Skocz do zawartości
Gość gumiz

Wałek rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gumiz

Witam,

Mam zużyty wałek rozrządu (przynajmniej jedną krzywkę, ale dokladnie nie wiem bo wałek nie jest jeszcze wyciagniety).

Wiem ze mozna go regenerowac, a przynajmniej probowac (wsyzstko zalezy od stopnia zuzycia, ale dokladnie okresla mi dopiero po dostarczeniu walka do firmy regenerujacej).

Przy regeneracji musze wymienic popychacze pod krzywki, ktore zostaly zregenerowane.

Koszty regeneracji krzywki to ok 150 zl/szt. lub wszystkie 8 krzywek za ok350zl. Do tego dochodzi ok 80zl (za popychacz) * ilosc regenerowanych krzywek.

Przy zakupie nowego na pewno musze wymienic wszystkie popychacze.

 

Mam pytania.

Czy warto taki wałek regenerowac? Czy lepiej szarpnac sie na nowy?

Co wazniejsze, jezeli ktos wie gdzie taki walek mozna dostac bardzo prosze o informacje.

Jakie sa ceny takiego walka?

Sprawa jest pilna bo auto mam rozebrane i uziemione :(

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gumiz

hmmm ...

wlasnie na allegro znalazlem hurtownie, ktora handluje tego typu czesciami:

http://www.allegro.pl/item241315746_walek_walki_rozrzadu_vw_t4_audi_100_2_4d.html

gosc powiedzial mi ze nowy walek 290zl + 19zl popychacz.

Firma prod. walek to Ergon Ruvil (przynajmniej jakos tak fonetycznie to brzmialo przez telefon). Ma ktos doswiadczenie w tej dziedzinie?

W firmie gdzie regeneruja walki robia chyba takie na zamowienie ale koszt to 850zl :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CBR

Jak to sie stalo, ze w silniku zuzyly sie walki rozrzadu - brak smarowania? palowanie na zimno, wada materiału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gumiz

200 tys km :)

Generalnie z tego co czytalem zdarza sie ze zuzywa sie juz nawet po 50 tys, ale to sporadyczne przypadki. Moj zuzyl sie po 200 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CBR

ciekawe ja mam wlasnie nakulane ponad 200kkm na tym samym silniku. Czym objawia sie zuzycie walka rozrzadu??? Utrata osiagow? Trudnosci z zapalaniem na zimnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gumiz

Generalnie praktycznie identycznie jak zuzycie pompowtryskiwacza. Ja mam uszkodzona (zuzyta) krzywke pod zaworem przy cylindrze - w efekcie nie pracuje on tak jak trzeba - nierowno co powoduje m-innymi:

- glosniejsza praca,

- drgania silnika - przenoszone na karoserie,

- utrata mocy,

- nierownomierne przyspieszanie (dziury w przyspieszeniu),

- delikatne problemy z zapaleniem - chociaz akurat to moze to byc wina akumulatora.

 

Glosna praca i drgania sa u mnie widoczne przede wszystkim w zakresie obrotow 1500-2900, ale to napewno zalezy od rodzaju zurzycia krzywek - u innych z pewnoscia moze objawiac sie to nieco inaczej.

Generalnie 2 niezaleznych mechanikow stwierdzilo najpierw padniety pompowtrysk (bo objawy podobne), dopiero sciagniecie pokrywy i rzut okiem na walek ujawnil prawdziwa przyczyne nierownej pracy cylindra.

 

Prosze o info jesli chodzi o ceny tych czesci. Moze ktos sie orientuje. Aha - nazwa tej firmy (wykonawca walka o ktorym pisalem wczesniej) to: egon ruville (http://www.rouwille.de)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gumiz

Chyba mozna by juz zamknac temat - dzwonilem do Autoryzowanego Servisu Bosh'a.

- wałek - 350zl,

- popychacze - 25zl/sztuka,

Koles powiedzial ze walek jest niemieckiej firmy Ruvill. Tak wiec wyglada na to ze jest to oryginal. Wiec chyba jest to standardowa cena za taki walek + popychacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CBR

Zadnych takich objawow u siebie nie zauwazylem, chociaz czasami na wolnych obrotach (na nierozgrzanym silniku) odczuwalne sa nieregularne drgania karoserii. Zadnej utraty mocy, czy szczegolnie halaśliwej pracy ani żadnych podejrzanych dźwięków z silnika. na razie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jkeca
Firma prod. walek to Ergon Ruvil (przynajmniej jakos tak fonetycznie to brzmialo przez telefon). Ma ktos doswiadczenie w tej dziedzinie

 

Kolego Gumiz z tego co wiem to firma Ruville nie posiada w swojej ofercie wałka rozrządu do silnika AJM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gumiz

hej,

Mam silnik ATJ, niestety walnalem sie przy tworzeniu profilu - ktos wie gdzie to zmienic?

 

Bylo troche zamieszania, juz w miare powyjasnialem, tylko zapomnialem o tym wspomniec na forum - juz pisze bo moze sie komus kiedys przydac:

 

Ceny 290zl za walek i 19zl za popychacze sa prawdziwe ale dal silnikow chyba AVG i AFN (110kM). One byly jakos w latach 1996-2000 czy jakos tak - chyba nie maja pompowtryskow.

Dla silnika ATJ (115kM) produkcja 2000 na pompowtryskach jest walek i popychacze w wyzej opisanej firmie w cenach:

- walek 620zl

- popychacze 60zl (Ruvill),

- popychacze 42zl (AE - lub cos podobnego);

Nie daje glowy ze ten walek do ATJ jest Ruvill, ale wydaje mi sie ze chyba tak. Chociaz moge sie mylic. W sumie nie spytalem.

 

Jak ktos wie jak zmienic dane w profilu to prosze o info :) - w zakladce profil tego nie widze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Saimon_2005

W PRIFILU jest taka zakładka:

"Informacje Profilu (nieobowiązkowe, można je zmienić później, chyba że są zaznaczone gwiazdką)" i w niej zmieniasz typ i model auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałem wszystkich niewtajemniczonych poinformować,że Ruvill jest niemiecką firmą pakowaczem.To znaczy,że większość produktów zapakowanych przez Ruvill'a pochodzi z dalekiego wschodu(Korea,Japonia,Chiny,Tajlandia).Sam Ruvill nie posiada swoich taśm produkcyjnych tylko korzysta z usług podwykonawców. Wcale to nie oznacza,że produkty są bublami.Chociaż i takie się trafiają.Są to tzw.zamienniki.Chociaż dużo serwisów w Niemczech i w Polsce korzysta z tych części,ponieważ są stosunkowo tanie.Pewnie jak poszperacie dobrze w internecie to znajdziecie wykaz produktów Ruvilla polecanych i niepolecanych.Ja osobiście nie polecam łożysk i piast do kół pakowanych przez Ruvill'a.

Pozdrawiam klubowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Mialem walek od swiatka co prawda w 126p i dosyc szybko wytarla sie jedna krzywka wiec sami sie zastanowcie czy warto :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a kiedy to bylo?? bo swiatek ma nowe maszyny i materialy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Z 5-6 lat minelo,ale moim zdaniem tu chodzi o materialy a nie o maszyny.A tamten walek kosztowal majatek a siadl dosyc szybko,pozniej przeczytalem pare niepochlebnych opini na temat walkow Swiatka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak widzialem w/w motory (w szczegolnosci 130KM ale i bywaly rowniez 115)z 10-15tys.przebiegiem i z walkow nie bylo co zbierac(nietylko z walkow).Niekiedy nawet po (hamowni) trafiaja sie zatarte-wytarte. krzywki zaworowe(A-E)krzywek od(pompowtrys. K nie widzialem jeszcze uszkodzonych).A dodam ze nie kazdy silnik jest sprawdzany na 100% mozliwosci.Wiec nie dziwie sie zalozycielowi tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gumiz

wlasnie mialem cicha nadzieje ze takie cos nie jest oznaka zajechanego autka. w sumie z tego co czytam to raczej ludzie nie maja z tym problemu, dlatego przestraszylem sie ze moze mam auto wytarte na amen. dzieki za info. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LouCyphre

Witam

 

Podłączę się do tematu. Otóż podczas wczorajszej wizyty w ASO, stwierdzono wytarcie jednego z wałków (silnik AVF, na pompowtryskach), oprócz tego lub z tego co wyczytałem w tym wątku wcześniej, niedomaganie jednego z pompowtrysków związane z w/w zużyciem wałka. Na dodatek takie 2 śrubki z zewn gwintem regulacyjne do pompowtrysków, są popękane.

 

I teraz powstaje problem. Mechanik z ASO powiedział, że dosyć kosztowna byłaby zabawa w naprawę tegoż i poradził szukać całej głowicy. Ma ktoś doświadczenia z podobnymi tematami w tych silnikach? A może olać wałek i po prostu wymienić te śrubki regulacyjne? Tylko można to dostać gdzieś poza ASO ?

 

Generalnie wszystkie uwagi na temat przyjmę z radością

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LouCyphre

Oj coś czuję, że lepiej było założyć nowy wątek... :evil:

 

I jeszcze jedno. Jakby ktoś z Was wiedział gdzie kupić tanio pompowtrysk 073 AA lub AE to chętnie się dowiem (może być lekko używany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności