Skocz do zawartości
KRIS M

Brak funkcji fader w RNS 510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie znalazłem podobnego tematu ,więc zakładam nowy.Mianowicie mam problem z radiem RNS 510 w menu brak funkcji fader jest tylko balans i regulacja tonów . Głośniki tylne grają normalnie radio jest zamontowane fabrycznie . Czy jest jakaś opcja włączenia tego radiem czy trzeb przez VCDS i jeśli tak to jak to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam nie znalazłem podobnego tematu ,więc zakładam nowy.Mianowicie mam problem z radiem RNS 510 w menu brak funkcji fader jest tylko balans i regulacja tonów . Głośniki tylne grają normalnie radio jest zamontowane fabrycznie . Czy jest jakaś opcja włączenia tego radiem czy trzeb przez VCDS i jeśli tak to jak to zrobić ?

 

W vcds zapewne masz ustawione że auto ma tylko przednie głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko przez vcds można to uruchomić lipa bo nie mam dostępu . Muszę podjechać do jakiegoś mechanika ale pewnie nie będzie wiedział jak to zrobić . Swoją drogą to dziwne żeby w oryginalnej instalacji (głośniki tylne są montowane fabrycznie) wyłączono fader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli tylko przez vcds można to uruchomić lipa bo nie mam dostępu . Muszę podjechać do jakiegoś mechanika ale pewnie nie będzie wiedział jak to zrobić . Swoją drogą to dziwne żeby w oryginalnej instalacji (głośniki tylne są montowane fabrycznie) wyłączono fader

 

Poszukaj kogoś z forum w okolicy. Kabel ma chyba większość osób tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą to dziwne żeby w oryginalnej instalacji (głośniki tylne są montowane fabrycznie) wyłączono fader
Fadera się nie wyłącza. W zależności od ustawienia liczby głośników on jest albo go nie ma. Nie masz przypadkiem wzmacniacza pod siedzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia muszę sprawdzić po południu zobaczę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fadera się nie wyłącza. W zależności od ustawienia liczby głośników on jest albo go nie ma. Nie masz przypadkiem wzmacniacza pod siedzeniem?

Faktycznie masz racje pod fotelem kierowcy jest wzmacniacz. Powiedz co to zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fader ustawiasz w rns w opcji tone, przesuwasz wskaźnik palcem przód tył lewo prawo wg uznania

 

firmware_1100_13.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wiem widziałem już to menu w aucie znajomego .Problem polega na tym ,że u mnie w menu tone jest tylko funkcja balance.DSC_0007.jpg

DSC_0008.jpg

Edytowane przez KRIS M
dodanie zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wina oprogramowania navi

tylko proszę mi tu nie pisać co i jak aby mieć inne oprogramowanie, od tego jest inny temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin to nie wina oprogramowania. Głośniki nie są podłączone do rns-a tylko do wzmacniacza. RNS nie uaktywni fadera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin to nie wina oprogramowania. Głośniki nie są podłączone do rns-a tylko do wzmacniacza. RNS nie uaktywni fadera.

 

No ja się założe o piwo że to jest ta opcja:

 

volkswagen_vcds_controller_37_long_coding_byte_2_sound_system.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jeśli wzmacniacz jest fabryczny a nie dokładany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz z tego co widzę to raczej fabryczny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jaki masz wzmacniacz i jakie kodowanie - to które pokazał Grzegorz. Jeśli masz nieoryginalny wzmacniacz to fader możesz ustawić gdzieś w samym wzmaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz oryginalny ze znaczkami vw spisałem z niego takie informacje Audio Amplifier 8CH

5K0 035 456C Panasonic EAA086A.DSC_0011.jpg

DSC_0008.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kodowanie powinno załatwić temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc niestety nie posiadam vcds muszę poszukać kogoś kumatego w okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podepnę się pod temat, zmieniłem radio z RCD310 na RNS510 i jakoś tam marnie gra, da się gdzieś włączyć loudness? soft 5238A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkurzę trochę temat, mam identyczny problem co autor tego tematu, pod fotelem mam ori wzmacniacz, niestety brak opcji fader , przekodowałem radio tak jak w tym poradniku lecz to nie pomogło 
https://www.my-gti.com/1411/volkswagen-rns-510-coding-when-installing-with-a-factory-amplifier

EDIT:

Problem rozwiązany fader już się pojawił 

Pozdr

Edytowane przez jachu76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności