Skocz do zawartości
majkel

Niedogrzany silnik 2.0 CR

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dopytać kolegów czy wasze silniki się dogrzewają w zimie do 90 st.

Mój CBBB cały czas ma problem z dojechaniem do 90 st na wskaźniku.

Raz w sumie udało się dobić do 90st wg wskaźnika ale na światłach temp spadła do 75 st

Sprawdzałem temperaturę na vcds i jesli temp przekroczy 75 st to na wskaźniku wskakuje na 90 st. Raz udało mi się do tylu dobić ale to w garażu .Mam DSG ale termostat skrzyni u mnie nie występuje. Domontowałem go co prawda ale to nic nie zmieniło.

Moglibyście napisać jak jest u was. Czy temperatura dochodzi wg wskaźnika do 90st i nie spada podczas jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam silnik. zmieniłem najpierw termostat główny nie wiele to pomogło, domontowalem później termostat na dsg i załatwiło sprawę. temp łapie w miarę szybko i przy -15 st po każdym zatrzymaniu na światłach czy gdzieś tam indziej temp nie spadała. na wskaźniku cały czas 90 na kompie ok 85 88st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma :fajny Zimą jak trzymasz silnik powyżej 2000 obrotów, to złapie 90 stopni. W innych przypadkach - NIE.

W Audi jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chciałbym poznać opinie innych czy grzebać w tym dalej czy olać. Na razie 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jest dużo lepiej gdy się zamknie ogrzewanie po ruszeniu A ogólnie to mi łapie 90 st po ok 10 km przy 60 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tam nie wygrzebiesz.

Jak poszukasz na forum AUDI, to jest skan z serwisu z Niemiec, gdzie szwab też oddał auto w reklamacje, bo mu 90 stopni zimą nie łapało. Wyjaśnili czemu tak jest, nic nie zrobili i jeździ dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie sprawdź stan EGR-a. A tak poza tym to tekturka za dolną kratkę i w drogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u ciebie mkpol jest ok?? Czy niedogrzany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie max po 5-6 km łapie 90 i wskazówka stoi. Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby temperatura spadła na postoju, czy w czasie PSJ-tu. Jedynie jak kiedyś jechałem dłuuuuuugo z góry to spadło na wskaźniku poniżej 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również po 5-6 km łapie 90* na wskaźniku ale jak jeździłem z podpiętym VCDS to silnik zagrzał się (do 85-90*) dopiero po ok. 20 km. Nie zdarzyło mi się jeszcze aby wskazówka opadła podczas jazdy czy postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak to już mam przestudiowane. Ale tam w końcu padło na termostat DSG czego u mnie fabrycznie nie ma. Zamontowałem go i tak ale to nic nie zmieniło. Może nagrzewa sie szybciej ale temp nie dochodzi do 90 st a wg vcds do max 70-73st

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

U mnie również po 5-6 km łapie 90* na wskaźniku ale jak jeździłem z podpiętym VCDS to silnik zagrzał się (do 85-90*) dopiero po ok. 20 km. Nie zdarzyło mi się jeszcze aby wskazówka opadła podczas jazdy czy postoju.

U mnie wg vcds nie przekroczyłem 81 st ale i tak po zatrzymaniu na światłach temp spadła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten typ tak ma Zimą jak trzymasz silnik powyżej 2000 obrotów, to złapie 90 stopni. W innych przypadkach - NIE.

W Audi jest to samo.

 

się nie zgodzę ,u mnie był ten sam problem ,załatwiłem to oczywiście wymianą termostatu DSG i łapie po paru kilometrach 90 stopni i wcale nie muszę trzymać 2000 obrotów aby to utrzymać ,po prostu zatrzymuję się ,i nic się nie dzieje ,wskazówka stoi w pionie i koniec

To nie jest mój pierwszy 2.0 tdi ,owszem przy PD nagrzewał się dłużej niż CR ale jak się nagrzały to trzymały 90 i już

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

majkel a może u Ciebie padł termostat główny co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda. Skoro u większości się dogrzewa nic innego mi nie pozostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
się nie zgodzę ,u mnie był ten sam problem ,załatwiłem to oczywiście wymianą termostatu DSG i łapie po paru kilometrach 90 stopni i wcale nie muszę trzymać 2000 obrotów aby to utrzymać ,po prostu zatrzymuję się ,i nic się nie dzieje ,wskazówka stoi w pionie

 

Przy -15 stopniach na zewnatrz? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może u innych jest dogrzewacz o którym nawet nie wiedzą i trzyma im pieknie temp. Polecam np. taki komplecik http://allegro.pl/webasto-thermo-top-e-analogowe-komplet-diesel-nowe-i5972041119.html#thumb/3

Szybko sie montuje i piękna sprawa na zimę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jak już złapie, to też trzyma temperaturę. Jeżeli temp spada pod obciążeniem, to bankowo jest winny termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój jak już złapie, to też trzyma temperaturę. Jeżeli temp spada pod obciążeniem, to bankowo jest winny termostat.

 

Potwierdzam, u mnie tak samo. Manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jesli masz DSG i fabrycznie brak termostatu, ktos opisal u mnie w wątku że zamontował sobie i pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jesli masz DSG i fabrycznie brak termostatu, ktos opisal u mnie w wątku że zamontował sobie i pomogło.

Zamontowałem ale to nic nie zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności