Skocz do zawartości
Bimbasz

Terminy realizacji zamówień B8

Rekomendowane odpowiedzi

1. Moje informacje pochodzą z innego źródła ale nie musisz mi ufać

2. W konfiguratorze są już chyba nowe systemy navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Najpierw ktoś zamawia samochód w kolorze, którego nie widział, a jedynie sobie go wyobrażał.

2. Teraz, gdy samochód stoi u dealera, zamiast pojechać i obejrzeć, poszukuje fotek tego koloru w sieci.

3. Więc mój kamyczek do tego ogródka: czy monitor, na którym będzie oglądany ten kolor został skalibrowany za pomocą kolorymetru czy spektrofotometru?

 

1. Chciałem ciemny stonowany kolor, inny niż czarny. W chwili zamawiania samochodu brałem pod uwagę Night Blue i Indium Grey, ostatecznie wybrałem ten pierwszy.

2. Okazało się, że samochód wpadnie na RM 2018 i oba kolory są niedostępne. Atlantic Blue mi się nie podoba, inne kolory też z różnych względów odpadają. Miałem więc prosty wybór: albo wziąć kolor, którego na pewno nie chcę, albo wziąć taki, co do którego jest szansa, że mi się spodoba.

3. Dealer jest w sąsiednim województwie i raczej nie mam wielkiej ochoty jeździć tylko po to, żeby oglądać kolor. Pojadę na podpisanie umowy leasingowej, to zobaczę.

4. Zdjęć Passata w tym kolorze nie znalazłem. stosowne zapytanie o Arteona zwraca dużo obrazków w innych kolorach.

5. Część filmów na YT z wczesnych testów Arteona, które były linkowane na tym forum, pokazuje ten samochód w kolorze urano grau (bo to mówi wprost testujący)

 

Zresztą no risk no fun, a że ryzykuję moimi pieniedzmi, więc wyluzuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Chciałem ciemny stonowany kolor, inny niż czarny. W chwili zamawiania samochodu brałem pod uwagę Night Blue i Indium Grey, ostatecznie wybrałem ten pierwszy.

2. Okazało się, że samochód wpadnie na RM 2018 i oba kolory są niedostępne. Atlantic Blue mi się nie podoba, inne kolory też z różnych względów odpadają. Miałem więc prosty wybór: albo wziąć kolor, którego na pewno nie chcę, albo wziąć taki, co do którego jest szansa, że mi się spodoba.

3. Dealer jest w sąsiednim województwie i raczej nie mam wielkiej ochoty jeździć tylko po to, żeby oglądać kolor. Pojadę na podpisanie umowy leasingowej, to zobaczę.

4. Zdjęć Passata w tym kolorze nie znalazłem. stosowne zapytanie o Arteona zwraca dużo obrazków w innych kolorach.

5. Część filmów na YT z wczesnych testów Arteona, które były linkowane na tym forum, pokazuje ten samochód w kolorze urano grau (bo to mówi wprost testujący)

 

Zresztą no risk no fun, a że ryzykuję moimi pieniedzmi, więc wyluzuj.

 

Celem tego forum nie jest chyba obrażanie się na wzajem, a pomoc. Skoro @tjord widziales/masz gdzies foty/filmiki z passatem/arteonem w kolorze Mangan Gray to udostepnij je @drauc i po sprawie. Chyba, ze niektorzy trolluja i czerpia przyjemnosc z obrazania innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Celem tego forum nie jest chyba obrażanie się na wzajem, a pomoc. Skoro @tjord widziales/masz gdzies foty/filmiki z passatem/arteonem w kolorze Mangan Gray to udostepnij je @drauc i po sprawie. Chyba, ze niektorzy trolluja i czerpia przyjemnosc z obrazania innych.

 

ile razy mam udostepniac tą fotkę i filmy z youtube? nie bede co 2 dzien wklejał - od tego jest pole SZUKAJ. poza tym 2 podstrony wczesniej sobie przewin no - chyba ze masz internet od 2 dni i nie wiesz ze są podstrony na forum...

Edytowane przez tjord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem umowę. Odbiorę w piątek, wcześniej niestety nie mam czasu. Natomiast samochód sobie obejrzałem. Wrzucałem już fotki w sąsiednim wątku, wrzucę jeszcze tutaj:

 

1. Nowe multimedia. Na zdjęciu poniżej jest nowe Discover Media (nie Pro!) z 8" ekranem. Jeżeli chodzi o wygląd zmiana na plus jest bardzo duża. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, zobaczymy.

 

20170626_104614167_iOS.jpg

 

2. Kolor Mangan Grey. Bardzo ciemny szery, prawie czarny, ale nie czarny. Przy pochmurnym dniu odcień idzie raczej w stronę chłodnego brązu niż niebieskiego. Jest OK. Z obecnych kolorów jak dla mnie najlepszy, choć night blue podobał mi się chyba bardziej (ale ja mam słabość do granatu).

 

20170626_104558515_iOS.jpg

20170626_104653359_iOS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media na plus ale kolor słaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Media na plus ale kolor słaby

 

w pyte, dokladnie taka samę kombinacje wybralem. ten kolor wyglada inaczej niz w arteonie, albo moze taki pochmurny dzien na fotach. plus to ze folie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno zdjęcie. Z wrażeń na żywo - lepszy od indium (stał obok) gorszy od Night Blue, który był naprawdę ładnym kolorem. Czy zamówiłbym ponownie? Tak. Ale to raczej z powodu wybory jaki jest. Dark Oak nie, bo nie lubię brązów. Crimson Red IMO nie pasuje do kombi (świetnie wyglada na sedanie), czarny z czarnym środkiem wyglada jak karawan.

 

IMG_0697.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze jedno zdjęcie. Z wrażeń na żywo - lepszy od indium (stał obok) gorszy od Night Blue, który był naprawdę ładnym kolorem. Czy zamówiłbym ponownie? Tak. Ale to raczej z powodu wybory jaki jest. Dark Oak nie, bo nie lubię brązów. Crimson Red IMO nie pasuje do kombi (świetnie wyglada na sedanie), czarny z czarnym środkiem wyglada jak karawan.

 

[ATTACH=CONFIG]153792[/ATTACH]

 

Nie pogardziłbym bym takim :kciuczki

a kolor łatwy w utrzymaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor ładny, chociaż znacznie bliżej mu do czarnego niż szarego. Ciekawe, bo dealerzy twierdza/twierdzili, że Mangan miał być nieco jaśniejszy od Indium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. czarny z czarnym środkiem wyglada jak karawan.

 

Zgadza się, ciemne lakiery z czarnym wnętrzem wyglądają w kombi jak karawany :) Dlatego ja wybrałem czarnego sedana.

Generalnie to zauważyłem, że tu sporo osób ma kombi. Kurde jakoś ja nie umiem się przekonać, nie podobają mi się kombi:) A różnica jest tylko (albo głównie?) w bagażniku i to tylko w pojemnosci/ładowności, bo nie ma progów i innych ograniczeń, bo klapa się inaczej otwiera. Ale jeśli chodzi o długość bagażnika to jest identyczna jak w sedanie (może ze 2-3cm różnicy, już nie pamiętam bo nawet specjalnie mierzylem w salonie). Ale rozumiem że jeśli ktoś wozi spore i duże bagaże to kombi bez wątpienia wygrywa. No chyba że są jakieś inne różnice..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik w kombi w praktyce jest dużo wygodniejszy - łatwiej "załadować" (duży otwór) i można w razie potrzeby aż do dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bagażnik w kombi w praktyce jest dużo wygodniejszy - łatwiej "załadować" (duży otwór) i można w razie potrzeby aż do dachu.

 

I to jest tylko (albo aż) tyle. Jak pisałem, jeśli ktoś wozi regularnie bagaże załadowane pod sam dach to oczywiście kombi na plus ale to już wygląda jak auto dostawcze trochę;)

A jakieś inne różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie to zauważyłem, że tu sporo osób ma kombi. Kurde jakoś ja nie umiem się przekonać, nie podobają mi się kombi A różnica jest tylko (albo głównie?) w bagażniku i to tylko w pojemnosci/ładowności, bo nie ma progów i innych ograniczeń, bo klapa się inaczej otwiera. Ale jeśli chodzi o długość bagażnika to jest identyczna jak w sedanie (może ze 2-3cm różnicy, już nie pamiętam bo nawet specjalnie mierzylem w salonie). Ale rozumiem że jeśli ktoś wozi spore i duże bagaże to kombi bez wątpienia wygrywa. No chyba że są jakieś inne różnice..

 

Łatwiej wrzucić rowery :-) bez wyjmowania kół itp. Zwłaszcza więcej niż 2 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko używam całego bagażnika, ale po prostu kombi jest ładniejsze :) Sedana to są ładne zaczynając od audi a8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze jedno zdjęcie. Z wrażeń na żywo - lepszy od indium (stał obok) gorszy od Night Blue, który był naprawdę ładnym kolorem. Czy zamówiłbym ponownie? Tak. Ale to raczej z powodu wybory jaki jest. Dark Oak nie, bo nie lubię brązów. Crimson Red IMO nie pasuje do kombi (świetnie wyglada na sedanie), czarny z czarnym środkiem wyglada jak karawan.

 

[ATTACH=CONFIG]153792[/ATTACH]

 

Ci co wybieraja jasne wnętrze - to są jacys dziwnie masochisci. wyglado to jak kupa. zwlaszcza jak polowa jest jasna a polowa ciemna. a tak bylo w B6 pewnie w B8 tak samo - jasna tapicera w VW to jest po prostu kupa jakich malo wizualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I to jest tylko (albo aż) tyle. Jak pisałem, jeśli ktoś wozi regularnie bagaże załadowane pod sam dach to oczywiście kombi na plus ale to już wygląda jak auto dostawcze trochę;)

A jakieś inne różnice?

 

Dokładnie tylko tyle i aż tyle ;). Z moich doświadczeń wynika, że przy małym dziecku wozi się niesamowite ilości rzeczy (najpierw wózek, teraz rowerek i/lub plecak do wycieczek pieszych, najdziwniejsze zabawki, mnóstwo bagażu itp.). Wyjazd na narty czy wakacje letnie to już przy sedanie wyzwanie logistyczne, bo nawet jak bagażnik jest duży, to manewrowanie przy węższym otworze załadunkowym jest kłopotliwe.

 

Teraz mam sedana i zachciało mi się samochodu, którym w razie potrzeby mogę przewieźć chociażby komplet krzeseł. Może przy następnym nie będzie to już potrzebne, albo wystarczy liftback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I to jest tylko (albo aż) tyle. Jak pisałem, jeśli ktoś wozi regularnie bagaże załadowane pod sam dach to oczywiście kombi na plus ale to już wygląda jak auto dostawcze trochę

A jakieś inne różnice?

 

Nie wiem czy masz małe dzieci, ale ja przy dzieciach nie wyobrażam sobie innego auta niż kombi. Ma być praktyczne, co z tego, że sedan może ładniejszy, gdy będę się męczył przy pakowaniu wózka. Wystarczy wyjazd na wakacje np. pod namiot nawet na kilka dni i już mam pełen bagażnik pod dach. W sedanie musiałbym ratować się boxem na dach. Jeśli ktoś ma małe dzieci, jedno auto i lubi aktywnie spędzać czas, to kombi jest rozsądnym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy masz małe dzieci, ale ja przy dzieciach nie wyobrażam sobie innego auta niż kombi. Ma być praktyczne, co z tego, że sedan może ładniejszy, gdy będę się męczył przy pakowaniu wózka. Wystarczy wyjazd na wakacje np. pod namiot nawet na kilka dni i już mam pełen bagażnik pod dach. W sedanie musiałbym ratować się boxem na dach. Jeśli ktoś ma małe dzieci, jedno auto i lubi aktywnie spędzać czas, to kombi jest rozsądnym wyborem.

 

Dziecko w drodze (7.miesiac) :) wózek zakupiony i bez problemu zmieści się w bagażniku sedana. Ale pewnie z czasem tak jak piszesz sedan będzie niewystarczający. Pożyjemy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności