Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

To kaplica z tymi światłami a wydawałoby się, że najłatwiejszy mod polegający na podmianie swiateł :P

 

A macie jakąś stronke gdzie można fajne gadżety do B8 dokupić?

 

I czy używany Discovery Pro da rade podłączyć w miejsce Media? Czy to jakaś konkretniejsza przeróbka?

Edytowane przez garbeniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi 1366 euro plus wysylka plus montaz i kodowanie, wyjdzie miedzy 9 10 tys zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! W zamówionym (i odebranym ;-) ) B8 mam opcję dostępu bezkluczykowego oraz elektrycznie otwierany bagażnik (Variant!). Trochę przez moje gapiostwo ale również brak rekomendacji sprzedawcy nie zastosowałem pakietu Easy Open, który oprócz tego co dają keyless access i elektrycznie owtierana klapa ma również możliwość otwierania klapy bagażnika "machnięciem" nogą pod zderzakiem (tylnym oczywiście ;-) ). Czy wg Waszej wiedzy dołożenie takiej funkcjonalności poza aso to jest jakieś mega przedsięwzięcie? Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat prościzna - szukaj 3G0 962 243 z antenami na Allegro (200-300 zł). Do tego potrzebujesz 3 kabelków do pociągnięcia do Kessy i kodowania. O ile Twój kessy to obsługuje. Do tego dochodzi kodowanie. Sam będę to robił niedługo u siebie - z kodowaniem jeszcze nie wiem co trzeba zmienić, ale da się to ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w zwykłym Ambiente występuja listwy ledowe na desce rozdzielczej czy tylko na drzwiach?

I czy ewentualnie można to dołożyć samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na drzwiach. Na desce rozdzielczej jest tylko w plusie (tam dodatkowo, oprócz ledów na desce, jest jeszcze konfiguracja ich koloru, oraz w podsufitce - tam gdzie normalnie jest schowek na okulary też jest dodatkowe oświetlenie, ale za to brak tego schowka).

 

Dołożyć można. Robił to chyba Vahu u siebie i dzielił się zdjęciami tu na forum. Trzeba poszukać, bo nie pamiętam gdzie (ale to tak do miesiąca-dwóch wstecz). Problemem jest podpięcie zasilania, bo trzeba ciągnąć z drzwi i jest przy tym roboty. Można też podpiąć się do oświetlenia z nawiewów, ale wtedy jest problem innego nasycenia światła względem ledów z drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to całkiem niedawno i jestem mega zadowolony z modyfikacji. Listwy kupione w tym samym kolorze od plusa na all... + ledy i wtyczki w ASO od zwykłego ambienta - zasilanie od lampek na nogi i nasycenie światła jest takie samo tylko regulacja odbywa się na dwa razy (listwy w drzwiach idą razem a te z deski ściemniają się razem z oświetleniem na nogi) mi to nie przeszkadza. Żeby dobrze pociągnąć kable trzeba wymontować schowek pasażera i kupić taśmę materiałową do przewodów + kable 0.5mm w elektrycznym, demontaż samych listew oraz ramki navi. Klej na ciepło też się przyda. 1h roboty ale efekt mega zadowalający. W ekstremalnych przypadkach można kupić inny kolor listew i przełożyć ledy do swoich (jest roboty trochę) ale do zrobienia.

 

Foto w poście nr 741 :)

 

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/146266-co-mo%C5%BCna-zmieni%C4%87-w-B8/page38

Edytowane przez vahu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie klapy, nie wiem jak jest w PL ale np ja W Dani dokładam ludziom bajery do zupełnie nowych ( niektóre dopiero co odebrane z salonu) i jeszcze się nie zdarzyło żeby zabrali komuś gwarancje, sam mam dwa nowe Leony gdzie mam podokladane PDC, Webasto, hak itp i gwarancji mi nikt nie zabrał a ryłem w aucie wszystko łącznie z zderzakami i prawie całym wnętrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to nie przejdzie , w Dani może nie biorą pod uwagę skali zjawiska. Znam niejeden przypadek w Polsce gdzie za grzebanie w elektyce unieważniali na nia gwarancję. Druga opcja jest taka że nie zauważą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dokupić kanapę ze zintegrowanymi fotelikami dla dzieci >3 lata.Czy ona będzie kosztowała w serwisie części tyle co w opcji przy konfiguracji ?

W ogóle to czy da się dokupić taką kanapę i czy nie stracę gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem same zagłówki jako ze wziąłem podgrzewana ale nie wiem właśnie czy można je dostać osobno i ewentualnie jaka cena w skórze

M.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zintegrowane foteliki i zdecydowanie polecam. Nawet nie ma co porównywać z luźno leżącymi siedziskami

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałem same zagłówki jako ze wziąłem podgrzewana ale nie wiem właśnie czy można je dostać osobno i ewentualnie jaka cena w skórze

 

U mnie leżą w piwnicy, nieużywane od nowości (mam nieco starsze dzieci). Czarne, przy czym ja mam alcantare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam taka kanape w moim Variancie, niestety byłem skazany na nią otóż konfiguracja z wyprzedaży 2016 była w takowe foteliki zaopatrzona.

Nie posiadam dzieci i przez okres użytkowania auta raczej ich nie planuje mieć, jednak wydaje mi się, że kanapa przez obecność tych fotelików jest wyraźnie twardsza i mniej komfortowa.

Bardzo chętnie zamieniłbym tę kanape na zwykłą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garbieniek- a jaką masz tapicerkę, bo ja chętnie bym się zamienił-jeżeli te kanapy są zamienne. Ja mam varianta w highline z czarną skóra/alcantara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja też jestem zainteresowany zamianą. Mam czarną alkantarę ze skórą - standard higline.Odbiór auta w tym tyg. poszło priv

Edytowane przez kubek197878
info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chetnie wezme tylko zaglowki z bialej skóty jesli ktos bedzie mial na zbyciu.

Powstala taka jakby lista zeyczen w temacie :)

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem żarówkę w bagażniku na LED-a, to tutaj w sumie mało oryginalne posunięcie, ale tym, którzy się zastanawiają polecam bardzo. Tym, którzy opisali dziękuję. Koszt to niecałe 30 zeta i 2min roboty, a efekt super. Poza tym oczyściłem klapę z wszelkich oznaczeń. Wpadł tez hak Westfalii.

Czy ktoś ostatecznie zdecydował się na wymiankę żarówek H8 z halogenów na LEDy? Ja na razie znalazłem najtaniej zestaw za 299. Ma ktoś coś taniej sprawdzone? Chodzi mi oczywiście o takie, których CAN BUS nie wywali zaraz jako błąd.

Przy okazji zostawiam świeży, sprawdzony link do lampki bagażnika ->http://allegro.pl/zarowka-led-42mm-smd-2835-c10w-c5w-canbus-volvo-vw-i6419401516.html?snapshot=MjAxNy0wMS0yNlQxNToyMzozMlo7YnV5ZXI7ZDlhOWY1MGJkZjIxNDBlYWZjMGU3ZWU0OTc5ZWFlMTQ4OWY3NDlkODg0OWI0YTkyZDc5ZWYwMTNhMTZhM2JlZA==

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiałem nad H8, ale po przemyśleniu:

1. Dosłownie 2 razy użyłem świateł przeciwmgielnych przednich w ciągu 2 lat używania auta.

2. Żółte światło lepiej "rozprasza" mgłę.

 

Więc dałem sobie spokój :)

Doświetlanie zakrętów statyczne mamy przecież realizowane przez LED w reflektorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zmieniłem żarówkę w bagażniku na LED-a, to tutaj w sumie mało oryginalne posunięcie, ale tym, którzy się zastanawiają polecam bardzo. Tym, którzy opisali dziękuję. Koszt to niecałe 30 zeta i 2min roboty, a efekt super. Poza tym oczyściłem klapę z wszelkich oznaczeń. Wpadł tez hak Westfalii.

Czy ktoś ostatecznie zdecydował się na wymiankę żarówek H8 z halogenów na LEDy? Ja na razie znalazłem najtaniej zestaw za 299. Ma ktoś coś taniej sprawdzone? Chodzi mi oczywiście o takie, których CAN BUS nie wywali zaraz jako błąd.

Przy okazji zostawiam świeży, sprawdzony link do lampki bagażnika ->http://allegro.pl/zarowka-led-42mm-smd-2835-c10w-c5w-canbus-volvo-vw-i6419401516.html?snapshot=MjAxNy0wMS0yNlQxNToyMzozMlo7YnV5ZXI7ZDlhOWY1MGJkZjIxNDBlYWZjMGU3ZWU0OTc5ZWFlMTQ4OWY3NDlkODg0OWI0YTkyZDc5ZWYwMTNhMTZhM2JlZA==

 

masz sedana czy Varianta? bo mnie dobija to, iż wszystko jest LED tylko nad bagażnikiem (variant) żółta franca się jarzy....to ta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności