Skocz do zawartości
neuros

Działanie przycisku REST

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy to normalne, że ciepłe powietrze leci tylko przez kilkanaście sekund? Silnik raczej tak szybko nie ostyga i tego ciepła powinno być na przynajmniej kilka minut. Czy ktoś mógłby to sprawdzić u siebie?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dłużej niz 2 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne. Zglos to do serwisu to moze w koncu poprawią. A czy na auto ss jak auto zgasnie to ci grzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest normalne. Zglos to do serwisu to moze w koncu poprawią. A czy na auto ss jak auto zgasnie to ci grzeje?

 

Dobre pytanie. Sprawdzę dzisiaj.

Że też na to nie wpadłem :-) Zawsze to jakaś wskazówka dla serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, proszę powiedzieć. Gdy mamy zagrzany silnik powiedzmy do temp. 90 stopni. Zakładamy, temperaturę grzania 22stopnie. Przez jak długi okres czasu taką temperaturę układ będzie generował, przy założeniu poprawnie działającego układu i temp. zewn. ~ 0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Czy to normalne, że ciepłe powietrze leci tylko przez kilkanaście sekund? Silnik raczej tak szybko nie ostyga i tego ciepła powinno być na przynajmniej kilka minut. Czy ktoś mógłby to sprawdzić u siebie?

 

pozdrawiam

 

Wg serwisu to jest normalne. Wg mnie to jest idiotyzm... ale cóż....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez jak długi okres czasu taką temperaturę układ będzie generował

 

Zależy, czy samochód jest idealnie kulisty i czy znajduje się w próżni.

To ważne przy takich teoretycznych wyliczeniach.

 

A serio, to u mnie REST dmucha dłużej niż kilkanaście minut - siedziałem kiedyś z kwadrans w samochodzie i cały czas dmuchał. Dłużej mi się nie chciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe :D u mnie dmucha przez kilka minut faktycznie ciepłem przeze mnie nastawionym. Po wyjściu z auta załatwieniu spraw i powrocie (~15min), dmuchał dalej ale już odczuwalnie chłodniejszym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla testu podładujcie sobie na maxa akumulatory, bo takie wynalazki czasem mogą być zależne od ogólnego bilansu energii w aucie. Na postoju dmuchawa coś tam łyka prądu i być może skraca się czas jej pracy, gdyby miała mocniej rozładować aku. To teoria wymyślona i niezweryfikowana, ale może akurat ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy raczej powinien w ogóle wyłączyć nawiew niż dmuchać zimnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest normalne. Zglos to do serwisu to moze w koncu poprawią. A czy na auto ss jak auto zgasnie to ci grzeje?

 

Sprawdziłem.

Włączony system Start/Stop. Silnik gorący. Po zatrzymaniu samochodu silnik wyłącza się. Po kilkunastu sekundach dmucha zimnym powietrzem.

 

Wczoraj byłem zmuszony podjechać do serwisu (silnik bierze olej!) i umówiłem się na przyszły tydzień na naprawę REST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj proszę koniecznie znać, co powiedzą na to, bo u mnie jest identyko. Zimno wali prawie od razu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Żaden serwis nie naprawi tego bez wsparcia producenta. Spawdziłem ten temat bardzo dokładnie : powodem jest brak podtrzymania elektrycznej pompy cieczy więc poprostu nie ma obiegu. Błąd oprogramowania. Zgłosiłem to niecały miesiąc temu, niby zgłosili do fabryki. Zgłaszajcie to też proszę, to może na przyszłą zimę poprawią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem. Oni mnie już chyba nie lubią w ASO.. :) Ale co zrobić ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to zróbcie jak ja:

email ze skargą na brak możliwości naprawienia auta na:

 

[email protected]

 

Konieczny jest formularz skargi -> Dostaniecie mejlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem.

Włączony system Start/Stop. Silnik gorący. Po zatrzymaniu samochodu silnik wyłącza się. Po kilkunastu sekundach dmucha zimnym powietrzem.

 

i powinien się silnik uruchomić (jeśli mówimy o SS) jeśli nie jest w stanie trzymać parametrów tz. zadanej temperatury to powinien uruchomić silnik....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zostawiłem auto w Lelku żeby przyjrzeli się kwestii przycisku REST. Faktycznie, pompa podtrzymania nie pracuje w tym momencie. Przy czym podobno tak ma być - wyrzuca ciepłe powietrze resztkowe z nagrzewnicy a nie z samego silnika i tak chu**wo ma to działać w co nie chce mi się wierzyć. BTW. wyskoczył jakiś błąd - uszkodzenie czujnika pomiaru jakości powietrza ... 4 God sake ile jeszcze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie powiedzieli mi, że jest błąd w oprogramowaniu.

Słyszeli, że producent szykuje na kwiecień nową wersję oprogramowania i wierzą, że funkcja REST będzie działać poprawnie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

i powinien się silnik uruchomić (jeśli mówimy o SS) jeśli nie jest w stanie trzymać parametrów tz. zadanej temperatury to powinien uruchomić silnik....

 

No uruchamia się ale nie to było celem testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję.

 

Do tej pory usterka nie usunięta mimo kilku prób serwisu.

 

Czy komuś się udało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problem z RESTem.

Ostatnio po małej trasie stałem pod lidlem czekając na małżonkę.

Wyłączyłem silnik i kliknąłem REST, aby nie zmarznąć... udało się przez kilkanascie/kilkadziesiąt sekund...

Chętnie pomogę jeśli mamy jakieś sprawdzone praktyki, gdzieś coś wysyłać lub zgłaszać? W jakiej formie i co jest wymagane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności