Skocz do zawartości
sirocco

Ochrona i pielęgnacja

Rekomendowane odpowiedzi

Długo zastanawiałem się nad takim wątkiem. Skoro już kupiliśmy, użytkujemy to podzielmy się informacjami jak też o Passata dbamy :) Np. ochrona lakieru, kół, impregnacja skóry, alcantary i ogólne zabiegi związane z estetyką samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, serio ? nic ? :P

To powiedzcie chociaż czym impregnujecie alkantare ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o skore to polecam kosmetyki colourlocka, cleaner i zabezpieczenie, najlepsze jakie testowałem

 

Co do lakieru jeżeli. Chodzi o wosk to najpierw zymöl cleaner następnie któryś z wosków tez marki zymöl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janowie, serio ? nic ? tongue.gif

To powiedzcie chociaż czym impregnujecie alkantare ... smile01.gif

 

A teraz całkiem poważnie zapytam - z tą alcantarą (czarną) w Highlinie coś trzeba robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim b6 prze 6 lat niczym specjalnym alcantary nie zabezpieczalem. Tą skóre po bokach czyszcze i zabezpieczeam, ale alcantara tylko odkurzona i takim specyfikiem w piance, które wyciąga brud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takim specyfikiem w piance, które wyciąga brud.

Jakiego konkretnie specyfiku używałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo zastanawiałem się nad takim wątkiem. Skoro już kupiliśmy, użytkujemy to podzielmy się informacjami jak też o Passata dbamy :) Np. ochrona lakieru, kół, impregnacja skóry, alcantary i ogólne zabiegi związane z estetyką samochodu.

 

Jesteś z Gliwic....znasz może tą firmę?

 

http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Osobiście u nich nie byłem, ale słyszałem wiele dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zabezpieczeniem u nich lakieru (ceramic pro) itd przed odebraniem samochodu, ponoć współpracują z dealerami i mają możliwość wykonania takiej usługi u dealera właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Jest taka możliwość. Ja z niej nie skorzystałem :) Teraz nie wiem czy nie zrobiłem błędu. Lakier w VW jest poniżej krytyki jeśli chodzi o jakość..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą.. Ja stosuje wosk nazwijmy to letni: Meguiar'a NXT 2.0, na zime Collinite 476. Wosk nakładam statystycznie 1,5x na miesiąc. Auto myję karcherem w pierwszej fazie, a w drugiej na dwa wiadra. Czy globalny efekt takiego zachowania nie da nam zbliżonego do tego, jaki prezentują powłoki typu ceramic pro etc. ?

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie jestem zadowolony z powłoki Ceramic Pro. Jak pada to wszystko ładnie. Na aucie woda zbiera się w krople. Problem jest jak przestanie padać i auto wyschnie. W miejscach gdzie były krople wody powstają plamy i i mam auto w ciapki. Więc wizyta na myjni. A potem przejażdżka aby wysuszyć auto. Dodatkowo zauważyłem, że środki używane na myjniach bezdotykowych (mycie z pianą) niszczą chromy. Na relingach mam małe plamki, które bardzo ciężko schodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zrobiłem zabezpieczenie ceramiczne tapicerki (biała pełna skóra) – Leather Shield z linii produktowej KubeBond firmy CHOOSE NanoTech (dwie warstwy ochronne). Użytkuje zbyt krótko, żeby ocenić efekt. Za jakiś napiszę jak się sprawdza.

Lakieru na razie nie ruszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiego konkretnie specyfiku używałeś ?

 

Sonax, piankq do tapicerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - wiem, że można na ten temat napisać książkę albo i dwie... wstępnie zapisałem się na powłokę ale po przemyśleniu uznałem że chcę sam coś nałożyć.

I skoro temat już jest - zapytam o Wasze doświadczenia - jakiś sprawdzony siuwax który się łatwo nakłada i jeszcze łatwiej poleruje - mam na myśli jakiś totalnie proste w obsłudze mazidło nie wymagające "wiertarki" i ultra warunków....

 

Myślę o wosku najlepiej takim, który wysycha i którego łatwo się "zdmuc***e" w auta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę o wosku najlepiej takim, który wysycha i którego łatwo się "zdmuc***e" w auta....

Polecam collinite 476. Oto efektIMAG0375.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w tygodniu porządne odkurzanie wnetrza i plak na tapicerke, jak jest jakaś plamka na podsufitce czy siedzeniu to używam wanisza do tapicerek efekt bardzo dobry wszystko schodzi ale trzeba zmieniac czesto czyste scierki, a o lakier to karcherem w kolo potem gąbka miękka i szampon i na koniec wosk na mokro a do opon mam czarnidło i to wszystko jeszcze raz do roku czy to starym b5 czy tym na wiosnę myje podwozie całe i preparat antykorozyjny operacje sam robie i jak do tej pory to dobrze sie sprawuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach ze znajomymi, zamówiłem wczoraj takie oto 2 zestawy (do czyszczenia i pielęgnacji) do mojej czarnej tapicerki Alcantra + Vienna:

 

1. Do skóry:

Gliptone - Zestaw do regularnego czyszczenia i pielęgnacji ciemnej tapicerki skórzanej wykończenie matowe GT15 & GT11

http://mrcleaner.pl/gliptone-zestaw-do-regularnego-czyszczenia-i-pielegnacji-ciemnej-tapicerki-skorzanej-wykonczenie-matowe-gt15-gt11-p1286.html

 

2. Do Alcantry:

COLOURLOCK - Zestaw do czyszczenia i impregnacji alcantary

http://mrcleaner.pl/colourlock-zestaw-do-czyszczenia-i-impregnacji-alcantary-p2794.html

 

Może komuś przydadzą się te sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym poczytać jakie właściwości ma alcantara i co poleca producent (dodam że jest tylko jeden na świecie)

do czyszczenia alcantary wystarczy letnia woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności