Skocz do zawartości
zbigniewz01@

Bogata miesznka-system zbyt bogaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znalazlem tematu więc! Silnik 2.0 pb. 115KM +GAZ 2001r. Na pb. nie wyswietlalo błedów. Złozyłem inst. gazowa STAG-200 GOFAST i zaczeły sie problemy z bledami Po zmniejszeniu dawki gazu zapaliło sie system zbyt bogaty i drugi błąd mieszanka uboga. Dodalismy gazu i błąd system zbyt bogaty został. Postanowiłem przejechać na benzynie kilkadziesiąt kilometrów i nagle wskoczyl bład po odpaleniu System zbyt bogaty. Macie sugestie jak moze byc przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś to zainteresuje to odpowiem sam sobie i wszystkim. Powodem problemów była inst.gazowa STAG 200 GoFast albo zły montaż chociaż nie wiem to jest tak proste że ? Zdemontowałem, pan sobie zabral i zrobiłem ok.480 na pb i nic sie nie zapaliło, więc zalożyłem drugą LOVATO SMART i problemy zginęly. Tamta zaburzała prace sondy za katem, zaniżała czasy wtrysku na pb. Ciągle było za bogato.Zakladałem te słynne emulatory mechaniczne na druga sonde i nic nie dawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam ten sam problem z tym typem bledu . mysle o wyminie wtryskow czy to cos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zmusił gazownika do porządnej regulacji instalacji. Tez mam staga 200 gofast. I żadnych problemów. Ale wystrojone na czasy wtrysku i dopieszczone na korekty, nie jak większość robi na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co fakt 2.0 130KM i instalacja stag 4 plus, czerwona hana i reduktor shark.

 

Kupilem auto od kumpla Litwina. Na Litwie zakladna instalacja i "niby" regulowana. Narzekal ze gaz ze nie tak chodzi, niby spece regulowaly ale nadal nie bylo ok, wywalalo tez blad bogatej mieszanki.

 

Kupiłem od niego auto, najpierw zrobilem aktualizacje sterownika lpg, pozniej autokalibracja. W tym momencie juz auto chodzilo o niebo lepiej, poznie dopiescilem mape i auto pracuje tak samo jak na pb i zadnych bledow nie wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności