Skocz do zawartości
Leeo

B7 2.0 TDI 170KM 4motion - FILM - stuki po postoju HELP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako że nie znalazłem odpowiedzi w podobnych tematach, zakładam nowy. Może ktoś będzie miał jakiś pomysł. Sprawa wygląda tak:

Od 1,5 roku i jakiś 15 tyś km mam takie oto objawy jakie da się usłyszeć na filmiku. Nie nasila się to w czasie, z autem nic się nie dzieje. Moc jest, nie telepie, nie dymi, przyśpiesza jak przyśpieszało, tak naprawdę nie mam mu nic do zarzucenia oprócz tego, że po nocy jak odpalam po minucie spod maski dochodzą metaliczne stuki, które ustępują po kolejnej minucie dwóch. Przy kolejnym odpaleniu nie ma takiego objawu. Przy dużych mrozach też tego nie obserwuje. Co to może być...? :/ Odwiedziłem kilkukrotnie serwis i na początku mówili, żeby jeździć i nic się nie dzieje, a teraz chcą wymieniać koło dwumasowe. Ktoś miał podobne objawy? Ma jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić?

Na filmie wszystko pokazane:

- od 40 sekundy filmu zaczyna lekko postukiwać

- od 1:20 do 2:30 stuki coraz wyraźniejsze

- po 3 minucie milkną

Tak jak mówiłem nie ma przy tym innych objawów. Załączanie klimatyzacji nic nie daje, jak dodam gazu to te stuki nie zwiększają się wraz z obrotami silnika, a wręcz ustają. Zawsze występują tylko po jakieś 1minucie od odpalenia po nocy. Kolejne odpalenia tego dnia bez zmian. Mi to nie przeszkadza, ale jak teraz padła propozycja wymiany dwumasy, to już sam nie wiem co myśleć. Auto z DSG, 4motion, 170KM TDI, przebieg aktualny 116 tyś km (oryginalny - mam auto od nowości), serwisowane regularnie o czasie w aso, jeszcze na gwarancji.

FILM:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze napinacz paska alternatora, na 99%. Zdejmij pasek i odpal auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to tez po minucie, dwóch by ustępowało? Sam raczej nie sprawdzę, bo słabo mechanicznie ogarniam ;) jak oglądam filmiki na youtube to brzmi jak dwumasa, ale też dziwne, że po minucie dwóch przestaje mi stukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, przestaje. Po odpaleniu alternator laduje na maxa aby doladowac rozladowany aku po rozruchu przez pierwsze minuty i pasek jest poddany duzemu obciazeniu. Prostszy test to podczas tych odglosow długim srubokretem lub czymś innym docisnac lekko napinacz, powinno ustac na czas docisniecia. Mysle ze do wymiany pasek i napinacz i dokladnie oczyscic kola pasowe bo cos moze tam zalegać. Taka moja sugestia, ciezko tak przez forum powiedzic na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po odpaleniu alternator laduje na maxa aby doladowac rozladowany aku po rozruchu przez pierwsze minuty

 

Tak, tylko zimą ładowałby na jeszcze większego maxa bo potrzebuje jeszcze więcej prądu na rozruch.

 

A tymczasem:

 

Przy dużych mrozach też tego nie obserwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze pojeździł z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w sumie rację, ja też bym jeździł aż stanie gdzieś na autobahnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz w sumie rację, ja też bym jeździł aż stanie gdzieś na autobahnie.

 

Mnie taki w czasie jazdy p****. Wcześniej były hałasy.

Na szczęście przy małej prędkości i żadnych szkód nie było - dojechałem bez ładowania na naprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam podobną sytuacje w Passacie 2.0 TDI 177KM. Co zrobiles, że ustało? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności