Skocz do zawartości
nicqo

Wypalanie DPF proces regeneracji

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki !

 

A wiec czysty zbieg okolicznosci :)

 

Aż wstyd bo mam oryginalny vcds a nie wiem jak wejsc w ten dpf dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej robię małe traski do pracy. W zeszłym tygodniu zapchał się filtr, dałem do serwisu 300zł mniej w portfelu i dodatkowo wymieniłem olej. Dziś po 150km kontrolka DPF, od razu ruszyłem na autostradę bo byłem obok. Po przejechaniu 45km na 6 biegu i obrotach rzędu 2500 znowu tryb serwisowy... O co kaman? W serwisie mówili, że po ich działaniach zapełnienie filtra w granicach 6 %, a tu ledwo zacząłem jeździć i kontrolka i jeszcze nie dopalił na autostradzie.Przez te 150km obserwowałem przed każdym zgaszeniem silnika czy obroty nie są zbyt duże czy nie dopala itd, ale nie - trzyma koło 850 więc gasiłem i do domu. Zapisałem się niestety na wycięcie DPF, nie mogę sobie pozwolić na takie koszty lub na wypalanie na autostradzie co 150km, które nie przyniosło żadnego efektu. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko moge Ci doradzic zakup prawie nowki z auta testowego - allegro.

To sa praktycznie nowe dpfy, moj zanim zalozylem sprawdzili w firmie regenerujacej, powiedzieli ze jest nowy.

No i byl :)

Nigdy nie zgodzilbym sie na wyciecie i zatruwanie.

Koszt pewnie wyciecia i nowy program ok 800 - 1000 zl?

 

A dpf za 600 mozna znalezc i kwestia montazu u dobrego mechanika ktory za ok 300 zl powinien to zrobic. I masz spokoj na lata,

Auto przeglad przejdzie.... bo kto wie, mysle ze niedlugo wprowadza pomiary na obecnosc dpf i emisje spalin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dpf znajdziesz ale napewno nie za 6stówek skoro na złomie weźmiesz za sam wkład 350zł, napewno tez nie znajdziesz do b6 lub cc przed liftem z auta potestowgo, do b7 bez problemu. różniły sie one, wprawdzie z zewnąrz jedną rurką ale jednak, wnętrznościami nie wiem

w takim kraju jak polska jeszcze długo nie bedą tego sprawdzać a jesli zaczną to i tak bedzie można podbić przegląd jak teraz bez auta za dodatkową flaszke odpowiedniej substancji

sam robiąc przegląd jesienią powiedziałem diagnoście aby zmierzył mi emisje bo wyciąłem dpf i chciałbym wiedziec czy sie miesci w normach, z tego co słyszałem zawsze sie miesci po wycieciu, w dieslu poza tym mierzy sie zadymienie ale tego to juz nikt nie robi, gośc powiedział że i tak mi tego nie zmierzy w sposób miarodajny, że maszyna ileś tam tez musi sie grzac i że oglnie nie ma sensu, ot takie podejscie

od 10r słysze ze przeglądu nie przejdzie że bedą sprawdzać a jeszcze nikogo nie sprawdzili tak jak że za granicą jak cie złapią znaczy zatrzymają to ci auto zabiorą albo jeszcze jakies inne cuda a nikomu jeszcze nie dowalili w zaden sposób, zaczyma cie w ncy na autostradzie i na węch powie ze dpf nie masz czy jakoś inaczej to stwierdzi, zatrzymac cię zatrzyma ale za to że masz polskie blachy. miliony kolegów ze wschodu jak i my i pewnie miejscowi jezdzą codzienie po całej europie i krzywda im sie nie dzieje. weź wszystkich tych busiarzy laweciarzy, który z nich ma dpf??, chyba tylko ten co wziął auto w leasing i nie ma jeszcze 300tys przejechane

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale skąd pomysł, że akurat dpf jest uszkodzony? Dlaczego nie widziałem kiedy dopala skoro obserwowałem? Dlaczego jak kontrolka wyskoczyła i ruszyłem na autostradę to nie dopalił tylko wszedł w tryb awaryjny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie już mocno sie zapchał i wywalił błąd albo albo ale to gdybanie mało paliwa, bo żeby się wypalało musi chyba być 3/4 zbiornika z tego co pamiętam odp temp silnika itp ... i zero błędów ..

Edytowane przez maxit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tak pisze ze 3/4 baku wymagane ?

 

Moj znajomy mial czujnik roznicy cisnien walneity na poczatku sie dawalo blad usunac a potem detka . nowy chyba 200 zll i jak reka odjal 0 bledow p serwisowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie tak pisze ze 3/4 baku wymagane ?

 

Moj znajomy mial czujnik roznicy cisnien walneity na poczatku sie dawalo blad usunac a potem detka . nowy chyba 200 zll i jak reka odjal 0 bledow p serwisowek

 

z tym 3/4 gdzieś czytałem o procesie regeneracji czy wypalania jakie auto powinno spełnia warunki było ze 3/4 stała prędkość żadne dawanie w pi......e jak to niektórzy robią ale co człowiek ti inna opinia mam juz 7 auto z dpf , fap i nigdy nie miałem problemu i oby tak zostało

Edytowane przez maxit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie tak pisze ze 3/4 baku wymagane ?

 

 

Wymagane jest co najmniej 1/4 ilości pełnego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tutaj Dako dobrze pisze.

Moim zdaniem tez masz walniety czujnik roznicy cisnien.

Kupuj allegro i adaptacja konieczna vcdsem.

U mnie bez adaptacji wiatraki wszystke chodzily po wymianie :)

A co do dpfa,

Bez problemu ten jak nowy allegro z b7 za smieszne pieniadze podejdzie do b6,

Trzeba tylko ta rurke ze swojego przelozyc i pospawac oraz zespawac rure z dpfa starego i bedzie dobrze.

Wiem bo moj dawny dpf po regeneracji zalozyl forumowicz Paweł do b6 i śmiga elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak mozna wymieniać i wymieniać...

szczerze, jesli coś jest zepsute, generuje błedy i to sie wymienia inaczej to całkowite wróżenie albo pomoże albo nie

na początku gdy ja wkurzałem sie dlaczego dpf zaczął mi sie wypalać co 200-300km tez czytałem/słyszałem ze może to czy tamto być winne i tak tez pokolei wymieniałem czujnik różnicy ciśnień,, chyba mam ze 3 na półce później słyszałem o egr, tez lezy drugi sprawny na półce, o przepływce która tez lezy sprawna na półce i tak 100zł tu 100zł tam miedzyczasie 200 na coś jeszcze innego, jakaś chemia do paliwa czyszcząca depa i troche zbednej kasy sie nazbieralo wyżuconej w błoto bo jak dpf wypalal sie co 200-300 tak dalej to robił az wkońcu poszedł w kosmos, bo wystarczyło pomyśleć ze auto już ma spory przebieg i cudów z niego nie mozna sie spodziewać. skoro depy wytrzymuja 200tyś to jak ój wytrzymał 300 bez żadnej usterki do dnia jego wyciecia to tylko sie cieszyć a ze wdupcyłem z 5stów na jego bezsensowną wymiane części to juz zupełnie inna bajka, wystarczyło odrazu dolozyć 200 i miec na samym początku wszystko z głowy

jedni lubią rybki inni akwarium tak wiec kazdy jest dorosły i wie co robi

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Słyszałem, że podkarpacie to ostatnia ostoja czystego powietrza w tym kraju (dziewicza przyroda, czysta krystaliczna woda, powietrze niczym nektar) , ale jak czytam, że jeżdżą tam głównie dizle z wyciętymi dpf-ami to raczej się tam nie wybiorę na odpoczynek bo taki sam smród mam też u siebie.

 

zapraszam na podkarpacie sam sie przekonasz, z dosłuchu to w rzeczywistości różnie wychodzi

rozumie że stojąc przy twoim aucie który jest w trakcie wypalania z komina leci czysty tlen beż żadnych szkodliwych związkow o zapachu lawendy :taksobie

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak mozna wymieniać i wymieniać...
pokolei wymieniałem....kasy sie nazbieralo wyżuconej w błoto
depy wytrzymuja 200tyś to jak ój wytrzymał 300 bez żadnej usterki
Zgadzam się z Wiesławem.

Auta, które kupujemy(na które nas stać...) na rynku wtórnym legitymują się pewnym(w większości wypadków około 150-200 tys. i większym) przebiegiem. Trzeba mieć świadomość, że w takich autach DPF nie pracuje już tak wydajnie, jak w nowych. W zeszycie szkoleniowym Audi można znaleźć info, o tym, że DPF "obliczony" jest na około 200 tys. km.

I niestety chcąc (uparcie, jak w moim przypadku) być zgodnym z tym, co producent zaproponował(wymuszone przez normy EURO) w kwestii ochrony środowiska, trzeba nauczyć się, jak użytkować auto, na co zwracać uwagę, etc. W innym przypadku pozostaje nam tylko i wyłącznie wymiana filtra na nowy z ASO (5-6 tys. zł); nie piszę tu specjalnie o tzw. wycinaniu- ja tego rozwiązania nie akceptuję(rozumiem tych, którzy to robią-względy finansowe ale proszę nie rozwijajmy tego wątku :) )

W najbliższych dniach opiszę moje doświadczenia w temacie DPF. Mam nadzieję, że pomoże to tym, którzy będą chcieli pochylić się nad tematem, w zrozumieniu działania DPF i w umiejętnym jego "użytkowaniu".

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jezdze codziennie na autobanach po 500km w de i jak widze auta gdzie leci czarna smuga sadzy z rury wydechowej to mnie ch....j strzela bo ktoś mądry wyciął dpf a ja musze się truć tą sadzą i jeszcze ten zapach masakra, szkoda że na autostradach niemcy nie wymagają euro4 tylko w miastach

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SZYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak samo szlag trafia, szybko obieg wewnętrzny ale co się wdechło to się nie wydechnie :)

 

oby szybko się prawo zmieniło.

 

A ja zapraszam na jazdę moją Teslą, niedługo fanpage FB - z musu bo kase będę dostawał za reklamowanie elektrycznych samochodów.

 

do setki zależy od warunków... ale zawsze poniżej 3 sekund robi furore :) a środowisko nie cierpi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe B8 , a u mnie już od 400 km od wyjechania z salonu zaczął się proces wypalania dpf, kilka razy go przerwałem bo ileż można czekać, a z resztą nie wiedziałem z początku, że odbywa się to w taki sposób. Nikt mnie nie poinformował o dopalaniu. Dopiero jak mi się kontrolka zaświeciła to zainteresowałem się tym tematem . Teraz mam 1600 km i kolejny raz dopalanie na postoju ale nie miałem ochoty czekać do końca a minęło chyba z 15 min. Nie wiem czy jechać z tym do serwisu bo żeby tak wypalał się już przy takim przebiegu i tak często ?

Ostatnio miałem kilka tras maks 100km ale większość krótkie po 10 km. Jeśli użytkowanie auta z dpf ma tak wyglądać że mam raz w tyg czekać pół godz aż się wypali to jest to jakaś kpina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK uda mi się zauważyć że wypala a dojadę na miejsce i jeszcze nie skończy, to gaz do dechy na postoju (wejdzie max na 2500 lub koło 3000 obr.) i po kilku minutach już jest po zabiegu. Kiedyś na wolnych myślałem że się zaczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób się nie wypala! Ale przynajmniej Twoje samopoczucie się pewnie poprawia :sciana

 

kubek197878 jedź do serwisu może Ci powiedzą jak użytkować. Trzeba było kupić benzynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elmik a co jest lepsze Twoim zdaniem? Zgasić go i mieć to gdzieś? (gdyby było info że wypala jechał bym kawałek dalej tak jak powinno to wyglądać) , czy może pozwolić mu dokończyć na lekko podwyższonych obrotach tak jak pisałem wcześniej czy może lepsza jest metoda jak w oplu jak załączam serwisowo, prawie max na obrotomierzu przez pół godziny i zastanawiam się czy coś wyjdzie górą, dołem czy bokiem. W swoim aucie na trasie staram się trzymać wysoką temperaturę w DPFie co powoduje że wypala się bez dodatkowego dotrysku ale ludzie jeżdżą ekonomicznie i nawet w trasie potrafią nabijać DPFa zamiast go wypalać bez pomocy systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktos probowal plukac dpf? Mam 228 ml zapelnienia i nawet juz sie nie wkreca na obroty.

Jak wykonac adaptacje po wymianie dpf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nowe B8 , a u mnie już od 400 km od wyjechania z salonu zaczął się proces wypalania dpf, kilka razy go przerwałem bo ileż można czekać, a z resztą nie wiedziałem z początku, że odbywa się to w taki sposób. Nikt mnie nie poinformował o dopalaniu. Dopiero jak mi się kontrolka zaświeciła to zainteresowałem się tym tematem . Teraz mam 1600 km i kolejny raz dopalanie na postoju ale nie miałem ochoty czekać do końca a minęło chyba z 15 min. Nie wiem czy jechać z tym do serwisu bo żeby tak wypalał się już przy takim przebiegu i tak często ?

Ostatnio miałem kilka tras maks 100km ale większość krótkie po 10 km. Jeśli użytkowanie auta z dpf ma tak wyglądać że mam raz w tyg czekać pół godz aż się wypali to jest to jakaś kpina :)

 

na trasy takie jak twoje 10 km dziennie to diesel to pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności