Skocz do zawartości
TheStig

Discover Media w B6, B7, CC [potrzebne części]

Rekomendowane odpowiedzi

A podpowiedź

kamera inny sterownik wystarczy podłączyć starą bez sterownika

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak OPS 360

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera aftermarket NTSC bez dodatkowych adapterów będzie działać.

 

OPS360 powinien działać ale nie miałem na razie gdzie sprawdzić.

 

Przednia kamera - nie mam pojęcia. Jeśli w którymś z aut, w których fabrycznie jest montowane Discover Media PQ, to działa to jest chyba pewna szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPS dziala ,ale musi byc nowego typu PDC

Kamera przednia 3AA nie dziala

dopiero 3Q0 dziala ...ale taka była tylko w autach z MIB-em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , 3Q0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko kamera 3Q0 będzie współprocować z tym typem nawigacji ?

Czy jest sznasa że kamera 3AA......D z odpowiednim HW i SW bedzie działać ? Zdarzało się że w 2015 roku CC wychoidziły z tą kamerą.

Czy ktoś poradził sobie z "elementami" przejściowymi/montażowymi, które pozwoliłyby zamontować kamerę 3Q0 w miejsce 3AA.

Czy ktoś zamontował kamerę 3Q0 zamiast 3AA i może potwierdzić że lepiej sobie radzi systemem LaneAssist ?

I pytanie, czy fabryczny system Dynaudio, który współracował z RNS315 będzie współpracował z Discover Media ?

Czy być może również nie będzie kompatybilny ?

Jeśli nowy Sharan lub CC był wyposażony w Dynaudio w powiązaniu z Discover Media, to jaki posiadał dedykowany numer wzmacniacza ?

Edit: 23.01.2017

Dziś sprawdziełm podłączenie z Dynaudio - działa, nie zgłasza błędów, ale to prawdopodobnie z tego powodu, że komunikacja nie odbywa się po CAN z nawigacją. W nawigacji zaznacza się tylko że współpracuje z zewnętrzym systemem audio.Więc przynajmniej z tym nie ma kłopotu.

Pare osób wspominało aby podłaczyć i diagnozować Discovery Media potrzebny minimum Gateway 7N0 907 530 BC.

Ja zamieniłem go z moim oryginalnym 7N0 907 530 AE. Udało się skomunikować z urządzeniem, lecz przestała działać tylna kamera oraz OPS. Wyskoczył błąd niezgodności oprogramowania. Po zakodowaniu navi wróciłem do mojego AE.

Czy to znaczy że sterowniki od kamery cofania i sterownik PDA są za stare w stosunku do gatewaya BC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera cofania sterownik do wymiany z pdc to różnie u kumpla działa 475S

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PDC moze zostać 3AA .

nowygateway puszcza więcej informacji do radio i dlatego wychodzą takie błędy

i tak to juz jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I doszedł jeszcze jeden błąd - uciążliwość. Po wymianie na 7N0..BC zegary również nie widzą nawigacji i komunikatów. Co dziwne wyświetla się Audio, stąd nie rozumiem co jest.

 

Czy jest możliwe że GATAWEY jest "świrnięty". Kupiłem go prawdopodobnie po jakimś aucie testowym.

 

PDC mam 3AA...475L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I doszedł jeszcze jeden błąd - uciążliwość. Po wymianie na 7N0..BC zegary również nie widzą nawigacji i komunikatów. Co dziwne wyświetla się Audio, stąd nie rozumiem co jest.

 

Czy jest możliwe że GATAWEY jest "świrnięty". Kupiłem go prawdopodobnie po jakimś aucie testowym.

 

PDC mam 3AA...475L

 

co to znaczy " nie widzą" ?

skoro widac AUDIo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zaznaczyles navi w gateway

A ja mam pytanko o dm czy idzie odblokowac chodzi o mirror link z telefonu np aby działał yanosik podczas jazdy teraz blokuje przy jezdzie efekt taki jak w rns510 bez odblokowanego vim

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie kto robił Ci radio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem ze powinno działać

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to znaczy " nie widzą" ?

skoro widac AUDIo

 

Nie była zaznaczona w gateway nawigacja. Zegary pokazują już komunikaty z NAVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli możesz to napisz ile kosztuje takie cacko wraz z częściami.

Mam vcds i myślę że sam mógłbym to zakodowac i poprzekładać części pytanie tylko ile taka Navi kosztuje plus komponenty .

Pozdro

 

cena rynkowa + ok 1000........1500PLN za odblokowanie i aktywacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co kojarzę, Daniel ogarnął wszystko na starym Gateway'u..

Edytowane przez pab567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma CP a ma wszystkie aktywacje to 500 zł za patcha plus 130 za adapter Quadlock. Jak brakuje aktywacji to jeszcze plus 550 a jeśli ma CP to w ogóle przesrane bo 300 CP + 550 aktywacje + 500 patch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, udało się ogarnąć temat na moim starym gateway. Po zmianie gatewaya na 7N0...BC, tak jak wspomniałem przestała mi działać tylna kamera, komunikat niekompatybilności oprogramowania - prawdopdoobnie sterownik kamery za stary.

 

Po podpowiedzi Pawła, wpisałem w starym gatway adres 5F i pozwolił się mi podłączyć do DM i przeropwadzić stosowane kodowania.

 

Na tą chwilę mam kłopot z przednią kamerą (co już wcześniej pisał Major) no i jeszcze nie mam wszytkich elementów do podłączenia CarPlay. Telefon z Androidem już spokojnie się łączy, ale chiałbym jeszcze sprawdzić z iPhonem, a potem to jakoś ulokować w samochodzie, a że nie jest on do tego przygotowany, trzeba będzie trochę "pomyśleć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności