Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ze spalania jestem zadowolony

Żadna rewelacja

Bez żadnych kłopotów można zejść ponizej5 na trasie

Typu droga krajowa i jazda 100 kmh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczerze - nie wierzę. też mam 1,9 tdi i nie ma szans żeby w mieście tyle spalił. 7 to MINIMUM.

 

Nigdy nie miałem na kompie cyfry 7 ze średniego spalania powyżej 10-15 km po resecie. Miałem też drugą taką samą octavię od nowości to zawsze było średnie 5.5 , rzadko kiedy 6 .

Na trasie wsiami i trochę szybkiego ruchu tak do około 80 km/h to wyszła średnia 4.0 ale jazda spokojna i ecodriving.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wczorajszej trasy 190km i DSG

 

IMG_2053.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie :) ja też wczoraj w miarę przepisowo krajówkami wykręciłem z 6 z przodu :) Widzę, że podobna średnia prędkość więc w miarę porównywalny wynik.

20170226_180037.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ładnie :) ja też wczoraj w miarę przepisowo krajówkami wykręciłem z 6 z przodu :) Widzę, że podobna średnia prędkość więc w miarę porównywalny wynik.

[ATTACH=CONFIG]151504[/ATTACH]

 

Kurde...to ja mam zepsute auto.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie... spoko :) ja w mieście robię spokojnie do 14l/100km, tutaj jechałem po prostu grzecznie nie przekraczając 100kmh, tylko przy wyprzedzaniu chwilowo do 140kmh. Nie byłem zawalidrogą i jechałem przewidując.

To jest trasa z dwóch dni po 200km z hakiem, DK79 z Wawy w okolice Sandomierza.

Kolega Piotrek z 1.4TSi to ma dopiero wynik jak na benzynkę, średnia 92kmh i spalanie takie jak u mnie przy 66kmh

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj żona przejechała 35 km drogą krajową

za ciężarówką jakieś 18 km reszta po jej wyprzedzeniutak do 100kmh

wyskoczyła średnia 4,3 z tego odcinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie... spoko :) ja w mieście robię spokojnie do 14l/100km, tutaj jechałem po prostu grzecznie nie przekraczając 100kmh, tylko przy wyprzedzaniu chwilowo do 140kmh. Nie byłem zawalidrogą i jechałem przewidując.

To jest trasa z dwóch dni po 200km z hakiem, DK79 z Wawy w okolice Sandomierza.

Kolega Piotrek z 1.4TSi to ma dopiero wynik jak na benzynkę, średnia 92kmh i spalanie takie jak u mnie przy 66kmh

 

Zaskoczyłeś mnie, ponieważ ja nigdy chyba 6 z przodu nie widziałem. Nie jeżdżę jakoś specjalnie szybko i gwałtownie...ale będę próbował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi 6 z przodu zdarza się od święta i tylko jak z rodziną podróżuje :) Tu może być klucz, że małe dzieci pozytywnie wpływają na zużycie paliwa... Średnie od nowości mam 10,5 na liczniku już ponad 42tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dorzucę swoje też w okolicach waszych średnich prędkości, też z krajówki i spokojnej jazdy

 

20150828_204352de.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi 6 z przodu zdarza się od święta i tylko jak z rodziną podróżuje :) Tu może być klucz, że małe dzieci pozytywnie wpływają na zużycie paliwa... Średnie od nowości mam 10,5 na liczniku już ponad 42tyś.

 

O...tu jest coś dla mnie. też mam taka średnią od nowości, czyli od maja 2016...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie średnia z 55 000 km to 9,2 l i w tym jest 80% autostrady z prędkościami ok. 140-150 km/h

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMG_8731.jpgtrasa monachium mediolan przez austrie i przelecz brennera. 496 km autostrada 118 km/h srednia predkosc. Zuzycie 7.0/100 ..... Edytowane przez jeffoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1.6 tdi praktycznie zawsze w mieście spalanie to około 10 litrów. Plus/minus litr, a poruszam się dość spokojnie. Na trasie to już zależy od jazdy ale około 6-7 litrów. Teraz przesiadłem się na 2.0 tdi 150 ale w vw cc i po mieście (londyn) palił koło 12, dopiero po wywaleniu filtra spalanie spadło do 9-10 litrów mimo, że filter był sprawny. Dużo też dało wyłączenie adblue, bo on ponoć tez potrafi wzbogacać mieszankę bez potrzeby aby zmniejszyć emisję tlenków azotu. Wywalenie egr dało świetną reakcje na gaz. Zastanawiam się jeszcze nad usunięciem katalizatora ale nie wiem czym go zastąpić aby auto nie było głośniejsze. Na mocy mi specjalnie nie zależy ale irytuje ze silnik jest mulony i pali więcej przez niepotrzebne urządzenia do których instalacji zmusza cała powalona unia.

 

Swoją drogą 1.6 potrafi naprawdę mało spalić o czym przekonałem się jak mi zabrali prawo jazdy zapunktyi jeździłem przepisowo pół roku to na trasach wychodziłoniewiarygodnie niskie spalanie, a gdybym tankował ropę zamiast opału to byłoby jeszcze z pół litra mniej, aż strach pomyśleć ile to auto pali z wyciętą ekologią przy takiej jeździe. Niestety nie mam już tego auta, bo miałem dzwona i była szkoda całkowita. Przysnąłem sobie na m1 przez te ciągle average speed camera, bo musiałem jechać 50 mph przez bardzo długi czas co jest strasznie frustrujące i męczące. Tez omijam te autostradę i zawsze jadę boczna drogą przez wsie, żeby się nie wlec jak debil bo to strasznie niebezpieczne.

 

DSC_0075.jpg

 

DSC_0085.jpg

Edytowane przez fury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mi zabrali prawo jazdy za punkty i jeździłem przepisowo pół roku to na trasach, a gdybym tankował ropę zamiast opału to byłoby jeszcze z pół litra mniej. Niestety nie mam już tego auta, bo miałem dzwona i była szkoda całkowita. Przysnąłem sobie na m1, bo musiałem jechać 50 mph przez bardzo długi czas co jest strasznie frustrujące i męczące. Teraz omijam te autostradę i zawsze jadę boczna drogą przez wsie, żeby się nie wlec jak debil bo to strasznie niebezpieczne.

Chłopie, to brzmi jak jakaś patologia drogowa!Ty na serio jesteś chyba niebezpieczny...

Koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez dpf nie miałbyś tej 5 po przecinku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez dpf nie miałbyś tej 5 po przecinku

 

A jakby "wyciął" silnik miałby zero przed przecinkiem :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopie, to brzmi jak jakaś patologia drogowa!Ty na serio jesteś chyba niebezpieczny...

Koniec OT.

 

Przecież normalnie nie jadę jak ostatnia **** ale nie mając prawa jazdy trzeba było jechać powoli, to nie moja wina ze ludzie głosują debili a potem jest pełno ograniczeń prędkości na drogach i jezdzi się wolniej niż przed wojną na koniu. Zawsze zjezdzalem jak ktoś chciał mnie wyprzedzić i staralem się nie blokować ruchu. A jezdzilem normalnie bez żadnego eco drivingu, który mnie doprowadza u innych do gorączki, tylko tyle ze w slimaczym tempie -czyli tyle co na znaku plus 10. Swoją Drogą jak slysze eco driving to aż się we mnie gotuje co za oszolomy promują jazdę która zmniejsza przepustowosc dróg i przez nich stoimy w korkach. Potem zamiast 8 aut przejechaćna światłach to przejeżdża dwóch eco driverow. Jeszcze unijne bezmozgi przeglosowali obowiązkowy wskaźnik zmiany biegu w autach z mt, producenci mogli sobie darować kalibracje bo on od razu po ruszeniu każe wrzucić szósty bieg to można było nakleić znaczek - jezdzij tylko Na szóstym biegu.

 

 

Niedługo pajace z uni każą zdemontowac silniki i jezdzic na rozruszniku lub pchac, bo to eco. Debije przez dekady promowali rakotworcze diesle co zabiło miliony ludzi kiedy cały normalny świat

Jezdzi na taniej benzynie, kretynom w brukseli jednak uroilo się ze co2 to zło a trucizny ze spalin diesla sa ok, bo szkodzą tylko ludziom a nie unijnym limita. Akcyza z ropy tez idzie do rukseli dlatego wolę nawet raz w miesiącu płacić za nowe wtryski niż akcyze na brukselskich psycholi.A nie jest tak źle 1.6 tdi przejechałem 55 tys mil bez żadnych problemów na opale, wcześniej w 2.0 hdi 156 tys mil i tylko pompa była do wymiany ale to raczej przypadek, tyle ze pugiem 1/3 gdzieś tego przebiegu była na ropie bo bak mały irezerwa niepewna a często w trasy jeżdżę. Niedługo jednak każde auto będzie miało 20 litrów bak, bo to bardziej eko i trzeba będzie przerabiać auta albo wozić paliwo w bagazniku. Jak to dalej ma iść w tym kierunku to kupię trabiego i zarejestruje jako zabytek aby zakopcic Westminster, co od lat już tonie w smogu absurdu, który przybyl z brukseli a tutaj został zwielokrotniony z polityczna poprawnością slugusow.

Edytowane przez fury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza trasa Warszawa - Wrocław:

 

20170306_101440.jpg

 

oraz Wrocław - Warszawa

 

20170306_164936.jpg

 

140 km/h na ACC

auto mam od końca lutego, dziś zrobiony pierwszy 1000 km przebiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynna, niemal przepisowa jazda na trasie Gryfino-Szczecin

4edb8d91b9216d4da2318dba1f2b0d7d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności