Skocz do zawartości
piasek1985

B6 2.0 tdi cr ciezko odpala po deszczu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Problem z kolegi passatem. Czasami nierowno pracuje, po deszczu jest czasami problem z odpaleniem. Bledy pokazuje nastepujace

 

7cdfec3e81d02f58a21142d14dccbb13.jpgff504c46a8db1d6ecf3c72cae8ef8100.jpg

 

Dodatkowo od czasu do czasu wyskakuje blad dodatkowej pompy wody.

 

Ma ktos jakis pomysl od czego zaczac sprawdzenie. Zrobilbym logi, ale nie mam pojecia jak to sie robi, nie znalazlem rowniez zadnej instrukcji w wyszukiwarce, wiec prosilbym zeby lopatologicznie napisal jak zrobic logi statyczne/dynamiczne i jakich grup.

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na TYM forum jest dokładna instrukcja jak zrobić logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, napisz więcej o tym aucie, jaka skrzynia itp. Gdzie w UK mieszkasz, może będę mógł pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek z 2009 roku, bluemotion, najechane 160k, auto kupione pare miesiecy temu, skrzynia manual. Od poczatku wywalalo blad dodatkowej pompy i 3 wtryskiwacza. Na poczatku zdarzalo sie tylko czasami ze pracował nierowno, a czasami przez 2 tygodnie pracował idealnie. Teraz sie troche pogorszyło i jak jest deszczowo to sa coraz wieksze problemy z odpaleniem. Ale po kreceniu kilka razy odpala, ale pracyje nierowno. Tyle wiem od kolegi. Znalazlem juz jak zrobic logi, zrobie je niebawem i wrzuce tutaj. Kolega mieszka w Epsom, Surrey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na wiązkę lub wtyk wtryskiwacza, szczególnie że problemy się pogłębiają przy deszczu. Od tego bym zaczął. Być może wtyk jest nieszczelny i pojawia się tam woda. Jak się rozgrzeje to jest OK czy też kiepsko odpala i trzęsie? O jakiej pompie mówisz? Ja widzę błąd czujnika biegu neutralnego. Mamy do siebie 200 mil, mogę podać nr na priv. Znasz kod silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjedzie do mnie znowu w przyszlym tygodniu to sprawdze odrazu jaki kod silnika ma. Zapomnialem wrzucic jeszcze tego:

 

aa98fe2e72baffc9e7f582efed899edf.jpg

 

O ta pompe chodzilo.

 

Podaj numer na priv jak mozesz, jak przyjedzie kumpel do mnie to sprawdze wtyki i wiazke i sie odezwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasek z 2009 roku, bluemotion, najechane 160k, auto kupione pare miesiecy temu, skrzynia manual. Od poczatku wywalalo blad dodatkowej pompy i 3 wtryskiwacza. Na poczatku zdarzalo sie tylko czasami ze pracował nierowno, a czasami przez 2 tygodnie pracował idealnie. Teraz sie troche pogorszyło i jak jest deszczowo to sa coraz wieksze problemy z odpaleniem. Ale po kreceniu kilka razy odpala, ale pracyje nierowno. Tyle wiem od kolegi. Znalazlem juz jak zrobic logi, zrobie je niebawem i wrzuce tutaj. Kolega mieszka w Epsom, Surrey

z tego co widać to najechane ma 260

 

Przyjedzie do mnie znowu w przyszlym tygodniu to sprawdze odrazu jaki kod silnika ma. Zapomnialem wrzucic jeszcze tego:

 

aa98fe2e72baffc9e7f582efed899edf.jpg

 

O ta pompe chodzilo.

 

Podaj numer na priv jak mozesz, jak przyjedzie kumpel do mnie to sprawdze wtyki i wiazke i sie odezwe.

ten błąd dotyczy dodatkowej pompy wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac, 160 tys mil ma najechane. Ta dodatkowa pompa wody moze miec jakikolwiek wplyw na nierowna prace silnika/problemy z odpalaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie będzie miała wpływu na odpalanie. Jak skasujesz błędy to wszystkie wracają? Nr na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys juz je skasowalem i przez chwile nie wrocily. Tym razem skasowalem i wrocily od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod błędem neutrala jest jeszcze błąd zasilania wtrysków. Ten też zawsze wraca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila z kumplem gadalem i faktycznie chyba bedzie problem z dostajaca sie wilgocia. Jak jest cieplo i sucho odpala dobrze, jak jest mroz tez odpala dobrze, a jak troche popada to zaczynaja sie problemy. W poniedzialek rano bedzie u mnie to podepne go znowu i sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niestety była ładna pogoda, więc nie do końca można bylo coś zdiagnozować. Podpielem pod kompa, znow byly te same bledy.

 

e5406a6f24e258c62a3de8630bdd469b.jpgb0011e5e862cacfb22ebb3b835adf018.jpge60379c9accae65a92bffed71e57f9f6.jpg989e9ea71a9402881e0b6b348b049090.jpg

 

Odpielem wszystkie wtyki od wtryskiwaczy. 3 byly idealne, a jeden mial jakby lekki nalot, ale nie wygladalo to tak jakby to mogło byc przyczyna. Mimo wszystko psiknalem kontakt sprayem, dogielem blaszki i założyłem spowrotem. Od ktorej strony liczy sie wtryski? Od strony rozrządu?

 

Skasowalem wszystkie błędy i wrócił tylko ten od pompy wody, ale dzisiaj słoneczko swiecilo, wiec za prędko na świętowanie.

 

Rzuciłem sie pod auto, wyczysilem wtyk pompy, ale nadal błąd wraca, wiec domyślam sie że pompa do wymiany.

 

fc9721f37b1ca84c891ed3d78a566ae4.jpg

b0585ba67e73088072d24fa5e67492b7.jpg

 

Mozecie mi powiedziec ile taka pompa kosztuje w PL i czy jest jakis sprzedawca ktory wyslalby ja do UK?

 

Tutaj znalazlem najtaniej za 89 funtow i to aukcja na ebayu z przesylka z Polski za oryginal VW.

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=161965383393&alt=web

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności