Skocz do zawartości
rarytas22

spalanie gazu 1,8t

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie czy te 16 jest w mieście, w mieszanym czy na trasie, jak dużo stoisz w korkach, czy manual, czy automat, a oprócz tego jakieś informację dotyczące instalacji, jaki sterownik, jaki reduktor, jakie wtryskiwacze

 

przyczyn dużego spalania może być 1000 lub więcej :)

mi pali 10l na trasie do 110 km/h

11-12 na trasie przy prędkościach 130-160

ok 13,5 w trybie miejskim

na ogół w mieszanym wychodzi ok 12,5l/100km

natomiast na trasie przy 220 km/h spali 20 i więcej

 

wszystko liczone "pod dystrybutorem" komputer pokładowy pokazuje wartości mniejsze o ok 20%

 

jeśli ktoś jeździ po mocno zakorkowanym mieście, lub depcze w podłogę do czerwonego pola od świateł do świateł to 16 to też nie jest jakiś duży wynik.

Te silniki palą bardzo róznie w zależności od sposobu jazdy

 

Dokładnie.

Normalnie jeżdząc po mieście 12-13.5l/100km. Czasami nawet mniej.

Z nudów gdy odcinam go przy każdych światłach wynik 20l/100km to i tak mało :D

W Trasie potrafię zejść i do 6l chociaż jazdę za ekscytującą nie można uznać (80km/h przez 40 km w jedną stronę)

 

Więc tak jak mówisz, styl jazdy ma duży wpływ na tempo opróżniania baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to kombi jazda w miescie auto pracuje na taxi instalacja zakladana jakies 2 miesiace temu regulowana 4 razy i dalej to samo jutro zerkne w papiery i napisze co do instalacji ale jest to instalacja najprawdopodobniej STAG

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jest to jazda w cyklu miejskim auto pracuje na taxi a co do instalacji; wielozawor- TOMASETTO ACHILLE AT.02

Reduktor/parownik-AC R 01

Zawor odcinajacy-VALTEK01

WTRYSKIWACZ_AC W01

czujnik cisnienia AC S.a PS 04 (klasy 2)

jednostka sterujaca- AC STAG-4 Q_BOX PLUS

Edytowane przez maly1817

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat czy manual?

Po mieście 16 gazu to normalna wartość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest to kombi jazda w miescie auto pracuje na taxi instalacja zakladana jakies 2 miesiace temu regulowana 4 razy i dalej to samo jutro zerkne w papiery i napisze co do instalacji ale jest to instalacja najprawdopodobniej STAG

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jest to jazda w cyklu miejskim auto pracuje na taxi a co do instalacji; wielozawor- TOMASETTO ACHILLE AT.02

Reduktor/parownik-AC R 01

Zawor odcinajacy-VALTEK01

WTRYSKIWACZ_AC W01

czujnik cisnienia AC S.a PS 04 (klasy 2)

jednostka sterujaca- AC STAG-4 Q_BOX PLUS

 

No wtryskiwacze bez szaleństwa reszta taka sobie, ale nawet przy takiej konfiguracji powinien palić mniej

Inna sprawa to specyfika Twojej pracy pewnie krótkie odcinki, częste zapalanie i gaszenie, "grzanie tyłka" na postojach ;)

Nie liczyłbym na dużo mniejsze spalanie w Twoim przypadku, możesz spróbować podjechać do jakiegoś kumatego gazownika ale na cuda nie licz

Napis z ile Ci pali na trasie będzie można wtedy coś powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wtryskiwacze bez szaleństwa reszta taka sobie, ale nawet przy takiej konfiguracji powinien palić mniej

Inna sprawa to specyfika Twojej pracy pewnie krótkie odcinki, częste zapalanie i gaszenie, "grzanie tyłka" na postojach ;)

Nie liczyłbym na dużo mniejsze spalanie w Twoim przypadku, możesz spróbować podjechać do jakiegoś kumatego gazownika ale na cuda nie licz

Napis z ile Ci pali na trasie będzie można wtedy coś powiedzieć

 

na trasie spalil mi 9.2 gazu bylem u 2 gazownika i stwierdzil ze z mapami jest wszystko ok nie ma do czego sie przyczepic i stwierdzil ze musi lapac gdzies lewe powietrze moze cos podpowiecie w tym temacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na trasie spalil mi 9.2 gazu bylem u 2 gazownika i stwierdzil ze z mapami jest wszystko ok nie ma do czego sie przyczepic i stwierdzil ze musi lapac gdzies lewe powietrze moze cos podpowiecie w tym temacie???

 

czyli spalanie jak najbardziej ok, a w zasadzie to musiała być bardzo delikatna trasa ;) - chyba że podajesz dane z FIS-a to wtedy może tak wskazać, ale gazu spali ze 2 litry więcej

 

jeśli na trasie Ci pali 9-10 to norma przy tym silniku, przy szybszej trasie "łyknie" więcej, to po prostu musisz zmienić styl jazdy w mieście, zmienić miasto :devil :devil :devil albo pracę

 

sam wiesz że na taxi raczej Ci mniej nie wyjdzie w mieście

 

a oprócz tego to też chyba jakiś mało kumaty gazownik...., bo:

-jeśli łapie gdzieś lewe powietrze to powinien to widzieć w kompie gazowym patrząc np. na wolnych na wartość podciśnienia w kolektorze ssącym, i wtedy nie można mówić że mapy są ok, bo jeśli łapie lewe powietrze, to i na benzynie ma zły skład mieszanki paliwowo powietrznej, co w dłuższej perspektywie grozi wypaleniem zaworów

- ten silnik jeśli ma być dobrze wyregulowany to sonda AFR i podgląd korekt w VAG-u, i wtedy strojenie.

Jeśli tylko zerknął na mapy i stwierdził że są ok. to z niego du..a nie gazownik, bo nawet nie wie czy były zbierane w takich samych warunkach, ten silnik realizuje dotryski a oprócz tego powinien mieć zrobioną delikatną korektę po temperaturze,

 

Reasumując:

wynik 16 w mieście to nie jest jakiś strasznie duży wynik dla tego silnika, jeśli zechcesz to na trasie można nim zejść do 9l. LPG, benzyny to nawet i 6l, natomiast miasto 13-14 to norma, ale 16 to też norma.

Uwierz mi że osiągnięcie 20l. LPG też nie będzie jakimś strasznie ciężkim problemem wystarczy w mieście cisnąć non stop do czerwonego pola, od świateł do świateł, albo lecieć 240 km/h na trasie

 

chcesz żeby palił mniej załóż lżejsze buty ;)

Edytowane przez michal1981g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest w tym ze juz chyba delikatniej nie da sie jezdzic.trasa byla krotka zaobserwowalem ze komputer pokazywal mi spalanie 7.7 srednie gazu wyszlo 9 czyli wszystko ok tu nie mam zadnych zastrzezen. przy jezdzie po miescie naprawde delikatnej komputer pokazuje srednie spalanie 11 rzadko dochodzi do 12 a gazu pali 16-17 wiec to chyba za duza roznica???? a wspomne ze RAZ wyszlo mi 13.5 GAZU W MIESCIE juz myslalem ze sam sie naprawil (warunki takie same jezeli chodzi o temp jazda rowniez)wiec moze cos w tym jest ze gdzies lapie cos lewego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę jest normalny wynik. Mi w mieście 1.8t (tiptronic) pali 20 gazu ;) Normalna jazda, bez wybryków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To naprawdę jest normalny wynik. Mi w mieście 1.8t (tiptronic) pali 20 gazu ;) Normalna jazda, bez wybryków.

To Ci jednak za dużo pali

20 w mieście to W8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 benzyny + 2l do automatu + 2 litry do gazu ;) (w mega uproszczeniu rachunkowym i nie tylko ;) )

Czy manual 1.8T pali mniej po mieście?

W trasie pali normalnie, tzn 12 gazu (10 wg komputera) przy 140km/h, więc nie sądze aby moje 20 po mieście było czymś nadzwyczajym. Zależy jeszcze jakie kto ma wyobrażenie o "mieście".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 benzyny + 2l do automatu + 2 litry do gazu ;) (w mega uproszczeniu rachunkowym i nie tylko ;) )

Czy manual 1.8T pali mniej po mieście?

W trasie pali normalnie, tzn 12 gazu (10 wg komputera) przy 140km/h, więc nie sądze aby moje 20 po mieście było czymś nadzwyczajym. Zależy jeszcze jakie kto ma wyobrażenie o "mieście".

Zdecydowanie manual pali mniej , przepisowe trasy ;) to 10 l. LPG

Miasto to 13 LPG a miasto to Lublin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jak u mnie (tiptronic) , gaz w mieście na zimowym obuwiu (16'' 205/55) ok 13-14,5l. , na letnim obuwiu (18'' 235/40) ok 18-19l , gaz wystrojony u fachowca polecanego na forum lpg :) W trasie jest ok najmniej to mi spalił 8l , wyliczone a nie z fisa , a tak normalnie to 10 i wzwyż.

Edytowane przez robert-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.8 bez turbo z cholernie krótką skrzynią (5 bieg, 3000obr/min = 105km/h). Średnie spalanie LPG (50%miasto/50% trasa) mam w okolicy 11,5 (prowadziłem statystykę na motostat przez 2 lata). Tankuję gaz tylko na BP, chyba że nie mam wyjścia to szukam statoil. Raz zatankowałem na orlenie, to nie dość, że mi zamulał, to skopcił więcej, ale to pewnie przez to że słabo jechał więc bardziej gniotłem. W lato, po mieście mój rekord to 14l LPG, nigdy więcej mi nie spalił a wtedy były upały, climatronik non stop i wszystko po mieście (Białystok). W trasie jadąc do 90km/h spala 9l LPG. Przy moim stylu jazdy, a nie lubię być zawalidrogą więc powiedzmy że jeżdżę "normalnie" pali mi 10l LPG, jak się mocno śpieszę i przygniotę powiedzmy na autostradzie czyli średnia przelotowa 140km/h spali mi 12LPG. Na mieście normą jest 12l lpg/100km (butla 30 litrów gazu starcza na 250km).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam instalację od listopada i w tym okresie zimowym po mieście bez szaleństw, krótkie odcinki, pali 10l gazu a pb 12l - nie za mało??

trasa też 10l do 120km/h.

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krótkie odcinki, pali 10l gazu

 

czyli zanim się zagrzeje i przełączy na LPG, przejeżdżasz część odcinka na Pb, więc dolicz do tych 10l LPG ze 3l Pb i wyjdzie Ci realne spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja napiszę jak u mnie

1.8T tiptronic 2002 kombi, gaz sam zakładałem u fachowca polecanego na forum lpg w listopadzie 2016

gaz w mieście Warszawa (15'' 195/65) od 13 do ~17l (korki)

 

W trasie jest ok 10-11l wyliczone a nie z fisa

najmniej to mi spalił 9l trasa Lublin-Warszawa, noc i w/g przepisów 50/90 (20km 120km/h)

ostatnio trasa spod Bydgoszczy do Warszawy 30km dróg lokalnych reszta autostrada z ~140km/h tempomat i spalanie wyszło 11l po przeliczeniu (fis pokazał 8.8 więc oszukuje o 20% mniej więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w końcu okazję przejechać się trochę dalej i zobaczyć ile to w trasie pali.

Powiem wam, że jestem zaskoczony.

Po przeliczeniu wyszło 8,5l/100km przy jeździe w okolicach 130-170km/h i to na LPG :hurra

(Na bak nie patrzcie, już jest zalany pod korek ;) )

 

 

UsOUjlg.jpg

IPRlDjd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, u mnie 7,7l na fisie wyszłoby przy jeździe na drogach krajowych z zasadami ecodrivingu :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rewelacja, u mnie 7,7l na fisie wyszłoby przy jeździe na drogach krajowych z zasadami ecodrivingu :o

 

Można powiedzieć, że był "Ecodriving" :D

Tempomat na 140 i jazda.

Ale żeby nudno nie było to 200 pojawiło się parę razy na liczniku :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności