Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

nie oszukujmy się aktualizowane są auta NIE nowe więc i potencjalne awarię mogę się ukazać z jak i bez aktualizacji oprogramowania EDC.

Oczywiście. Zwłaszcza, że piszą tu czasami osoby, których samochody mają 190 000+ km przebiegu. Wtedy najprościej powiązać uszkodzenie z aktualizacją softu - w każdym razie na pewno wygodniej.

 

W moim przypadku, auto po aktualizacji jakieś 10 000 km. Problemów żadnych. Natomiast faktem jest, że nieco częściej pojawia się procedura wypalania, w porównaniu do okresu sprzed zmiany. I tyle w moim przypadku. Aktualny przebieg całkowity auta 105 000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częstsze wypalanie może tez oznaczać rzadsze problemy z zatkanym DPF. Mialem B7, teraz B8 i on tez zdecydowanie częściej wypala filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Częstsze wypalanie może tez oznaczać rzadsze problemy z zatkanym DPF. Mialem B7, teraz B8 i on tez zdecydowanie częściej wypala filtr.

Równie dobrze może oznaczać szybsze zużycie DPF, z uwagi na fakt, że przy każdym wypalaniu zostaje osad w postaci sadzy/popiołu. Nawet mamy dość duży wątek, filtr DPF zatkany popiołem.

Dodatkowo, wypalanie suchego filtra to zawsze obciążenie dla silnika i jego osprzętu. Ponadto, spotkałem się nawet z mechanikiem, który podczas wymuszonego wypalania chciał, abym podpisał oświadczenie, że wyrażam zgodę na obciążenie silnika ponad 3k obrotów...

Osobiście na chwilę obecną nie robię aktualizacji ponieważ głównej mierze szkoda mi mapy 170k. Aczkolwiek, im dłużej czytam o tym, tym więcej pojawia się wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co o tym myslicie? Przylaczyl ktos z Was do tego pozwu zbiorowego?

 

https://www.stopvw.pl

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów zrobił aktualizacje i następnie przywracał stary soft ?

Ja niestety zaktualizowałem soft z myslą o przywróceniu starego i niestety tunner teraz rozkłada ręce bo nowy soft jest powiązany sumą kontrolną z immo .

A moj passek w cyklu miejskim regeneruje co 100 km i w mieście nie jest w stanie dopalić dpfa.

Wieć szukam specjalisty od softów który taką operacje już robił ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem wgrać stary program ale sterownik jest zablokowany trzeba go rozebrać i coś tam zrobic

W następnym miesiącu coś z tym muszę zrobić bo mi oleju przybyło w silniku! Wypala się co 250km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale kurde po co robiliście aktualizację, skoro nie raz można było przeczytać, że samym softem nic dobrego nie zrobią ?

Jakby mogli to by puścili w produkcji a nie po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to nic już mnie nie przekona do aktualizacji softu, wcześniej jeszcze się wahałem ale teraz to wara od mojego autka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na przeglądzie, aktualizację odmówiłem, ale i tak pewności nie mam czy nie wgrali :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś dostać wlepkę.

A jeśli ci wgrali to sprawa do sądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglad zrobiony i ponownie odmowa akcji (3 raz juz :D) - zero konsekwencji.

Dla świetego spokoju jak bede sprzedawal to moze wtedy zrobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem bez aktualizacji właśnie jak kupowałem swojego jakieś 2 msce temu.

Wiesz, nowy właściciel zawsze może zrobić sobie aktualizację jeśli chce. łatwiej niż temat odkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje - lepiej czasem zostawić nowemu nabywcy decyzje. Jak się trafi znawca to będzie wolał bez akcji. Ale jak się trafi Janusz to będzie wolał już po akcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadałem przy okazji odebrania auta z serwisu jak to jest z tą akcją z punktu widzenia serwisu. Całkiem prywatnie dowiedziałem się że sporo osób robi. Ale jak sam przyznał wiedza tych osób (chociażby na temat wypalania dpf) jest zerowa jeśli chodzi o konkrety tej akcji. Z minusów jest to że nagle po przestawieniu sterowania moduł egr z chłodniczką dostaje po dupie i dość szybko zachodzi konieczność jego wymiany. Wiedzą o tym. I tym którzy to powiążą (akcja plus problem z egr) proponują wymianę i dofinansowanie w wysokości 90%. A reszta niech sobie radzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega ciekawe info.

Ciekawe, czy kumatym dają takie coś na papier, że w razie problemu z EGR będą tak mocno partycypować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na papierze na pewno się nie podpiszą, przecież "auto po akcji jest tak samo sprawne jak przed".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moja teoria z egr się potwierdza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych silnikach inaczej się nie da obniżyć emisji NOx jak przez recylkulację. Katalizatora nie wymieniają, SCR'a nie dokładają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda marka ma coś za uszami ale jak czytam jakie wymogi dla niższej emisji miało oprogramowanie VAG to... czapki z głów dla programistów i ich pomysłów.

Tu stałe prędkości, tam nie kręcące się koła, tu skręt kierownicy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności