Skocz do zawartości
freeman67

Ciepłe powietrze z połowy nawiewów

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Koledzy i koleżanki potrzebuję pomocy.

 

Jakiś tydzień temu zauważyłem że połowa moich nawiewów pprednich mimo na maxa odkręconego grzania dmucha zimnym powietrzem.

Nawiew pasażera przy drzwiach i nogi zimne, na środku nawiew pasażera ciut cieplej ale nadal chłodno, środkowy kierowcy już ciepło a kierowcy przy drzwiach bardzo ciepło.

 

Co może być pwodem? jutro jade na kompa ale zastanawiam się czy coś pokaże :( przyznam że rano trochę przeszkadza to że nie grzeje auto jak trzeba nie wspomne o pasażerce :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz panel klimy stary czy nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cc mam ten nowszy nie ten z poczatkow b6

https://www.google.pl/search?q=passat+cc+panel+klimatyzacji&biw=1280&bih=705&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiK7ZLr3ePJA***jiwKHff7BL8Q_AUIBigB#imgrc=oKM-ecGxTRATeM%3A

taki tylko bez grzania dupki

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

gdzieś czytałem że to może być wina wytartego pokrętła czy coś. ale nie wiem sam. ciekawe co na kompie wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie

 

Koledzy i koleżanki potrzebuję pomocy.

 

Jakiś tydzień temu zauważyłem że połowa moich nawiewów pprednich mimo na maxa odkręconego grzania dmucha zimnym powietrzem.

Nawiew pasażera przy drzwiach i nogi zimne, na środku nawiew pasażera ciut cieplej ale nadal chłodno, środkowy kierowcy już ciepło a kierowcy przy drzwiach bardzo ciepło.

 

Co może być pwodem? jutro jade na kompa ale zastanawiam się czy coś pokaże :( przyznam że rano trochę przeszkadza to że nie grzeje auto jak trzeba nie wspomne o pasażerce :(

 

Padł silniczek nastaw. na szczęście u pasażera - łatwiej wymienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to wlasnie przerabialem objaw identyczny silniczek do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz to magiczne pytanie:) ile? za silniczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na kompie nic nie wyskoczy to możesz mieć zakamienioną nagrzewnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400-500 w zależności od ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to problem z silnikiem to 280 za całą operację w skoda-serwis.eu w Gliwicach. Trwa to ok 2-3 godzinki. Na hasło forum passata można dostać rabacik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to problem z silnikiem to 280 za całą operację w skoda-serwis.eu w Gliwicach. Trwa to ok 2-3 godzinki. Na hasło forum passata można dostać rabacik :)

 

Zrobią też jeśli ktoś próbował wyczyścić potencjometr i mu nie wyszło ? :D

Bo jak tak to sam się przejadę za taką cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Wiem że ostatnio znajomy był i za regenerację silniczka i robotę zapłacił 280. Dają pisemną gwarancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No - to w styczniu/lutym wpadnę do Gliwic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i klops.

Byłem na diagnostyce pod kompem. Okazuje się że nie wywala błędu żadnego i zmiana pokrętłami temperatury pokazuje płynne zmiany na kompie więc elektronika sprawna.

Czy możliwe że gdzieś w podszybli bądź pod schowkiem są jakieś cięgna czy zapadki które mogły się połamać i nie dopuszczają ciepłego powietrza do wewnątrz?

jakieś podpowiedzi? będę musiał chyba zostawić auto w serwisie i niech rozbierają całą deske. masakraaaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pod schowkiem wieje zimnym powietrzem żona ciągle narzeka ze zimno jej w stopy hehe.

Czy to może być wina tego silniczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i klops.

Byłem na diagnostyce pod kompem. Okazuje się że nie wywala błędu żadnego i zmiana pokrętłami temperatury pokazuje płynne zmiany na kompie więc elektronika sprawna.

Czy możliwe że gdzieś w podszybli bądź pod schowkiem są jakieś cięgna czy zapadki które mogły się połamać i nie dopuszczają ciepłego powietrza do wewnątrz?

jakieś podpowiedzi? będę musiał chyba zostawić auto w serwisie i niech rozbierają całą deske. masakraaaaaa

Kolego Zwierzak miał to samo w swoim aucie i okazało się że nagrzewnica była zakamieniona i zasyfiona. Pomogło czyszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Zwierzak miał to samo w swoim aucie i okazało się że nagrzewnica była zakamieniona i zasyfiona. Pomogło czyszczenie.

 

ok dzięki juz do niego napisałem zobaczymy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę troszkę temat. U mnie pojawił się ten sam problem co u kolegi. Prawe nawiewy dają słabszy strumień powietrza niż lewe (stopniowo zwiększa się moc idąc od strony pasażera do kierowcy) . Przy ustawieniu Climatronica na te same temperatury 21st mogę grzać sobie lewą dłoń a prawa jest lekko zimna heh, pasażer musi siedzieć w kurtce. Byłem w tej sprawie u dobrego mechanika VW w Gdańsku. Podłączył pod komputer i zasugerował wymianę panelu climatronica. Do tego czasu polecił mi ustawić całość układu tak, aby prawa strona grzała na HI a lewa na 21st. Wiadomo wtedy z lewej strony mam troszkę chłodniej, lecz jest to prawie równa temperatura na całym obiegu. Niestety nadal jest problem, że od strony pasażera grzeje słabiej, nawet widać to po tym jak szyba gorzej odparowuje. Wkurza mnie to, bo chciałbym w końcu sobie nagrzać samochód w całości i bez czekania aż całe powietrze się wycyrkluje. Dużo czytałem tu na forum, żeby nie było żadnych oskarżeń. Każdy z podobnym problemem dostaje odpowiedź aby wymienić silnik V159 od strony pasażera. Jest mi w stanie ktoś z Was tu dać info czy to naprawdę może być panel Climatronica, czy muszę się zabrać za demontaż schowka i zakup silniczka ? Pozdrawiam :)

Passat B6 2.0 TDI CR 2010r

Ten climatronic tylko zamiast SYNC mam DUAL Img.ashx?Id=3740&w=500&h=500

Edytowane przez endriuxtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Odświeżę troszkę temat. U mnie pojawił się ten sam problem co u kolegi. Prawe nawiewy dają słabszy strumień powietrza niż lewe (stopniowo zwiększa się moc idąc od strony pasażera do kierowcy) . Przy ustawieniu Climatronica na te same temperatury 21st mogę grzać sobie lewą dłoń a prawa jest lekko zimna heh, pasażer musi siedzieć w kurtce. Byłem w tej sprawie u dobrego mechanika VW w Gdańsku. Podłączył pod komputer i zasugerował wymianę panelu climatronica. Do tego czasu polecił mi ustawić całość układu tak, aby prawa strona grzała na HI a lewa na 21st. Wiadomo wtedy z lewej strony mam troszkę chłodniej, lecz jest to prawie równa temperatura na całym obiegu. Niestety nadal jest problem, że od strony pasażera grzeje słabiej, nawet widać to po tym jak szyba gorzej odparowuje. Wkurza mnie to, bo chciałbym w końcu sobie nagrzać samochód w całości i bez czekania aż całe powietrze się wycyrkluje. Dużo czytałem tu na forum, żeby nie było żadnych oskarżeń. Każdy z podobnym problemem dostaje odpowiedź aby wymienić silnik V159 od strony pasażera. Jest mi w stanie ktoś z Was tu dać info czy to naprawdę może być panel Climatronica, czy muszę się zabrać za demontaż schowka i zakup silniczka ? Pozdrawiam :)

Passat B6 2.0 TDI CR 2010r

Ten climatronic tylko zamiast SYNC mam DUAL Img.ashx?Id=3740&w=500&h=500

 

Ale na forum jest też opisane zapchanie się nagrzewnicy - identyczne objawy - z prawej zimno, z lewej ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale na forum jest też opisane zapchanie się nagrzewnicy - identyczne objawy - z prawej zimno, z lewej ciepło

 

To widzę, że mam więcej do obadania. VCDS pokazuje tylko brak reakcji na prawe pokrętło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To widzę, że mam więcej do obadania. VCDS pokazuje tylko brak reakcji na prawe pokrętło

 

Brak reakcji - rozumiem, że masz na myśli temperaturę. Bo ruchy klapki po prawej stronie wyraźnie można usłyszeć.

Jeżeli klapka chodzi a błędu nie ma na komputerze tego silniczka, to zbliżasz się do wersji z nagrzewnicą. No chyba, że cięgło z silniczka do klapki - ale mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności