Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

W adaptacjach gatewaya zmieniasz próg zadziałania z 7,6 na 12,1 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkie pytnie - czy da sie jakos trwale wyłączyć START/STOP?

 

Ja wyłączyłem Start/Stop na stałe, zmieniając górną granicę napięcia uruchamiania, w adaptacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w dieslu, ale ja przed zakupem planowałem abslutnie wyłączyć Start/Stop, a po pierwszych tygodniach jazdy zapomniałem, że w ogóle znajduje się w samochodzie. Może dlatego, że w benzynie jest to pewnie mniej odczuwalne. Zastanawiam się poza subiektywnym lubię/nie lubię, czy jakieś obiektywne względy przemawiają za wyłączeniem tego systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektywne względy to tzw wk..rw na działanie tegoż systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mniej się zużyje rozrusznik ale auta ze start stop mają zupełnie inna konstrukcję i rozruszniki nie padają... Problemem może być opóźnienie przy ruszaniu z automatyczną skrzynią. Miałem przez jakiś czas wyłączony ten system ale włączyłem go ponownie. Większym problemem był dla mnie brak absolutnej ciszy i spokoju na postoju niż sekunda opóźnienia przy włączaniu się silnika. Problemem było to, ze skrzynia wibruje na postoju w trybie D (w tym na auto hold). Nie wiem dlaczego ale jest to upierdliwe. Uważam jednak, że granica temperaturowa powinna być ustawiona troszeczkę wyżej bo silnik wyłącza się nawet jak jest mocno niedogrzany i wtedy jego ponowne uruchamianie jest lekko nieprzyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja SS wyłączę jak tylko gwarancja się skończy. Póki co wyłączam ręcznie zawsze po odpaleniu. Ten system stwarza niebezpieczeństwo. Czasem jak o nim zapomnę i muszę żwawo się włączyć do ruchu, to jest niespodziewajka - silnik dopiero startuje i ruszę 0.5-1s później niż zakładałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapominasz to ma to sens. Na twoim miejscu nie obawiałbym się o gwarancję i wyłączył go już teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mam to wyłączone i jest mega fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tobol, no tylko jak coś mi pierdyknie w elektronice, to całkiem realne wydaje mi się, że się wykręcą z gwarancją, bo coś pozmieniałem. Kilka wizyt w ASO już zaliczyłem i się nauczyłem, że ufać im nie wolno. Na początku naiwnie sądziłem, że VW to nie Skoda, czy inne Fiaty, że tu się traktuje petentów lepiej. Może uczą ich ładniej rozmawiać, ale podejście do problemów mają takie samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się będą chcieli wykręcać to zawsze coś znajdą i nie musimy nawet nic w aucie zmieniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można w salonie dokupić system Eeasy open/close tylnej klapy do varianta i zamotnować już w odebranym aucie? Zrezygnowałem z tej opcji, a teraz żałuję ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można w salonie dokupić system Eeasy open/close tylnej klapy do varianta i zamotnować już w odebranym aucie? Zrezygnowałem z tej opcji, a teraz żałuję ;(

 

można, ale cena będzie gigantyczna, bo dużo pracy (* stawka godzinowa 256 pln ;->) i sporo części do dodania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można w salonie dokupić system Eeasy open/close tylnej klapy do varianta i zamotnować już w odebranym aucie? Zrezygnowałem z tej opcji, a teraz żałuję ;(

 

teoretycznie można ale cena w ASO będzie zaporowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to kosztowało 300 zł.

Sterownik, antena, trzy kabelki.

Zakładam, że tylna klapa jest otwierana elektrycznie i nie trzeba tego dokładać.

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie to kosztowało 300 zł.

Sterownik, antena, trzy kabelki.

Zakładam, że tylna klapa jest otwierana elektrycznie i nie trzeba tego dokładać.

 

Ciekawe. Podasz wykaz części? Rozumiem, że robocizna 0 pln (robiłeś sam)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na Allegro zestawu sterownik z antenami 3G0 962 243 z Passata.

Na przykład taki:

 

http://allegro.pl/sterownik-tylnej-klapy-vw-tiguan-passat-3g0962243a-i6810746010.html

http://allegro.pl/vw-passat-b8-sterownik-klapy-3g0962243-i6805665481.html

http://allegro.pl/vw-passat-modul-otwierania-klapy-tyl-3q0962243-i6551883450.html#thumb/4

 

Musisz to zamontować w tylnym zderzaku. W Superbie, gdzie to montowałem są narysowane miejsca przyklejenia. W Pasacie zapewne jest identycznie. Moduły a to do Passata są tańsze, więc to jest plus.

Do modułu Kessy ciągniesz 3 kabelki.

 

Najtrudniejsze jest kodowanie, mi to robił gościu z Czech online. Myślę, że Wagen to powinien ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sedanie to może i można tak prosto bo tam bagażnik otwiera się sam, w sensie siłowników. W variancie trzeba by jakiś silnik montować, bo siłowniki same od dołu nie otworzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. To elektryczne otwieranie klapy nie jest w standardzie w B8 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno

Mam pytanie mam Varianta ale nie mam takiej siatki zabezpieczającej wyciąganej z rolety bagażnika. Zabezpiecza ona przedział osobowy.

W poprzednim samochodzie to miałem ale mocowania były w podsufitce. Dokładał to ktoś do B8? Dużą ********uche trzeba robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności