Skocz do zawartości
Me-how

Wydech 2.5" w AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowiutku wydech z tej strony:

 

http://www.darksidedevelopments.co.uk/products/darkside-2-5-stainless-de-cat-downpipe-audi-a4-vw-passat-b5-1-9-tdi.html

 

Nie wiem tylko czy warto to montować do AVF (FMIC, decat, BV43, usunięty EGR, czekam na soft) czy zostawić seryjną średnicę? Więcej pod maską nie będzie dłubane, więc czy jest sens montować czy to sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno zmieni się głos ;) ja bym montował, zawsze można zdjąc ;) Może i coś konia wpadnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o to, że nie chcę montować, bo MOŻE coś się zmieni lub poprawi :) Jako nowy zestaw może pójść za ciut więcej niż używka. Nawet jeśli na aucie był tylko przez powiedzmy tydzień. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zmieni sie i poprawi na pewno,ja tez mam taki set jak mowisz tylko ze w awx,brak kata,brak tylnej puchy,bez egr 190 i 390km,napewno 2.5 lepiej odetka jak ori,choc przy tej mocy mi by bylo szkoda ÂŁ225,ja sam wszystko zrobilem,dp i reszre wydechu + nowe lacze,jezdzi niezle jak na passata,nie narzekam,20tys km juz zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Me- how ale to jest tylko ten początkowy element od turbo do łączenia w połowie auta ???

Czy dalej do konca sa pozostałe elementy ???

Jesli sam początek to drogo dałeś bo za podobny w PL dałem 180 zł :) a reszta została ori choc myśle pozbyć sie puchy środkowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od turbo do połowy auta. Jak dałeś 180zł za 2.5" z nierdzewki to faktycznie cena bardzo dobra :) Nie zapłaciłem tyle ile jest na stronie w linku ;) Dałem go tylko dla przykładu. Wydech wskoczy na auto pod koniec stycznia, po przeglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ma ktos jakieś filmy 1.9tdi na przelocie ale w tiptronicku? miałem w poprzednim aucie i bardzo mi sie to podobało ale zastanawia mnie jak będzie to brzmieć w AJM. podrzuci ktoś? wiem, że są na YT ale może ma ktoś coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym założyć DP do swojego Passata, ale wszędzie są jakieś krókie te DP.

http://olx.pl/oferta/passat-b5-b5fl-audi-a4-a6-1-9-tdi-downpipe-2-5-tuning-katalizator-CID5-IDbE9Hb.html#6af645f2f6

 

Mój AVF ma katalizator połączony z rurą bez możliwości odkręcenia go.

Czy potrzebuje jeszcze jakieś części, żeby założyć DP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A co z kontrolą przez policję w D? bez katalizatora jest mandat, nie boisz się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL dostaniesz skierowania na badania techniczne jak nie masz kata. Wtedy dopiero badają spaliny. W dieslu sporo ludzi lata bez KATa i nie na badaniach wychodzi OK. W benzynie to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc DP założone. Auto zbiera się o wiele lepiej. Teraz reakcja na gaz jest natychmiastowa. Czuć wyraźną poprawę na PLUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tematu. Czy jak mam 1.9avf 4motion bez kata egr itp i po programie gdzie na chamowni wychodzi 160km i 400Nm to czy wymiana tlumina na taki o większej średnicy coś pomoże dla osiągów czy tylko zmieni się dźwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieni tylko dźwięk. W AVF wydech wystarcza spokojnie do 250KM po wycięciu kata.

U ciebie należało by zmienić turbo na BRD, GTB i wtedy możesz celować w 220-240KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samą turbiną dało by się to osiągnąć? Wtryski by go nie ograniczały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz AVF z 2001 roku, więc u ciebie prawdopodobnie siedzą AL, czyli najwydajniejsze PD. One wystarczają do 240KM.

Ja mam AVF z 12.2003 i mam BA, a one wystarczają do 220KM.

 

Najlepiej założyć GTB1756 lub 2056 na przejściówkach z EBAY, żeby nie rzeźbić kolektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i mam BA, a one wystarczają do 220KM.

a to ciekawe bo Daron na pompkach BA seryjnych zrobił ~250KM u siebie...

z drugiej strony

1.9avf 4motion bez kata egr itp i po programie gdzie na chamowni wychodzi 160km i 400Nm

to raczej albo zmień hamownie jeśli na ori turbo pokazuje 400Nm, albo szykuj się na szybką wymianę turbo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na seryjnym turbo dmuchają i nawet 1,65bar i auta jeżdżą.

Wszystko zależy od tego gdzie jest dla kogoś bezpieczna granica.

Dla mnie bezpieczna granica dla 1.9TDI 130KM to max. 240KM na seryjnych PD: BA lub AL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności