Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

Oj bardzo musi cisnąć centrala ASO. Nie cały miesiąc po wizycie w ASO podczas której odmówiłem tej akcji, otrzymałem kolejne pismo gdzie zapraszają na bezpłatne "czynności optymalizujące". Hahaha, już raz optymalizowali i teraz kolejny raz....

Telefon do ASO wyjaśnił, że chodzi o akcję ze spalinami, ale chciałbym zauważyć że w piśmie nic o tym nie wspominają. Chyba przyjęli inną taktykę komunikacji (treści pism).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zimie jak byłem na przeglądzie dostałem informację że chcą mi wgrać nowy soft i proszą o podpisanie zgody - odmówiłem bo zapytałem co chcą zmieniać i pan powiedział że nie wie, to ja powiedziałem że nie chce. Pan miał oburzoną minę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numery akcji jakby ktoś szukał.

23Q2 oraz 23R7.99afb907c13b7e8f7f0884529d22538d.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23R7 mam wbite w książce serwisowej... auto miało zabieg w lutym w tym roku w DE... tak że ja czy chcę czy nie już po :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy komuś udało się przywrócić oprogramowanie ? niestety mi wygrali przy wymianie szyby (jak pan w serwisie stwierdził nie mogą wypuścić jak jest akcja serwisowa ) jeszcze nie wiedziałem co jest grane i się zgodziłem, u mnie w silniku 1,6 TDI wzrosło spalanie ok. 1l i oczywiście bez przerwy wypala się filtr. Byłem u nich ale oni mi dali do przeczytania oświadczenie że oprogramowanie nie wpływa na pogorszenie osiągów czy spalanie i tyle się dowiedziałem. Dlatego mam prośbę jak komuś się udało wrócić do starego to proszę o podpowiedź gdzie i za ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kity wsadzają że "nie mogą wypuścić jak jest akcja". Robienie durni z ludzi. Jak muszą coś modyfikować to niech sobie odkupią samochód i wtedy robią co im pasuje, a póki auto moje to pocałujcie mnie .... Przyjechałeś na zmianę szyby, nie softu. Ja na Twoim miejscu jechałbym z reklamacją do nich bo zauważyłeś że auto się wyraźnie zmieniło po całym zabiegu "optymalizacji". Wzrosło spalanie itp. To jest realna strata dla Ciebie. Rób jak chcesz ale ja bym tak nie zostawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym co teraz wiem, nie pozwolił bym dotknąć się samochodu niestety stało się po akcji wyjechałem minęło 4 miesiące, czy ktoś się spotkał z tym żeby przywrócili stan z przed ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz bardzo konkretny powód do zrobienia delikatnego tuningu na 140 KM. Auto zacznie bardzo fajnie przyspieszać i mniej spalać. Ewentualnie możesz poprosić tunera aby ci wgrał oryginalny program bez poprawek i dopiero go z tuningować ,lub nie . Serwis ci na pewno nie wróci do oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy komuś udało się przywrócić oprogramowanie ? niestety mi wygrali przy wymianie szyby (jak pan w serwisie stwierdził nie mogą wypuścić jak jest akcja serwisowa ) jeszcze nie wiedziałem co jest grane i się zgodziłem, u mnie w silniku 1,6 TDI wzrosło spalanie ok. 1l i oczywiście bez przerwy wypala się filtr. Byłem u nich ale oni mi dali do przeczytania oświadczenie że oprogramowanie nie wpływa na pogorszenie osiągów czy spalanie i tyle się dowiedziałem. Dlatego mam prośbę jak komuś się udało wrócić do starego to proszę o podpowiedź gdzie i za ile

 

serwis odmówił przywrócenia oryginalnego programu , tuner podpoił się pod obd i mam zablokowany sterownik, nic nie szło zrobić, trzeba otwierać sterownik, ale jak chciałem się umówić z nim w lipcu to mi odmówił z powodu "niemożna starego wgrywać na nowy program, może nie działać" sposób 2- kupić stary sterownik silnika, jestem w kropce co teraz zrobić.

 

za to inny tuner poprał informacje ze sterownika i porównał ze starym programem za dużo różnic nie widzi czekam na jego ofertę (miesiąc już) jak to zrobić.

jak dzwoniłem jeszcze do kilku na pomorzu "wycinamy dpf robimy soft i około 2000-3000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i masz bardzo konkretny powód do zrobienia delikatnego tuningu na 140 KM. Auto zacznie bardzo fajnie przyspieszać i mniej spalać. Ewentualnie możesz poprosić tunera aby ci wgrał oryginalny program bez poprawek i dopiero go z tuningować ,lub nie . Serwis ci na pewno nie wróci do oryginału.

 

bardzo chętnie bym to zrobił tylko podobno są jakieś problemy po tej akcji (czy się mylę)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

matek--1

wycinamy dpf robimy soft i około 2000-3000zł.

za wszystko czy za sam soft ?

chętnie bym odrobinę mojego przy okazji podkręcił

 

mam kontakt z gościem z Anglii który pracuje w serwisie VW oni EGR jak padnie po akcji wymieniają za darmo, on twierdzi że serwis swoim sprzętem nie może przywrócić starego.

 

jak coś się dowiesz o możliwościach korekty to daj znać, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2~3 tyś za wycinkę dpf i soft to nieco dużo, chyba że ceny poszły w górę i nie jestem w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem w ubiegłym tygodniu na wymianie oliwy w DSG i w Haldexie w ASO i otrzymałem propozycję aktualizacji magicznego oprogramowania-ale odmówiłem :-) Nawet nie naciskali :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja byłem w ubiegłym tygodniu na wymianie oliwy w DSG i w Haldexie w ASO i otrzymałem propozycję aktualizacji magicznego oprogramowania-ale odmówiłem :-) Nawet nie naciskali :-)

 

Bardzo dobra decyzja :ok ja zrobiłem podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy komuś udało się przywrócić oprogramowanie ? niestety mi wygrali przy wymianie szyby (jak pan w serwisie stwierdził nie mogą wypuścić jak jest akcja serwisowa ) jeszcze nie wiedziałem co jest grane i się zgodziłem, u mnie w silniku 1,6 TDI wzrosło spalanie ok. 1l i oczywiście bez przerwy wypala się filtr. Byłem u nich ale oni mi dali do przeczytania oświadczenie że oprogramowanie nie wpływa na pogorszenie osiągów czy spalanie i tyle się dowiedziałem. Dlatego mam prośbę jak komuś się udało wrócić do starego to proszę o podpowiedź gdzie i za ile

 

To spalanie i ciągle wypalający sie dpf to przejściowe. Ja zaraz po usłudze wróciłem bo po dojechaniu do pierwszych świateł podskoczyły obroty na 1000. Nawrotka i wjazd. Ide i mowie ze cos nie tak. Kierownik serwisu tłumaczył ze zalezy od stanu dpf i jego zapchania. Będzie sie wypalał do uzyskania pozadanych wartości. Może to trwać kilkaset do nawet 2 tys km. Zalezy gdzie i jak sie jeździ. Wziałem go na wycieczke. Po ok 300 km przestał sie wypalac. Jak narazie nie widze, słysze ani nie czuje zmian.

Powrot a właściwie nowy program to tylko tuner i chyba. Na ślasku ctr tuning.

Edytowane przez damian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oprócz dużego przybywania oleju nie zauważyłem innych minusów. A oleju przybywa teraz sporo. Od wymiany do wymiany czyli co 15tysi potrafi na mierce przybyć ok 1,5cm tj. ok 1 litr. Robię b krótkie trasy, do firmy mam tylko 2.5km . Szukam powoli benzyny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To spalanie i ciągle wypalający sie dpf to przejściowe. Ja zaraz po usłudze wróciłem bo po dojechaniu do pierwszych świateł podskoczyły obroty na 1000. Nawrotka i wjazd. Ide i mowie ze cos nie tak. Kierownik serwisu tłumaczył ze zalezy od stanu dpf i jego zapchania. Będzie sie wypalał do uzyskania pozadanych wartości. Może to trwać kilkaset do nawet 2 tys km. Zalezy gdzie i jak sie jeździ. Wziałem go na wycieczke. Po ok 300 km przestał sie wypalac. Jak narazie nie widze, słysze ani nie czuje zmian.

Powrot a właściwie nowy program to tylko tuner i chyba. Na ślasku ctr tuning.

 

miałem wgrany w marcu zrobiłem kilka tys (większość trasa). i jak się wypalał tak się wypala i szlak mnie trafia bo wracam z trasy staje na światłach a on się zaczyna wypalać i to się powtarza (na początku wracałem na DTŚ żeby się wypalił, ale ile można dodatkowo robić 30km bo tyle najczęściej potrzeba) ja tylko chciałbym swoje auto spowrotem - nie był to demon prędkości i przyspieszenia ale za to

bardzo ekonomiczny (w tamtym roku z Chorwacji spalił 5,2 z max dopuszczalną prędkością) a teraz 3 x nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.0 oleju nie bierze a czy przybywa hmm ostatnio sprawdzałem przed wyjazdem do Polski z uk i miarka była cała obrudzona Ale może za krótko czekałem po jeździe znaczy po wytarciu i wlozeniu bagnetu to samo także odpuscilem.

Jeśli chodzi o zmianę mapy przez vw bo to chyba robią to nie wiem bo kilka dni po tym zrobiłem czipa i jeżdżę z bananem do dziś.

Silnik był w bardzo dobrej kondycji ,na rolkach 5 letnie auto miało zamiast 168km 171,4 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja oprócz dużego przybywania oleju nie zauważyłem innych minusów. A oleju przybywa teraz sporo. Od wymiany do wymiany czyli co 15tysi potrafi na mierce przybyć ok 1,5cm tj. ok 1 litr. Robię b krótkie trasy, do firmy mam tylko 2.5km . Szukam powoli benzyny....

 

mi też raz przybyło oleju ale powód był taki że auto było użytkowane w mieście na krótkich odcinkach i było zimno a trwało wypalanie, jak teraz kontroluje zapełnienie filtra uspokoiło się z olejem. (ale jest to chore! zapełnia się czas za miasto wyjechać 15-20 km trzeba zrobić i już po sprawie,) samochod nie dla człowieka tylko człowiek dla samochodu spełniać jego chore zachcianki z filtrem.

 

DSC_0287.jpg

teraz troche tras robiłem w wakacje to udało mi się robić od wypalenia do wypalania 350km. a jak w mieście to 200-250km ale jest to zależne od czasu w ostatniej rubryce 106.-04- nigdy nie przekroczy 300 a jak zmieniałem klocki hamulcowe z tyłu to zapłon był włączony ponad 1,5 godz, to po 150 km się już wypalał! czas odgrywa jakąś role na podstawie czasu wylicza zapełnienie.

srednio w trasie się wypala co 3-4 godziny masakra.

Edytowane przez matek--1
trwało wypalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak (80% trasa). Auto po chipie bez oprogramowania od VW dotyczącego emisji spalin.

 

Schowek01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności