bo jest 7 stopniowa i mokra na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna kombinacja DQ500 TSI 2.0 4x4, jest potencjał na kręcenie i do 300KM spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te silniki mają dużo większe możliwości. W golfie mam teraz 410ps i 526nm no i DQ250 znosi to bez problemu. Przy DQ500 już można zaszaleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak jest autko na gwarancji to **** z chipowaniem?

teraz wgrywa się nową mapę czy daje jakiegoś boxa? w Mondek mkv sa dwa silniki diesla 150 i 180 km które nie różnią się niczym tylko mapa. goście wgrywają mapę i zamiast dopłacać kilka koła ma się to samo za 1000zł. w vw jest też taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko jak jest autko na gwarancji to **** z chipowaniem?

teraz wgrywa się nową mapę czy daje jakiegoś boxa? w Mondek mkv sa dwa silniki diesla 150 i 180 km które nie różnią się niczym tylko mapa. goście wgrywają mapę i zamiast dopłacać kilka koła ma się to samo za 1000zł. w vw jest też taka możliwość?

 

a jestes pewien że w Mondeo nie ma róznic w sprawnosci hamulców w mocniejszym, innym osprzecie silnika? sprawdzałes to czy tak sobie piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem pewny. mam też mondeo mkiv i jestem dość aktywny na forum (kilka problemów) i tam chłopaki robią cuda. niestety mój silnik się nie kwalifikuje do wgrania nowych map ale nowsze od 2010 na innych wtryskach spokojnie chodzą z 140 km na 163 km i w nowych ze 150 na 180KM:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te silniki mają dużo większe możliwości. W golfie mam teraz 410ps i 526nm no i DQ250 znosi to bez problemu. Przy DQ500 już można zaszaleć.

 

A duży masz kolego przebieg po chipie? ja się zastanawiam czy mojemu trochę mocy nie dodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dodawał jak autko na gwarancji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak ze jak padnie silnik albo skrzynia i beda chcieli to sprawdza ze byl modyfikowany soft sterownika silnika mimo ze wgra sie oryginalny, to nie dawne czasy ze nie umieli tego sprawdzic. Kolega zrobil chipa w audi A8 4.2tdi, silnik padl w trzecim roku, wycena naprawy prawie 40tys zl. Wcale nie wiadomo czy to byla wina chipa bo tym silnikom i na fabrycznym programie zdarzaja sie takie jazdy, wgrali mu jego fabryczny program, oddal samochod do serwisu i uslyszal ze bardzo im przykro ale w dniu tym i tym o tej i tej godzinie zmodyfikowano oprogramowanie silnika a potem kolejne daty i godziny ze byla kolejna modyfikacja i ze w zwiazku z tym gwarancja tego nie obejmuje...

Jedyne bezpieczne rozwiazanie to box ale to juz nie ta efektywnosc i mozliwosci co chip...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba nadmienic, ze modyfikacje powodujace zmiane wpisow w dowodzie rejestracyjnym, sa zakazane, chyba ze, po zwiekszeniu np. mocy pojedziemy na hamownie, potem do diagnosty i do wydzialu komunikacji:), a tak mamy pojad bez homologacji i jak sie ubezpieczyciel polapie np. przy wypadku to moze byc zong.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TO Dq200 jest dużo bardziej awaryjna od DQ250?

w 2.0 tsi Tiguanie jaka jest?

 

DQ250 z silnikami1,4 a reszta DQ500 o oznaczeniu kodowym OD9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie coś na temat oleju do mokrej 7dsg w BiTDI bo nigdzie nie mogę znależć info czy taki sam jak do 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przem

Skąd informacja o skrzyni DQ500 w TSI? Ja czytałem, że w TSI czy to 220, czy 280 KM to jest DQ250. Jak to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności