Skocz do zawartości
RADEK

Po pierwszym roku eksploatacji - ocena

Rekomendowane odpowiedzi

Passatowi B8 mija rok od wejścia na rynek. Myślę, że prawie każdy z nas miał jakieś "kwiatki" w pierwszym roku eksploatacji. Czas na ocenę po pierwszym roku.

 

Mój B8 ma już 35tkm.

w pierwszym roku - okleiłem tył szyby folią 20% przepuszczalności, dołożyłem elektryczną roletę szyby tył,

wymieniłem lampy tył z CL na HL, wymieniłem zderzak tył z CL na R-line.

w planie na 2 rok wymiana zderzaka przód z CL na R-line,

auto oceniam na 6 w skali od 1 do 6 bo:

1. spalanie - OK

2. awaryjność - żadna

3. o różne prierdy nie będę się czepiać - nie wpływają na całokształt oceny.

 

czyli dalej B8 robi na mnie wrażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek gdzie wymieniałeś zderzak na R-Line i ile to kosztowało? Czy folia o przepuszczalności światła 20% jest niewystarczająca, że założyłeś roletę tylnej szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem od zderzak tylni do R-line (sama spodnia czesc) sedan i w serwisie powiedzieli ze nie wiedza czy bedzie pasowac... co zrobiles z rurami wydechowymi? Czy w dieslu to tylko atrapy? Mam 1.8 i dwie rury tylko z jednej strony :/ w dodatku chyba bym musial je skrocic :/ czy ktos z 2.0 tsi moglby zamiescic zdjecie jak to wyglada od spodu zderzaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy folia o przepuszczalności światła 20% jest niewystarczająca, że założyłeś roletę tylnej szyby?

 

po kolei

najpierw była roleta elektryczna tył i boczne zasłonki.

później doszedłem do wniosku, że rolety w zimie zwiększają zaparowanie szyb więc boczne zdjąłem i okleiłem folią

 

 

Radek gdzie wymieniałeś zderzak na R-Line i ile to kosztowało?

 

koszt ok 1k

 

 

Pytalem od zderzak tylni do R-line (sama spodnia czesc) sedan i w serwisie powiedzieli ze nie wiedza czy bedzie pasowac...

 

będzie pasować CL, HL, R-line górę mają tą samą ten sam nr.

ja przeszedłem z CL na R line

 

 

co zrobiles z rurami wydechowymi?

 

w ropa ma rury w dół więc nie kolidują ze zderzakiem jak w benzynie

 

 

Czy w dieslu to tylko atrapy?

 

tak to tylko atrapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najpierw była roleta elektryczna tył i boczne zasłonki.

Rozumiem, że roletę dokladałeś oryginalną, w serwisie?

Ile to kosztowało?

 

Boczne zasłonki - również mówisz o oryginalnych? jaka cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w ropa ma rury w dół więc nie kolidują ze zderzakiem jak w benzynie

 

 

190 KM ma rury proste, niezagięte ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po kolei

najpierw była roleta elektryczna tył i boczne zasłonki.

później doszedłem do wniosku, że rolety w zimie zwiększają zaparowanie szyb

 

 

 

Ja cały czas jeżdżę z roletą tylnej szyby i roletami tylnych bocznych szyb i nigdy nie zauważyłem parowania szyb.

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż będzie śnieg zwiększy się wilgotność w środku ja nie robię długich tras tylko od 1 do 3 km skoki to będzie pasowało

 

Roleta zakładana w ASO oczywiście koszt całość 1,5 k

 

Roleta moja ich robota

 

Boczne zaslonki w ASO dla mnie za drogie identyczne w necie' 220pln

 

Różnica to wszywka metka oryginalne Ma znaczek vw ja mam Sun

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja mam zagięte rury w dół 150 KM :jupi

 

/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boczne zaslonki w ASO dla mnie za drogie identyczne w necie' 220pln

 

Różnica to wszywka metka oryginalne Ma znaczek vw ja mam Sun

 

Ale chyba nie masz na myśli tutaj rolet bocznych zwijanych, które chowają się w drzwiach?

Tylko mówisz o jakichś takich mocowanych ręcznie zasłonkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ręcznie mocowane.

zwijane są tylko na szybę opuszczaną z marginesem po boku, natomiast mocowana ręcznie przykrywa dokładnie całą szybę łącznie z bocznym trójkącikiem.

co prawda zwijana wygląda exclusive ale jest mało praktyczna przez przepuszczanie słońca bokiem.

ręcznie mocowana przykrywa ładnie całą szybę i jak otworzę okno na oścież to komar 100% nie wleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komar? To ty spisz w samochodzie na kempingu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komar? To ty spisz w samochodzie na kempingu?

 

:blady

 

 

no cóż dodam tylko że nie lubię jak coś mi w aucie bzykaa.

na bzykanie w aucie mam wyłączność :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zy ktos z 2.0 tsi moglby zamiescic zdjecie jak to wyglada od spodu zderzaka?

pisałem o tym ze zdjęciami około 80-83 strony wątku "Kupujemy B8"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja ujeżdzam Passata 10 miesięcy aktualny przebieg 56 tyś. Wcześniej jeżdziłem Passatem CC 2.0 TDI 170 km DSG

uwagi po prawie roku:

 

- spalanie ok,

- usterki - jeżeli uznamy że lampka któr sie nie pali pod oslona przeciwsłoneczną po stronie kierowcy jest usterka to tak jest jedna :))

- do wymiany przy przeglądzie po 60 tyś będzi ektóraś z rolek jak odpale na zimno to popiskuje (taki sam przypadek w poprzednim Passacie przy podobnym przebiegu)

- przy okolo 30 tys ustawiona zbieżność (ale jest to moja wina wpadłem przy około 90 km/h w dość dużą dziurę) więc wybaczam :))

 

Zalety: w porównaniu do CC o wiele lepsza jakość zawieszenia tj, lekkość prowadzenia, poreczność czuć po prostu różnicę że to nowa "podłoga" ( W CC miałem zawieszenie regulowane, teraz zwykłe).

- moje auto jest z wczesnej produkcji styczeń 2015 więc miałem obawy o choroby wieku dziecięcego ale jak na razie naprawdę daje radę.

- rezygnacja VW z tzw "wolnego koła" przy skrzyni DSG jak to mnie wkór....ło. (miałem to w CC), następny wynalazek nikomu nie potrzebny

- tak jak juz kiedyś pisałem z premedytacja zamówilem felgi 17" i nie chciałem większych. Chwale ten wybór każdego dnia, może wygląd jest trche gorszy niż w CC ale przejechałem bez mała 60 tyś i żadnej oponu nie uszkodziłem (poprzednio w CC miałem przy takim przebiegu jak dobrze pamiętam juz 3 szt.)

 

Wady - może zabrzmi to trochę śmiesznie ale również zawieszenie. Niestety mieszkam w domu gdzie droga dojazdowa jest lekko ujmujac gruntowa i dziurawa i wtedy z zawieszenia wydobywaja się głuche odgłosy. ale na asfalcie nie ma tematu.

 

resumujac jak miał bym dzisiaj jeszcze raz wybrać to ide jak w dym, zadowolenie pełne. I tylko się zastanawiam jak przeczytałem o usterkach B8 (spryskiwacz reflektorów, płyn chłodzący, uszczelki, skrzypieniai jeszcze pare takich) to dochodze do wniosku ze może jednak trzeba zamawiać auta z początku produkcji bo wtedy lepiej się do nich przykładają :))))))))))))

 

BO NIE MOGE ICH POTWIERDZIĆ!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj aż będzie śnieg zwiększy się wilgotność w środku ja nie robię długich tras tylko od 1 do 3 km skoki to będzie pasowało

 

Roleta zakładana w ASO oczywiście koszt całość 1,5 k

 

Roleta moja ich robota

 

Boczne zaslonki w ASO dla mnie za drogie identyczne w necie' 220pln

 

Różnica to wszywka metka oryginalne Ma znaczek vw ja mam Sun

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja mam zagięte rury w dół 150 KM :jupi

 

/

 

Radek ile dałeś za roletę i jak wygląda podłączenie pod nią zasilania i włącznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roleta kpl. z włącznikiem i kostkami do włącznika i rolety (od str instalacji) ok 1k - sa na allegro.++

 

sprawdź czy jest roleta ze sterownikiem i uzgodnij ze sprzedającym ew opcję oddania jej

 

ja 1 kupiłem na allegro ale coś miała mechanizm wadliwy (zacinała się) w ASO podstawili inną od CC i śmigała wiec nie było winy od str auta/

sprzedawca zarzekał się że 100% sprawna sprawdzona ale kasę oddał.

drugą tez z allegro kupiłem i była ok

 

podłączenie dla mechanika żaden problem

montaż ok 5oozł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
roleta kpl. z włącznikiem i kostkami do włącznika i rolety (od str instalacji) ok 1k - sa na allegro.++

 

sprawdź czy jest roleta ze sterownikiem i uzgodnij ze sprzedającym ew opcję oddania jej

 

ja 1 kupiłem na allegro ale coś miała mechanizm wadliwy (zacinała się) w ASO podstawili inną od CC i śmigała wiec nie było winy od str auta/

sprzedawca zarzekał się że 100% sprawna sprawdzona ale kasę oddał.

drugą tez z allegro kupiłem i była ok

 

podłączenie dla mechanika żaden problem

montaż ok 5oozł

 

Radek dzięki za pomocne info w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja śmigam swoim HL 150TDI 4 miesiąc. Ogólnie nie mam się do czego przyczepić, zwinny, szybki dobrze trzymający się na trasie. Oprócz oczywiście dramatycznego zawieszenia na nierównościach przypominającego taczkę. Żałuję, że nie wziąłem DCC. Tak więc pamiętajcie jak zamawiacie, zawsze z dcc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dcc jest podobnie:) Tlucza wadliwe tuleje, nad ktorych poprawą producent juz pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tlucza wadliwe tuleje, nad ktorych poprawą producent juz pracuje.

Skąd masz takie info, że producent pracuje nad ich poprawą? z ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności