Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Efekt jest super jak leci para z rur, wyglada to w końcu jak powinno.

Przeloty w serwisie prawie po 1000zl ale na allegro komplet ok 500zł, do tego śruby i podładki w serwisie komplet ok 150zl. Przeróbka prosta, rozwiercić nity atrap i załozyć przeloty. Rurę wydechową przycinasz na zagięciu i dajesz nakładkę albo ci przyspawaja kawałek prostej. Koszt całości do 1000zl , efekt super, w końcu nie widać tych zaślepek. Najgorzej w 240bitdi jest, w zimie leci para z jenej strony, wygląda jak tani tuning

 

Kiedyś 'tanim tuningiem' było montowanie wydechów udających, że pod maska jest jakaś V-ka gdy tam zwykle 4 male cylinderki się talepią. Ale fakt, że atrapy wydechów nadają się 'pod remizę'. Moja żona kompletnie nie mająca pojęcia o motoryzacji nie mogła w to uwierzyć gdy jej pokazałem w salonie (te atrapy), że VW próbuje udawać coś czym nie jest. Ale dla pocieszenia pisałem tu już gdzieś, że moja siostra ma ponad 40 letniego Cadillaca Deville, 7,7, V-8, 380KM i tam jest tylko jedna rura wydechowa od nowości - i auto jeździ i nie ma problemu.

Edytowane przez marcin232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna wynienic tylne lampy w kombi na ledowe, przyciemniane za 429 euro, lampki do tablicy ledowe 44 euro:) oferta VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już się bawił w montaż szyn w bagażniku ( zdjęcie nr. 1)

jest to system rodem z audi gdzie taśmami możemy sobie przedzielać bagaż .

w Passacie modelowym B8 występuje te rozwiązanie ,ale nie widziałem tego w Polsce jako opcji .

Sprzedawcy części wystawiają te szyny i taśmy z powypadkowych pasatów B8

Mi w serwisie powiedzieli że trzeba mieć do tego specjalną wyprofilowaną podłogę przystosowaną

i to tylko występuje w passatach all track ?

po nr. VIN stwierdzili że u mnie takiej podłogi nie ma i nic nie zrobią

 

Jak byłem u sprzedawcy takich szyn żeby przymierzyć rozlokowanie to faktycznie

nie było gdzie w mojej wersji przymocować tych szyn

wersje mam z taką podłoga jak na zdjęciu nr. 2 w załaczniku

 

 

czy ktoś się z tym tematem zetknął?

 

pzdr piotr

1.jpg

2.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a podjąłem w końcu temat przeróbki na R-line zewnętrzny, jako że w MY2015 nie miałem możliwości zamówienia tego pakietu fabrycznie.

Na razie zrobiłem tylny zderzak i zakupiłem grill, w kolejce czekają progi i całe poszycie przedniego zderzaka. Robię to etapowo, a w kwietniu powinno być już po całej operacji.

 

 

możesz mi powiedzieć czy jest możliwość łatwego usunięcia znaczka r-line z atrapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda to tak jak na załączonym obrazku. Są 4 klipsy. Od wewnątrz bardzo łatwo to można zdjąć z zewnątrz trzeba się pewnie nagimnastykować, ale może to zdjęcie pomoże w nawigacji palcami ;)

20170306_070840.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetnie - o to chodziło;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że udało mi się dołożyć w Superbie Easy Open. Działa bez problemu. Więc w Pasku jest to jak najbardziej do zrobienia.

 

Ponadto tłumiki z wersji 280 KM - klapki podłączam do sterownika silnika (CHHB 220). Również będzie to działać jak z fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponadto tłumiki z wersji 280 KM - klapki podłączam do sterownika silnika (CHHB 220). Również będzie to działać jak z fabryki.

 

Możesz rozwinąć temat, klapki do sterownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enriqeuz - dolozyles ostatn fragment tłumika by mieć symetryczny czy jakieś inne względy? Ja ostatnio szukałem i widzę za taki wydech za 8 paczek moz wyrwać. Z jakiej wersji przerabiales, pasowało p&p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Miałem dwa tłumiki po dwóch syronach. Dołożyłem całe dwie końcowe puszki. Chodziło mi o względy estetyczne - żadnych zaślepek - teraz są żelazne końcówki. Tłumiki mają fabrycznie elektryczne klapki, których zadaniem jest jak przypuszczam zmiana głośności przy różnym obciążeniu silnika. Podłącza się je do zasilania i dwa kabelki do sterownika silnika. W ostatnim bajcie kodujemy, że mamy klapki wydechu i cieszymy się działającymi klapkami. Przypominam, że mam Superba, ale w Passacie jest to samo. Dodam, że koszt nie jest mały - za tłumiki dałem 810 EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na allegro znalazłem tłumiki stereo za ok 8 stów PLN. Zastanawiałem się nad demontażem swojego i zamontowaniem (z ew drobną przeróbką tych z 280konnej wersji... Ty kupiłeś nówki za 810 EUR? Masz jakieś fotki z efektów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam. Pamiętaj tylko, że po prawej stronie masz prawdopodobnie zbiornik AdBlue (o ile masz to ustrojstwo). Wtedy tylko pozostaje Ci wyciąć końcówkę z puchy i gdzieś przyczepić. No i Twój sterownik silnika nie obsługuje prawdopodobnie klapek. Musiałbyś zakodować i zobaczyć czy wywali błędy komunikacji.

 

yJp9DXs0mMQm1FyNaFK5d8FNSXp4ohe506gf1w6aYGNI1I64zxQRE_jSmpt3NX-prQW8pnrIUUqOBZhZH9PDIn8zsR67UTXTAsJltQGOv5lmlyf4pQHOpjlSSFZpXk5H2T-xy6Q_8_iXuyFaQZ0jjDUUkcMyxeAtArKzscambLJvZkwTo5DuvKYZpe9Ux78hGxdQiCIBc-4DLu9hXYuzX1Q4AgjBJ7Md8GxR73dC9kIOicexAOUV7s9WzIXi2y1iuovCaxJ4CFxozGc8iAlqzMCYYK7jUIHrN8eS8PNMhG8E84rBRLbRscP0kPY12ZhKkGj0LcKZ2iBtq637NsOQvVIQ8F52w1oPru1AwHOIcxvhJR1haug3aknKWv2FMuZ24ke4lbhv5U6_dFDBq-QdCj_Q-wzhIGuQT1jyjoX9tR2KUXvyVI5cZOV-aHQAIholpYzz2_djzhRVMwMU-sDFWdfV8S-GY-lEyMxcVttgUra5d0fLN_KUWji6T9j21ekr0M97TIYgBoX4NA5Y1Pzd2u3ENLQzQAY6RyeXI9X4vragJ4w_EdjUDaYE7_G8R9wEpKpIB46qiZoXVcj6VB2GNwcsDXSRmqXH1MbnWT2heDs_jEZaxhHH-JwC4Ahq8ooyc3wGBi3tn9G-ot3OfN4glfH6OsAXMqXvfVXNZvHPuQ=w1225-h919-no

 

A kupowałem w Skodaautoteile.de

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu jeszcze podskoczyć na kanał by zajrzeć co jest pod/nad tą osłoną po prawej...ale w sumie, racja, tam chyba jest AB... Zobaczymy co da się wykombinować. Brat właśnie odebrął Superba, ale też TDI 190KM, więc jak będzie rzeźbił, to pewnie ten sam problem napotka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 190 w Superbie już jeden kolega zrobił. Po prawej stronie niestety tylko końcówka nie dymiąca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

już był wątek żółtych świateł przeciwmgielnych lub doświetlających zakręty ale nikt do tej pory nie kwapił się na wymianę tego

 

może jak wrzucę linki do aukcji z takimi przeróbkami ruszy się coś w tym temacie :)

 

 

wymiana tylko żarówki na ledową:

1. https://www.ledperf.co.uk/pack-led-daytime-running-lights-xenon-white-for-volkswagen-passat-b8--p-11223.html

 

 

wymiana całego klosza na ledowy :

2. http://www.ebay.com/itm/2x-LED-Daytime-Running-Lights-Fog-Lamp-w-Turn-Signal-For-VW-Passat-B8-2016-2017-/262854315456?fits=Make%3AVolkswagen%7CModel%3APassat&hash=item3d33568dc0:g:IGYAAOSwx6pYpHfZ&vxp=mtr

 

pzdr Piotrek zielona góra

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Melduję, że udało mi się dołożyć w Superbie Easy Open. Działa bez problemu. Więc w Pasku jest to jak najbardziej do zrobienia.

 

Ponadto tłumiki z wersji 280 KM - klapki podłączam do sterownika silnika (CHHB 220). Również będzie to działać jak z fabryki.

 

Powiedz coś więcej o easy open. Co do wydechów to pewnie trochę roboty z tymi kablami jest? Ja na razie przelot tylko zrobiłem od 280 ale klapki byłyby fajniejsze. Dużo zachodu z tym jest? Warto?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Przerabiał ktoś tylne lampy w kombi z comforta na HL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vahu. Oba mody pod kątem kabelkologii to pikuś. Raptem dwa do kessy i masa do easy open, a dwa do silnika i zasilanie do klapek wię luz. Gorzej z kodowaniem. Mi to robił kolo z Czech. Trochę się namęczył, ale dał radę. Generalnie trzeba skopiować ustawienia z samochodu który to ma. Jest tego trochę i trzeba po prostu porównać. Klapki to tylko kodowae silnika i po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vwpicia - temat jest stosunkowo prosty - tylko kosztowny. LED-owe odpowiedniku żarówek w halogenach kosztują ok 300 zeta. Jak uzupełniałem swoją LED-ową w bagażniku, to sprawdzałem - działa i już. Koszty mnie na razie powstrzymały, bo właściwie nie używam nigdy halogenów, mam TOP-LEDy, więc nie ma okazji. A te chiniole wyglądają słabo IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak brzmi taki Diesel z otwartymi klapkami, byłbym zainteresowany taką modernizacją, ale nie chciałbym w ciemno.

Chciałbym przerobić na 2 otwarte wydechy z tymi klapkami.

Czy ktoś może ewentualnie poratować linkiem do YouTube z filmem jak brzmi diesel z otwartymi klapkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak brzmi taki Diesel z otwartymi klapkami, byłbym zainteresowany taką modernizacją, ale nie chciałbym w ciemno.

Chciałbym przerobić na 2 otwarte wydechy z tymi klapkami.

Czy ktoś może ewentualnie poratować linkiem do YouTube z filmem jak brzmi diesel z otwartymi klapkami ?

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności