Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A co to jest w takim razie? Pytam poważnie, bo chciałbym wzmocnić Passeratti bez utraty gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie są wzrosty mocy .... :D

 

Mam logi porobione na jednej i drugiej mapie. W peaku mapa 1 daje ok 4.8psi wiecej niz podaje ECU. Specjalnie nie podaje absolutnych wartosci doladowania bo to zalezy od IAT. Z logow wiem tez jakie sa korekty zaplonu na kazdym cylindrze, wiem jaki jest AFR na jakich obrotach i jakim doladowaniu, znam fueltrimy wiec wiem czy nie jest za ubogu lub za bardzo podlewa. Na logi tez widze tez jakie zostalo zadane doladowanie a jakie zostalo osiagniete.

 

U mnie na mapie 1 wyszlo 384km, 495Nm z seryjnych 312km i 406Nm.

 

Wiec nie wiem co tu nie pasi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś czasy przed / po zainstalowaniu JB4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam logi porobione na jednej i drugiej mapie. W peaku mapa 1 daje ok 4.8psi wiecej niz podaje ECU. Specjalnie nie podaje absolutnych wartosci doladowania bo to zalezy od IAT. Z logow wiem tez jakie sa korekty zaplonu na kazdym cylindrze, wiem jaki jest AFR na jakich obrotach i jakim doladowaniu, znam fueltrimy wiec wiem czy nie jest za ubogu lub za bardzo podlewa. Na logi tez widze tez jakie zostalo zadane doladowanie a jakie zostalo osiagniete.

 

U mnie na mapie 1 wyszlo 384km, 495Nm z seryjnych 312km i 406Nm.

 

Wiec nie wiem co tu nie pasi?

To nie są wzrosty mocy .... względem seryjnej wersji.

U Ciebie jest wzrost +72 KM (nie km) i +89 Nm.

 

Pound per square inch - psi

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co innego zostaje? Pytałem o wymianę sterownika (nie wiem czy czytałeś) czy coś takiego ma szanse powodzenia? Wtedy mapa jest robiona profesjonalnie i pod dany samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+4,8 psi = +33,1 kPa = +0,331 Bar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na mapie 1 wyszlo 384km, 495Nm z seryjnych 312km i 406Nm.

 

Wiec nie wiem co tu nie pasi?

 

Przepraszam, źle zrozumiałem na początku te "psi", stąd było moje zdziwienie.

A taki wzrost mocy i szczególnie momentu obrotowego musi skrzynię DSG już boleć.

Ja chciałbym większego kopa na trasie w swoim dieslu, słyszałem że po tuningu to Bi-Tdi już dosłownie zapierdala jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
+4,8 psi = +33,1 kPa = +0,331 Bar

 

No zamienic psi na bar to google tez umie heheh

 

Oczywiscie podniesienie doladowania nie gwarantuje zadnych konkretnych wartosci mocy, bo jezeli komp bedzie korygowal zaplon to **** z podnoszenia doladowania. Ale tak przeciez dziala kazdy "chiptuning", nawet ten prawilny. Zmienia sie doladowanie, koryguje dawkowanie paliwa i inne parametry.

 

Oczywiscie przy stage 1 pisanym specjalnie dla Ciebie, mozna osiagnac docelowe moce ale po to jest w JB4 mapa 6 gdzie samemu mozesz skorygowac parametry.

 

Nie mam RL wiec nie mierzylem czasow, jedynie porownanie z innymi samochodami.

 

- A6 C7 3.0tfsi, Stage 1 >400km - 1:0 dla mnie (start z zatrzymanego)

- Cupra ST z boxem DTUK >350km - 1:0 dla mnie (Cupra FWD, start z zatrzymanego)

- Golf 5 GTI Stage 3 Compsport 360km - 0:1 dla niego o dlugosc maski (start z rolowanego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No zamienic psi na bar to google tez umie heheh

 

Oczywiscie podniesienie doladowania nie gwarantuje zadnych konkretnych wartosci mocy, bo jezeli komp bedzie korygowal zaplon to **** z podnoszenia doladowania. Ale tak przeciez dziala kazdy "chiptuning", nawet ten prawilny. Zmienia sie doladowanie, koryguje dawkowanie paliwa i inne parametry.

Akurat nie google tylko zwykły kalkulator :)

 

Sa dwie gotowe mapy, +4.8psi i chyba +5.5psi. Jest tez mapa 6 gdzie ustawiasz boost w zaleznosci od obrotow i biegu.

Pisałeś o psi więc chyba wiesz co pasi i nie pasi z tym pis w stosunku do KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mając box JB4, jadąc np. do Aligatora będzie mógł mi zestroić auto prawie jak na mapowaniu sterownika?

Chciałem jeszcze zapytać o sam silnik 2.0 TSI. Wiele się słyszy o tym, że mogą one być kute. Prawda to?

Edytowane przez daniel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mając box JB4, jadąc np. do Aligatora będzie mógł mi zestroić auto prawie jak na mapowaniu sterownika?

Chciałem jeszcze zapytać o sam silnik 2.0 TSI. Wiele się słyszy o tym, że mogą one być kute. Prawda to?

 

Nie :)

Zeby nie dublowac internetu polecam lekture zagranicznych for

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w passacie nie podkręcę silnika do końca gwarancji

chce się was doradzić

mam busa boxera ma przejechane 90 tyś km

silnik 2,2 hdi[choć tak naprawdę tdci] 130 ps i trochę brakuje mu mocy

podpytywałem się tunera co można zrobić

zaproponował podkręcenie silnika

podobno taki tuning pozytywnie wpływa na wypalanie dpf- z powodu podwyższonej temperatury pracy silnika.

z drugiej strony rozmawiałem z facetem od regeneracji dpf - uważa że wszelkie tuningi silnika przyspieszają zużycie dpf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B8 montowane są diesle i t.benzyny, w obu przypadkach po przeprogramowaniu sterownika silnika podczas wizyty w ASO, gdzie podłączany jest interface diagnostyczny tuning zostanie wykryty. Alternatywą są sterowniki zewnętrzne typu BOX...no i tutaj mamy dwa rodzaje urządzeń...jedne prostsze w budowie i działaniu do diesla i inne bardziej skomplikowane w TFSI/TSI. Jednych jak i drugich na rynku jest cała masa ale niestety nie wszystkie działają dobrze. My montujemy BOXy tylko trzech producentów - do diesla: Dimsport i ewentualnie Vtech(do B8 nie mają dobrego rozwiązania), a do benzyn Dimsport i Burgertuning, czyli JB4.

Jeśli chodzi o działanie to Dimsport jak i JB4 działają na takiej samej zasadzie, oba są w pełni programowalne, oba można dostroić na hamowni. Oba w zależności od programu zapewnija taki sam AFR. JB4 ma kilka dodatkowych funkcji, których brakuje w Dimsporcie, czyli podłączenie pod OBD, logi, aplikacja na telefon itp. Tak więc jeśli ktoś lubi sam sie pobawić, konfigurować sobie soft w BOXie to JB4 będzie bardziej atrakcyjny...ale i droższy i jakies 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostał informacje od mojego kolegi że stracił gwarancje z powodu chiptuningu !!! Był na przeglądzie w Piotrkowie Tryb. wymiana oleju i filtrów oraz zwykły odczyt błędów i kasowanie. Chiptuning był robiony w Częstochowie .

20160405_113607.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzę, co jest na tym zdjęciu. Możesz wrzucić lepszą jakość? dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu się dziwić podpinają pod kompa i odrazu wykryje im nie ori oprogramowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stracił gwarancję na silnik czy na więcej ? na cały zespół napędowy?

Na cały samochód chyba nie.

Nie dziwię się VW - nieautoryzowana modyfikacja silnika- w sumie mają rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj dostał informacje od mojego kolegi że stracił gwarancje z powodu chiptuningu ......

 

To przecież normalne jeśli chodzi o VAGa! Każdy powinien o tym wiedzieć.

Przed wizytą w ASO trzeba wykonać specjalna procedurę z wgraniem serii i nie powinno być śladu albo demontuje się BOXa jeśli ktoś wybrał ten rodzaj tuningu.

Tak na marginesie to jakie znaczenie ma to gdzie auto było robione jak tutaj ciała dał właściciel, no chyba że jest totalnym laikiem i nikt go o tym nie poinformował....w co nie chce mi się wieżyc ;-)

Ja o możliwości utraty gwarancji napisałem na naszej stronie i oprócz tego, klient jest o tym informowany w momencie przyjmowania samochodu. W linku poniżej FAQ dotyczący chiptuningu, proponuję sobie poczytać żeby być w pełni świadomym:

http://tuneforce.pl/chiptuning-faq

Edytowane przez kmink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasem tak, że jak się ma już raz dłubnięte auto, to VW i tak widzi, że były ingerencje w oprogramowanie?

Chyba czytałem, że nawet jak wgrasz przed wizytą powrotnie "standardowy" soft, to oni i tak widzą, ze był wgrywany z nieautoryzowanego kompa itd... i np 3 dni wcześniej?

Wydaje mi się, że nawet to może być podstawą do odebrania gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie jest czasem tak, że jak się ma już raz dłubnięte auto, to VW i tak widzi, że były ingerencje w oprogramowanie?

Chyba czytałem, że nawet jak wgrasz przed wizytą powrotnie "standardowy" soft, to oni i tak widzą, ze był wgrywany z nieautoryzowanego kompa itd... i np 3 dni wcześniej?

Wydaje mi się, że nawet to może być podstawą do odebrania gwarancji...

 

W przypadku niektórych sterowników jest możliwość zrobienia tak, aby ASO nic nie widziało.

My ostatnio przywracaliśmy serie w S4 3.0TFSI, pojechał do ASO, gdzie wykonali naprawę gwarancyjną i nikt nic nie zobaczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności