Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek jest do zamieszczania sprawdzonych rozwiązań które sami zastosowaliście w swoich B8.

Bardzo proszę baz dywagacji na inne tematy.

Edytowane przez RADEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przyciemnieniu - 80%. Trochę zdjęcia ponure ale na żywo mega :D:)

 

IMAG0444.jpg

IMAG0445.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem tył lampy z CL na HL. - koszt 2K

Zmieniłem dół zderzaka sedan tył z CL na R-line (dwa wydechy) - koszt 1K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zderzak to jeszcze nie wydaję się duży koszt biorąc pod uwagę fakt, że musi być również pomalowany pod Twój kolor auta ... Ja przymierzam się jeszcze do zmiany Audio - wygłuszenie, gwizdki, niskotonowe, wzmacniacz. Jak będzie program ( na razie nie ma) to zmiana mapy silnika i być może układ wydechowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek masz zrobione zdjęcie ze środka po przyciemnieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale jutro mogę wrzucić w to miejsce :) Powiem tylko, że widoczność jest bardzo dobra. Nie wiem na ile odda to aparat, ale jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, że przy tej całej nowoczesnej technologii Led, w światłach przeciwmgielnych wciąż tkwią klasyczne halogeny, podczas gdy inni producenci mieli odwagę zastosować led również tutaj. Może ktoś z Was zastanawiał się nad takim modem by w przeciwmgielnych zastosować led (widziałem takie rozwiązania stosowane np w B7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rzadko używam tych świateł, że w ogóle nad przeciwmgielnymi jakoś nie rozprawiam ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby rzadko, ale uruchamiają się też przy statycznym doświetlaniu zakrętów. Ja pewnie jak zakończę aktualny temat szyb dźwiękochłonnych i wygłuszenia tylnych drzwi to przyjrzę się diodowym światłom przeciwmgielnym. Ładnie by się to komponowało z TOP LED, a nie takie żółte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się uruchamiają przy statycznym doświetlaniu zakrętów? Bo jestem niemalże przekonany, ze u mnie się nie włączają. Takie wrażenie chyba tylko jest bo ostatnio przyglądałem się swoim Top Ledom i tam w reflektorze są wewnątrz takie dodatkowe diody w bocznej części obudowy, które właśnie chyba czynią to statyczne doświetlenie. Nie miałem czasu wprawdzie tego sprawdzić, ale właśnie przy statycznym doświetleniu światło jest jasne jak diodowe a nie żółte jak po włączeniu halogenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam ciągłe i nieodparte wrażenie, że przeciwmgłowe w ogóle mi się nie załączają, tylko całą robotę z doświetlaniem robię główne klosze. Zdjęcie wnętrze - mój aparat nie za bardzo lubi ciemnych anturaży stąd ta poświata fioletowa ... IMAG0447.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu Top led wynika, że statyczne doświetlanie zakrętów jest realizowane przez reflektory główne.

Przeciwmgielne więc załączją się chyba tylko ręcznie ( do sprawdzenia przez tych, którzy już posiadają B8)

Tylko właśnie chodzi o ten żółty kolor halogenów niepasujący do reszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko utwierdzacie mnie w tym, ze moje obserwacje są prawidłowe. Właśnie w reflektorze głównym są dodatkowe diody do doświetlania zakrętów poza tymi głównymi soczewkami matrycowymi.

 

A w halogenach faktycznie mogli już zaszaleć z diodami czy jakimś bielszym światłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zauważyłem, że światło doświetlające jest idealnie białe. W sumie myślałem, że to halogeny mają jakąś "białą"€ żarówkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświetlanie zakrętów jest z głównych reflektorów.

 

Tomek dzięki za fotkę, fajnie to wygląda.

Zastanawiałem się czy w środku nie będzie ciemno i jaka jest widoczność z wewnątrz :)

Demontowali boczki do przyciemnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku nie jest ciemno :) Nie, niczego mi nie demontowali :) Jedyna restrykcja jest taka, że przez dwa dni nie można załączać ogrzewania tylnej szyby.

 

Widoczność jest bardzo dobra. Oczywiście jak widać na zdjęciu, jest trochę ciemniej, ale nie na tyle żebym zauważył z tego powodu jakiś dyskomfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek przyciemniałeś w Bielsku ? tam gdzie polecałem , czy znalazłeś coś innego ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, przyciemniłem w Gliwicach. W miejscu znajdującym się akurat dwa kroki od mojej Firmy, dość solidni i niedrodzy, robią na porządnej folii z 7 letnią gwarancją na nią i na wykonanie.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jaka jest żarówka w bagażniku w variancie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi jaka jest żarówka w bagażniku w variancie?

 

ja do sedana kupiłem tą:

http://archiwum.allegro.pl/oferta/zarowka-led-42mm-smd-5630-c5w-c10w-c7w-canbus-12v-i5412699870.html

świeci jak widziałeś wczoraj, bardzo jasno a jednocześnie światło nie jest zbyt zimne i wg. mnie takie jak diody w kabinie.

Generalnie w instrukcji jest info dokładne :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a co do doświetlania zakrętów (chyba że inaczej się to nazywa, może światła parkingowe), to sprawdźcie sobie w nocy przy włączonych światłach mijania skręcić kierownicę i zobaczcie. Przy prędkościach poniżej 30kmh i na postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności