Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy!

Zachęcam do pochwalenia się spalaniem waszych samochodów! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B8 TDI 190KM 4 Motion - po 2875km - średnio 6,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B8 TDI 190KM 4 Motion - po 2875km - średnio 6,7

 

Nieźle tyle to ja mam w 90KM 1.9tdi Leonie :)

A to miasto trasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość trasa ok 70% oczywiście bez eco drivingu. Sam jestem zaskoczony tym poziomem. Myślałem, że z napędem na 4 koła wyjdzie więcej. Pali mi zdecydowanie mniej niż Insignia CDTI 160KM zrobiona programem na 205KM szczególnie w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ok, jak trasa to przeżyje :) Myślałem że to w mieście :)

U mnie narazie za mały przebieg, ale póki co 100% miasto spalanie 11,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie powielać to tutaj dałem kilka zdjęć spalania u mnie http://forum.vw-passat.pl/threads/143378-Kupujemy-B8-na-co-zwr%C3%B3ci%C4%87-uwag%C4%99?p=2287882&viewfull=1#post2287882.

 

 

Chyba coś się nie wyświetlają wiec poniżej kilka zdjęć jakie zrobiłem - różne dystanse, różne prędkości średnie.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

 

Generalnie na średni z trzech pomiarów po ok. 7 tys. km wychodzi 6,0. Większość trasa ok. 70% (autostrady, ekspresówki z prędkością przepisową + 10-20 km/h) i 30% miasto w rozumieniu dystans 10 km w 26-40 min.

 

Teraz zimą, przy połowie w mieście na krótkich odcinków mam średnią z coś ponad 2 tys. km. 6,5.

Edytowane przez MM_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w podpisie link do MotoStat - wszystko odblokowałem także można sobie prześledzić i wyciągnąć wnioski. Jak na 180KM i gabaryty, przyjemność z jazdy uważam że bardzo pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie PRIM. Prześledziłem Twoją charakterystykę jazdy i mamy bardzo mocno zbliżone wartości. Ja trochę więcej jeżdżę po mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w podpisie link do MotoStat - wszystko odblokowałem także można sobie prześledzić i wyciągnąć wnioski. Jak na 180KM i gabaryty, przyjemność z jazdy uważam że bardzo pozytywnie.

 

Zazdroszczę Ci tego spalania i na prawdę nie wiem jak je osiągasz... U mnie w okresie zimowym średnia wychodzi praktycznie równe 10l/100km. Gdybyś był w trójmieście chętnie przejechałbym z Tobą taki sam odcinek, żeby porównać spalanie w naszych autach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz,

 

bywam w Kartuzach więc dam znać ;)

 

Może mocno "pofalowane" ukształtowanie terenu przepięknego 3miasta daję ta różnicę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Twoje paliwo z Shella jest takie fantastyczne... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wpiszę relację z mojego prawego buta w 2.0 TSI po prawie 18 tyś km średnie spalanie 10,28 l /100km (30/70 - miasto/trasa)

W mieście robię średnio odcinki 8km spalanie od 10-15l (eco-agresywnie)

Trasa - rekord 6,7 eco driving, standardowo 8l, agresywnie 9l.

Jeśli chce się pokonać autostradę z prędkościami 180-200 to średnie spalanie wychodzi ok. 11-12l, choć chwilowe czasem pokazuje 15-16.

 

Generalnie widzę dużą rozpiętość, można przy spokojnej jeździe kręcić racjonalne wyniki, ale kiedy się przyciska to wykres spalania rośnie logarytmicznie :) A ten silnik na prawdę zachęca i daje dużo frajdy z jazdy, szczególnie na zakrętach z DCC Sport, ale również wbijanie w fotel na długich prostych.

 

W skrócie i dużym uśrednieniu (miasto 14,5l / trasa 8,5l )

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką macie różnicę między wskazaniami komputera pokładowego a faktycznym spalaniem? U mnie komputer zaniża o ok. 0,3 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zwracałem na to uwagi do tej pory, licznik samochodowy traktuje bardziej orientacyjnie. Faktyczne spalanie jakie podawałem jest "od tankowania do tankowania" korzystam na Androidzie z fajnej apki Fuelio, bardzo ładnie liczy wszystkie koszty, przebiegi, spalania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kontekście ostatnich artykułów o przekłamaniach na dystrybutorach to nie wiadomo czy komputer zaniża spalanie czy dystrybutor zawyża :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w podpisie link do MotoStat - wszystko odblokowałem także można sobie prześledzić i wyciągnąć wnioski. Jak na 180KM i gabaryty, przyjemność z jazdy uważam że bardzo pozytywnie.

 

Kurczę fajnie to wygląda. Jak to działa? wpisujesz dane ręcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - każde tankowanie ;) ale masz pełna historię. Fajna statystyka wychodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam pełne 7 lat mojego aurisa historii :) Średnie spalanie mam wyliczone ze 167000km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie wiedziałem o tym. Zacząłbym od początku, a tak to chyba nie ma sensu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie zwracałem na to uwagi do tej pory, licznik samochodowy traktuje bardziej orientacyjnie. Faktyczne spalanie jakie podawałem jest "od tankowania do tankowania" korzystam na Androidzie z fajnej apki Fuelio, bardzo ładnie liczy wszystkie koszty, przebiegi, spalania itp.

 

No właśnie dziś zwróciłem uwagę i o dziwo komputer pokazywał mi średnie spalanie "Od Tankowania" 10,7; na podstawie zalanego paliwa wyszło dokładnie 10,65 - czyli bardzo mała, wręcz marginalna różnica. Jestem pod wrażeniem dokładności :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności