Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Raz mialem 6,8, jechalem w oloice Rzeszowa, ruch duzy, sznur samochodow, prawie sie wyprzedzac nie dalo, max 100 km/h, potem wsie, kreta droga. Ale to byl tylko jeden raz, normalnie ponizej 10 ciezko zejsc

 

A ja z podziwem patrzę na to ile 2.0TSI potrafi wychlać. Różnica do 1.8 jest znaczna.

10 w trasie z małym hakiem to mi chleje V8 które ma duuuużo więcej mocy, na wielkich oponach, 20" felgach i w klasycznym automacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 220 i nie zauważyłem tak dużego spalania. Jakoś specjalnie nie deptam...choć eco na pewno nie jeżdżę. Trasa to głównie miasto 90%...Poznań...więc korków sporo. Średnio 9 literków...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku miasto 80%, trasa 20%. Spalanie około 11. TSI2.0 280KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TSI 2.0 280 km - bardzo podobnie jak kolega googie tj, ok 11 przy jeździe mieszanej. Raz jak wlokłem się jak 100 letni anemiczny emeryt , po dwu udarach i zawale to pokazało ok. 7 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najmniej w trasie zszedłem do 7,7L, ale to była krótka trasa (około 35km). Na dłuższy dystans pewnie da się zejść i poniżej 7.

Za to w trybie sport po mieście (nie go oszczędzając zbytnio) to wychodzi coś między 14 a 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, a po ilu km średnie spalanie spadnie. mi narazie w mieście 10 minimum i przy bujaniu 7,5 na trasie.

mam przejechane 1000km :-)

 

ps. 1.8 dsg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy po ilu km zaczniesz spokojniej jeździć lub zmienisz auto na mniejsze i oszczędniejsze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po dłuższej trasie

 

2016-12-20%2014.28.57.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, a po ilu km średnie spalanie spadnie. mi narazie w mieście 10 minimum i przy bujaniu 7,5 na trasie.

mam przejechane 1000km :-)

 

ps. 1.8 dsg

 

mi gdzies tak przy 2-3k spadlo srednie o 1l/100km

Edytowane przez marcin232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za to w trybie sport po mieście (nie go oszczędzając zbytnio) to wychodzi coś między 14 a 16.

 

W trasie w przedziale 200~235 kmh pali 16.5 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wczorajsza20161231_142248.jpg trasa z Karpacza (4 osoby, pełny bagażnik no i box dachowy). I tu ciekawostka : przy prędkości do 100 km/h spalanie wzrasta nieznacznie, natomiast przy prędkości 160 km/h box powoduje wzrost spalania o ponad 2 litry.

20161231_132720.jpg

20161231_141439.jpg

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 220, trasa WWA-Zakopane i Zakopane-WWA (A2/A1/S1/A4/Zakopianka) - srednio 8.5, jazda w mysl "+20 km/h ponad ograniczenia"

 

Na autostradzie bierze 9.5-10, jezdze zwykle 160-180 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa 2000 km na narty.

5 osób, 5 par nart nart na dachu. pełny bagażnik.

Cały czas autostrada 130-150 km/h

śr. spalanie 9L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codzienny dojazd 30 km do miasta powiatowego[droga krajowa 25]

tdi 150 ps

średnie zużycie paliwa wokolicach 5,1-5,3-bez zbytniego oszczędzania

spalanie jest ok

trochę brakuje silnikowi entuzjazmu

1,8 tsi jakby dawał większą frajdę [no ale mi wychodziło 2,5 l minimum więcej]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20170128_152243.jpg

 

TDI 150km mistrz oszczędności

5osob +bagażnik full

2xkorek autostrada tempomat 150

Nic tylko jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straszne różnice są w spalaniu - ma na to wpływ naprawdę multum czynników.

ja mam 180 km DSG benzyna. i powiedzmy - zejść poniżej 10 w mieście to nie możliwe. chyba miasto miastu nie równe. mam 5 km do pracy, kilka świateł raczej mało korków. prędkości 30-50 max.

nie ma szans zejść poniżej 10 litrów. może jakbym mial 10 km w jedną stronę + dwupasmówki że jedzie się z 60-70 km/h to tak ale przy 30-50km/h ciężko zejść ze spalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosujecie się w skrzyniach MT w TDI do zalecanej zmiany biegu? Mam wrażenie, że strasznie szybko zalecą zmiane przy dość niskich obrotach jak na diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem to głównie chyba chodzi o dystans. Zauważyłem, że jak jadę do pracy 6km to silnik jest ledwo rozgrzany i co bym nie robił to nie zejdzie poniżej 10l (zwykle na takich odcinkach wychodzi nawet 12+) ale jak jadę w sumie 25km w jedną stronę, mijając po drodze biuro i wjeżdżając na miejską dwupasmówkę to średnie spalanie wychodzi 7,5. Spalanie na małych odcinkach jest mało istotne bo po takich małych odcinkach w miesiącu da się przejechać maksymalnie zaledwie jakieś 500km żeby silnik zdążył ostygnąć między nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo producenci poszaleli, teraz Golf jest wielkości passata b6, a pasek B8 jak kiedyś Audi A8, koła też mu urosły i jak zobaczyłem w swoim lacia 235 no to jak to ma być oszczędne . To samo z Octavią, która też jest ogromna. Powinni już nie pompować tych aut tylko zająć się obniżeniem wagi i spalania bo te fury ważą po 1.5 t co kiedyś było wagą zarezerowaną dla najwyższej klasy samochodów.

Auto dla ludu powinno być tanie i lekkie, a przy tym oszczędne. Passat powinie się inaczej teraz nazywać.

Szczerze to bardziej pasował mi golf variant bo bardziej zgrabne auto i lżejsze ale były i są drogie prawie tyle co passat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alltrack 2.oTsi - powrót z nart , duży box na dachu, pełny bagażnik 4 osoby, dwa razy spory korek, max do 140 (box)

20170121_203340.jpg

 

w drodze do Włoch 0,5l więcej przy tej samej średniej, dwie śnieżyce w Austrii , i w końcu pod górkę:victory

 

normalnie średnia 10.5 (50 na 50 )

Edytowane przez jaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności