Skocz do zawartości
Wojtek1989PL

B7 pakiet ambient - potrzebne części

Rekomendowane odpowiedzi

są w ogóle oryginalne listwy do B7 z podświetleniem ambient ?

 

Oczywiście, że są. Sam takie montowałem u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o jakiś numer części można było by poprosić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a o jakiś numer części można było by poprosić

 

Moje listwy miały numery jak w podanym linku http://forum.vw-passat.pl/threads/111797-Kaszmirowy-sedan-beesiedem-Asystenci-zamontowani?p=1866629&viewfull=1#post1866629

 

Ale na allegro są też listwy ambiente z innymi numerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jedne listwy ale oczywiście w kolorze takim jak ja mam teraz nie ma z podświetleniem LED... tylko jasne srebrno i orzech z komplet cały... i przemówił do mnie właśnie ten orzech heh :D ale kurcze nie wiem czy jest różnica pomiędzy lewo a prawo stronnym modelem chodzi mi o listwy przednie w desce z zegarami czy podejdzie to normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale kurcze nie wiem czy jest różnica pomiędzy lewo a prawo stronnym modelem chodzi mi o listwy przednie w desce z zegarami czy podejdzie to normalnie...

 

Jest różnica, przecież już z przodu w drzwiach są inne listwy, tylko z tyłu są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest różnica, przecież już z przodu w drzwiach są inne listwy, tylko z tyłu są takie same.

faktycznie nie pomyślałem o tym dopiero zrozumiałem czym się różnią po dłuższym czasie :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.02.2016 o 20:10, Bimbasz napisał:

 

4 x listwy drzwiowe (w zależności od dekoru) nie można zamontować samych ledow do dekorów bez

Można. Jestem w trakcie. Jedne drzwi są już gotowe. Tył prawy. 

Wszystko gotowe. 

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o rzeźbę

Z sedana tez można zrobić kombi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obcięcie plastikowych dystansów to rzeźba, to tak trzeba rzeźbić. Na zdjęciu je widać. Trzeba usunąć tylko te wysokie. Wszystko pasuje idealnie. 

IMG-20171007-WA0003.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ANDRIUBIKER napisał:

tylko skąd oryginalne ledowe listwy wziąć?

W serwisie vw oczywiście. 

Kosztują tylko 800 pln za sztukę. Prawie jak za darmo. ;)

Znalazłem na alledrogo. Fakt, że były drewniane (będą na sprzedaż - może ktoś lubi) i posłużyły jako dawca. 

Ten czarny pasek to zwykła gumowa podkładka pod dekor. Miejsca do przykręcenia są także widoczne na zdjęciu. Tak na prawdę wszystko jest na miejscu. Poza usunięciem dystansów i przykręceniem  nie ma więcej roboty. No i oczywiście dorobienie wiązki, podłączenie i kodowanie. 

Jako skończę zaplanowane 'mody' będzie parę gratów na sprzedaż. Siedzenia +boczki, manetka tempomatu, dekory...... 

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne drzwi prawie na gotowo. Muszę dołożyć rezystor, bo oświetlenie klamki jest zbyt intensywne. 

20171106_200207.jpg

VID-20180109-WA0009.mp4

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie ukończone. Po podłączeniu wszystkiego okazało się, że nie działa. Oświetlenie ostrzegawcze drzwi działa, ale nie dekory i podświetlenie klamki. Dla potomnych!! Regulator intensywności oświetlenia ustawiony na minimum powoduje CAŁKOWITE wyłączenie podświetlenia klamki i dekorów. Miałem ustawione na min i nie wiedziałem dlaczego nie świeci.

Gdyby ktoś chciał założyć to przód pin 19 masa, 18 światło ostrzegawcze drzwi, pin 17 podświetlane dekory i klamka wewnętrzna. Tył pin 18-masa, pin 6-światło ostrzegawcze drzwi, pin 10 podświetlane dekory i klamka wew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie jak podlaczyc Ambiente bo nie ma wyprowadzonej wtyczki. z ori wiazki w drzwiach. Jak proponujecie ? Chyba ze ktos ma ori numery wtyku do ambiente + kabla ? Bo nie wiem czy wtyk 8W0971832 x 4 i pin 000979009E x16 czy to jest liczone jako kabel z dwoma wtykami czy jako pojedynczy goly wtyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/12/2018 at 5:06 PM, lysy78_03 said:

Prawie ukończone. Po podłączeniu wszystkiego okazało się, że nie działa. Oświetlenie ostrzegawcze drzwi działa, ale nie dekory i podświetlenie klamki. Dla potomnych!! Regulator intensywności oświetlenia ustawiony na minimum powoduje CAŁKOWITE wyłączenie podświetlenia klamki i dekorów. Miałem ustawione na min i nie wiedziałem dlaczego nie świeci.

Gdyby ktoś chciał założyć to przód pin 19 masa, 18 światło ostrzegawcze drzwi, pin 17 podświetlane dekory i klamka wewnętrzna. Tył pin 18-masa, pin 6-światło ostrzegawcze drzwi, pin 10 podświetlane dekory i klamka wew.

czy jest jakas szansa na instukcje co i jak krok po kroku ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem do mojego B6 kombi zestaw boczków z B7, jakie było moje zaskoczenie gdy po zakupie podczas czyszczenia całości wypatrzyłem ledy w aluminiowych dekorach.  

Z dekorów wystaje tylko wtyczka:

IMG_20200119_203517.thumb.jpg.bce88c1f15f735eaa5dbcb9c8e48a84a.jpg

 

podpowiedzcie proszę co zrobić aby to uruchomić. Jaki nr wtyku kupić w ASO i jaką wiązkę.

 

Dodatkowo boczki mają na dole podświetlenie. U mnie w B6 mam zwykłe odblaski. Czy jest możliwość aby to przy okazji podczepić ?  Zdjęcie wtyczki poniżej. 

IMG_20200119_203655.thumb.jpg.5ca8732a05cf38d9b3aa2801c0e7fd99.jpg

 

UPDATE, właśnie doczytałem że to podświetlenie na dole w boczkach też wchodzi w skład pakietu ambient. Czy ktoś ma schemat podłączenia?  Listwy łączy się najpierw z tymi lampkami na dole i dopiero potem do zasilania od przycisków do szyb ? Jest do tego gotowa wiązka którą można kupić ? Czy trzeba to poskładać ?

 

UPDATE2: udało mi się podglądnąć oryginalną wiązkę od ambient'a

- wtyk męski do paska led: 4B0 972 623

- wtyk męski do dolnego podświetlenia drzwi: 3B0 972 702

 

Potrzebuje zorganizować jedno gniazdo które podświetla pasek LED (znaczone  pierwszym zdjęciu czerwoną ramką. Podpowiedzcie proszę gdzie tego szukać.

Edytowane przez tepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności