Skocz do zawartości
Gość martin76

jak wymienić termostat?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martin76

musze wymienic termostat i nie moge go znalezc gdzie on sie znajduje mam passata 1.9 TDi .Szukam na forum zdjec ale nie moge znalezc moze ktos podesle jakis link dziekuje Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

Idź po wężu dolnym odchodzącym od chłodnicy, z tego co pamiętam to się rozdwaja. Ta część co odchodzi w dół idzie właśnie do miejsca, gdzie znajdziesz termostat. Tam wąż ten łączy się z częścią odchodzącą z silnika i jest przykręcony na dwie śruby imbus. Jak je odkręcisz i zdemontujesz reszte to zobaczysz termostat. Nie trudno znaleźć to miejsce.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość martin76

Dziękuję wam bardzo juz zlokalizowałem miejsce, teraz tylko zakasać rękawy i do roboty :D tylko pewnie bedę musiał odkręcić pompę wspomagania, ale jak już wiem gdzie to reszta już pójdzie gładko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość martin76

Dziękuję za podpowiedź, juz wymieniłem termostat, a sprawa wymieny jest bardzo prosta.

Potrzebny tylko dobry klucz imbusowy i jakis pojemnik na płyn chłodniczy i załatwione :D

 

Teraz temperaturka po kilku minutach 90stopni, aż sie mio patrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leopold33

Pozwolę sobie "doczepić" pytanie do tego tematu.

 

Mechanik twierdzi, że to jest w granicach tolerancji ale mi się nie chce wierzyć...

Pasek 1,9TDI, 110KM, 99r -

By go przy obecnej temperaturze powietrza (10 - 15st) rozgrzać do 90st C muszę przejechać min. 10km.

Natomiast , gdy z DUŻEJ górki jadę na biegu przez powiedzmy 5 min, to wskazówka temperatury silnika spada o jedną kreskę.

 

Jest to normalne dla tych samochodów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności