Skocz do zawartości
Majki93

Kolory przewodów, a biegi wentylatora chłodnicy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno robiłem swapa, a co za tym idzie, zmieniłem chłodnicę z wersji na pojedynczym wentylatorze na tą z podwójnym. Nowe wentylatory mają dużą, jajowatą wtyczkę 4-pinową, a stara miała prostokątną 3-pinową. Jako, że wiązki do tej nowej chłodnicy nie mogę zdobyć, to muszę zrobić tymczasowe rozwiązanie i podłączyć ją pod starą wiązkę. We wtyczce na wentylatorze piny są opisane -, +1, +2 i +3. Myślałem dorobić kabelki ze wsuwkami męska, żeńska i tyle. Przecież nie ma w tym chyba żadnej filozofii... I tu moje pytanie, które kable w starej wiązce za co odpowiadają? Brązowy to zapewne minus, a jak z pozostałymi? I dlaczego we wtyczce nowego wentylatora są 4-piny? Więcej biegów, czy to coś z klimą związane?

 

image.php?dt=RYJ8 image.php?dt=T46N

Edytowane przez Majki93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to w vr6 masz 3 biegi wentylatora. Piszę z telefonu, nie mam na razie jak sprawdzić na schemacie co i jak dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile się nie mylę to w vr6 masz 3 biegi wentylatora. Piszę z telefonu, nie mam na razie jak sprawdzić na schemacie co i jak dokładnie.

 

Rozumiem, że pewnie cała wiązka do skrzynki będzie mi potrzebna w takim razie? Sama wymiana odcinka od lampy do chłodnicy nie wystarczy (bo w B3 wiązka dochodzi do lampy kierowcy i tam wpina się ten krótki odcinek co na zdjęciu w pierwszym poście)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz schemat dla wersji z 3-pinową wtyczką:

schemat 2.jpg

Tutaj natomiast dla wersji z wtyczką 4-pinową:

schemat.jpg

 

Najprościej: Pin 1 wentylatora z brązowym ze starej wiązki, pin 4 z czerwono - czarnym, pin 3 z czerwono białym.

Wiadomo jednak, że najlepiej było by zdobyć odpowiednią wiązkę i przerobić bo przy moim opisie brakuje jednego, najwolniejszego biegu wentylatora oraz nie będą się zgadzały temperatury załączania wiatraka ;)

 

Pytanie było o kolory wersji 3-pinowej:

Brązowy - masa

Czerwono - biały : pierwszy, wolniejszy bieg

Czerwono - czarny: drugi bieg, pełna moc wentylatora

 

Nie tylko wiązka jest problemem, ale także czujniki: w mniejszych silnikach był jeden czujnik/ włącznik wentylatora, w VR6 były dwa czujniki wentylatora (3pinowy od 84-95, 91-102, czyli dwa biegi oraz czujnik 2-pin odpowiadający za pełną moc wiatraka przy 120stopniach)

Edytowane przez viper1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, dziękuję za pomoc! Nie przypuszczałem, że będzie tyle problemu z tym, w takim razie nie pozostanie mi nic innego jak zdobyć taką wiązkę, bo rozumiem, że tylko ona jest mi potrzebna? Chyba nic więcej? Póki co, zrobię takie druciarskie rozwiązanie żeby odpalić auto na trochę dłużej i może się przejechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu zamontuj podwójny wentylator na trzy piny.

Edytowane przez nuneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może po prostu zamontuj podwójny wentylator na trzy piny.

 

Chyba by to było najmądrzejsze rozwiązanie i pewnie najtańsze, bo wtyczka chyba tego samego typu przy pojedynczym i przy podwójnym 3-pinowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ogólnie wychodziło sporo rodzai wentylatora. Ja napisałem Ci jak podłączyć 4pin z 3pin. Wiadomo, że jak dostaniesz podwójny z 3pin wtyczką (np z diesla) to będzie to najprostsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 benzyna na 100 % ma podwójny wentylator na 3 piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopuję ten temat. W końcu udało mi się zdobyć tę wiązkę, po takim długim czasie... Jako, że właśnie wziąłem się za wymianę chłodnicy, postanowiłem załatwić przy okazji i ten problem. W mojej głowie zrodziło się jeszcze jedno pytanie w związku z tym. Czy za włączanie biegów jest odpowiedzialny tylko termowłącznik ten co jest wkręcony w chłodnicę, czy może jest jakiś układ wewnątrz wentylatorów, który decyduje o biegu? Pomyślałem żeby 1-wszy bieg ze starej wiązki podpiąć pod 1-wszy na wentylatorach, a 2-gi bieg ze starej wiązki podpiąć pod 3-ci bieg wentylatorów. Chodzi mi głównie o to, czy temperatury by się zgadzały i wentylator załączałby się w odpowiedni sposób. Klimy nie mam i raczej mieć nie będę, a i silnika raczej też nie będę katował, bo mi najzwyczajniej w świecie szkoda, więc pełnego 3-biegowego zakresu wykorzystywać nie będę, prawie na pewno. PozdraVWiam! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik w chłodnicy (3 pinowy) to bieg I i II, bieg III to termo-przełącznik przy głowicy (106*C jak dobrze pamiętam).

Teraz nie pamiętam tylko czy B3 miało sterownik/przekaźnik czy bezpośrednio połączone przełączniki z wentylatorem. Wentylator nie ma w sobie żadnego układu jedynie podzielone uzwojenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc moje rozwiązanie z 1-wszym i 3-cim biegiem chyba się sprawdzi? Tak jak wyżej pisałem, pod pierwszy bieg starej wiązki poszedł pierwszy z nowych wentylatorów, pod drugi bieg wiązki poszedł trzeci z wentylatorów.

 

EDYCJA: Pierwszy bieg działa jak złotko, ciekawe, czy kiedykolwiek uda mi się sprawdzić w praktyce działanie trzeciego biegu przy tym rozwiązaniu i nowej chłodnicy.

Kiedy zwierałem piny we wtyczce od czujnika, który jest w chłodnicy, wentylator załączał się tak jak chciałem, masa + pierwszy bieg = pierwszy bieg wentylatora, masa + drugi bieg = trzeci bieg wentylatora.

Edytowane przez Majki93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo będę wdzięczny za wypowiedzi.

 

Passat b6 1,8 Bęzin

 

Wiem gdzie jest problem lecz w kolejne 8 dni nie będę miał.nawet 5 czasu min poszperać/ wymienić.

Czy można puścić kabel z włącznikiem prosto w przekaźnik wentylatora, automatyczne chłodzenie zostanie + na życzenie

Cała kombinacja opiera się na przekazniku, są inne sposoby [/b]Ale zależy mi aby auto normalnie wyglądało bez zadanych nie fachowych udziwnien.

 

 

W skrócie ręcznie przepuszczam prąd, ,imitując włączenie. Się przekaźnika

 

 

Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie w mojej sytuacji, teoretycznie żadnych problemów nie powinno być.

 

Chciałbym aby ktoś z większą wiedzą to ocenił.

 

Pozdr5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako "drut-mod" można. Swego czasu miałem styczność z B3-TD, który był autem dostawczym. Lato i zima latał z wentylatorem włączonym po zapłonie (razem ze światłami czy jakoś tak). Działało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności