Skocz do zawartości
PiotrekPO

1.8 TSI DSG - wykres z hamowni.

Rekomendowane odpowiedzi

W wyniku pewnego zakładu zdecydowałem się na odwiedzenie hamowni w moim rodzinnym mieście.

Zakład polegał na udowodnieniu lub obaleniu tezy że silniki TSI zawsze mają jakiś bonusik w stosunku do danych katalogowych. Okazało się że jeśli chodzi o moc to jest gorzej niż powinno być.

 

Wyniki pomiaru (w nawiasie katalogowe)

 

Moc 174 km (180)

Moment 265 Nm (250 Nm)

 

Teza zakładała ze silnik będzie miał ponad 190 km. Czyżby do DSG były dobierane specjalnie jakieś słabsze egzemplarze? Może stąd bierze się fakt że moje auto czekało na silnik 3 tygodnie (wielu z Was miało podobne przypadki).

 

Ale żeby nie robić awantury do tej pory nie znając wyników byłem zadowolony z osiągów auta. Teraz też jestem choć byłoby lepiej gdybym miał jednak te zapłacone 180 km.

Auto ma 11 370 km przebiegu.

Benzyna Shell 95 VPower Nitro+

 

 

wykres.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze wynik zadowalający, szczególnie moment jednak wyższy niż katalog:) Z ciekawości - jaki koszt hamowni?

Może ma ktoś jeszcze takie dane do porównania z innego egzemplarza 1.8 (Ew. Innych benzynowych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważam ze wynik zadowalający, szczególnie moment jednak wyższy niż katalog:) Z ciekawości - jaki koszt hamowni?

Może ma ktoś jeszcze takie dane do porównania z innego egzemplarza 1.8 (Ew. Innych benzynowych)?

 

80 zł. Szczecin.

 

Jeśli ktoś ma dane swojego 1.8 zwłaszcza z DSG to proszę dzielić się nimi w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosnę jadę ale podbić sobie programem trochę moc i moment.. Wtedy się podzielę wiedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.8 CDAA i miałem w bonusie 20KM i 35Nm.. jedynie co może dziwić to max moment obrotowy nie był przy najwyższej liczbie obrotów a przy 4500 rpm

auto hamowane bylo w upalny dzień, co nie jest bez znaczenia..

Edytowane przez bastek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam wykresów Kw i nm silnika TDI 190 i BiTDI

Podrzuci ktoś ? nie mogę znaleźć fabrycznych wersji, to co znajduję jest już dlubnięte.

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam 1.8 CDAA i miałem w bonusie 20KM i 35Nm.. jedynie co może dziwić to max moment obrotowy nie był przy najwyższej liczbie obrotów a przy 4500 rpm

auto hamowane bylo w upalny dzień, co nie jest bez znaczenia..

 

Diagnosta który robił mój pomiar podsumował badanie stwierdzeniem że w B8 już nie ma takich bonusów jak kiedyś. Podobno miał na hamowni kilka sztuk. Ale szczegółów nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zdać sobie sprawę, ze odtwarzalność (a nawet powtarzalność) takich pomiarów może być słabiutka. Obawiam sie, ze nieczęsto właściciele hamowni je kalibrują. Pewnie sa tacy, którzy to robią, ale otwarte jest pytanie: czy aby wszyscy? Te "bonusy" to właśnie mogą być przekłamania hamowni. Mogą, nie muszą.

Tak na zimno: skoro VAG winszuje sobie kasę za np. wykładzinę bagażnika, to dlaczeg miałby dawać w prezencie 20KM? Jakoś trudno mi w to uwierzyć. A nadto, jezeli podatki związane sa z homologowaną mocą silnika (gdzieniegdzie), to po co mieliby ryzykować zarzut, ze kombinuja? Ale.. Może.... Kto wie? Oni mogą mieć to we krwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto zdać sobie sprawę, ze odtwarzalność (a nawet powtarzalność) takich pomiarów może być słabiutka. Obawiam sie, ze nieczęsto właściciele hamowni je kalibrują. Pewnie sa tacy, którzy to robią, ale otwarte jest pytanie: czy aby wszyscy? Te "bonusy" to właśnie mogą być przekłamania hamowni. Mogą, nie muszą.

Tak na zimno: skoro VAG winszuje sobie kasę za np. wykładzinę bagażnika, to dlaczeg miałby dawać w prezencie 20KM? Jakoś trudno mi w to uwierzyć. A nadto, jezeli podatki związane sa z homologowaną mocą silnika (gdzieniegdzie), to po co mieliby ryzykować zarzut, ze kombinuja? Ale.. Może.... Kto wie? Oni mogą mieć to we krwi :)

 

Może faktycznie masz rację. Z ciekawości podjadę jeszcze na jakąś hamownie w innym mieście. Teraz w wielu miejscach mają zimowe promocje i bywa taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na hamowni otrzymasz lepszy wynik od deklarowanego przez producenta, to nie narobisz wżawy na forum i nie złożysz reklamacji.

Jak byś się poczuł gdyby zabrakło 5 KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na hamowni otrzymasz lepszy wynik od deklarowanego przez producenta, to nie narobisz wżawy na forum i nie złożysz reklamacji.

Jak byś się poczuł gdyby zabrakło 5 KM?

 

Nie bardzo łapię sens twojej wypowiedzi.

Napisałem że byłem zadowolony przed zrobieniem pomiaru i nadal jestem. Cyferki są nieistotne, liczy się jak się czuje z tym właściciel.

 

A inna kwestia to że tak naprawdę z silnikami nie jest jak z internetem że kupujesz internet o szybkości DO iluś tam megabitów.

Jak płacisz za 180 km to powinieneś tyle dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do danych producenta to moment obrotowy powinien byc 320 nitonów miedzy 1450 a 3500 tys obrotów.

Czy wyłączyli ci programowo kontrole trakcji podczas hamowania? Mowie tutaj o silniku 1.8 tsi

Dane są z katalogu oraz z konfiguratora.

Chyba ze tak jest na rok 2016 bo pamiętam ze gdzieś widziałem na rok 2015 ze było 250 miedzy chyba 1250 a 4000 obrotów

Edytowane przez kameleon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320 Nm w manualu, 250 Nm z dsg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam 1.8 CDAA i miałem w bonusie 20KM i 35Nm.. jedynie co może dziwić to max moment obrotowy nie był przy najwyższej liczbie obrotów a przy 4500 rpm

auto hamowane bylo w upalny dzień, co nie jest bez znaczenia..

 

A od kiedy w autach cywilnych max moment obrotowy jest przy najwyższej liczbie obrotów ? jeszcze się nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł ja to wiem, ale żeby max był przy 4500?? to trochę słabo jak na benzyne.. bardziej by to podchodziło do silnika Diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież mówimy o aucie z turbo. to max jest i tak dziwnie późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wiem nie jestem specem od aut, ale wg mnie im więcej dorzucasz węgla do pieca tym piec wytwarza więcej ciepła.. i wg mnie tak samo powinno być z autem, im bardziej pedał w podłodze tym auto powinno bardziej zapierd.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mówisz o KM.

Rzuć okiem na wykres z pierwszego posta. Ładnie na nim widać jak w okolicy 2000 obrotów zaczyna pompować turbo i moment idzie w górę i się utrzymuje.

Natomiast KM rosną stopniowo i maxymalne wartości uzyskują w górnych zakresach obrotów, gdzie moment już spadł w dól.

KM są wypadkową momentu, ale o przyspieszeniu świadczy moment obrotowy, natomiast konie są potrzebne do uzyskiwania prędkości maksymalnych.

tak z grubsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa sorry moj błąd, oczywiscie masz racje...tak to jest jak sie pisze z doskoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności