Skocz do zawartości
Gość wojciassu

Dziwna ciecz pod dywanikiem bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojciassu

Witam

 

Mam dość dziwny problem. Ostatnio zauważłem przy podnoczeniu dywaniku bagażnika, że znajduje się pod nim jakaś niezidentyfikowana ciecz (pod dywanikiem bagażnika - tym co trzeba podnieść aby następnie dostać się do klapy koła zapasoweg)??? Jest to w formie oleistej i źródło plamy rozpoczyna się bliżej siedzeń tylnych od strony prawej.

 

Jeszcze nie zacząłem tego wszytskiego demontować. Może ktoś miał podony przypadek i może mi poradzic co to takiego jest/ jak się tego pozbyć? Wydaje mi się również że troche zapach się ostatnio w samochodzie popsuł ale myslałem że to od klimy i zrobiłem odgrzybianie - nie pomogło, więc wydaje mi się że to może być problemem.

 

Passat kombi 2001 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz varianta czy sedana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Passat kombi 2001 rok

 

Napisal ze problem dotyczy kombi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinkappa

Mam dokładnie taki sam problem, też mam kombika i właśnie taka ciecz w tym samym miejscu mi się pojawiła :przestraszony:

Stało się to jednorazowo, myślałem że to może jakieś opary ze zbiornika paliwa, bo w pobliżu znajduje się klapka dojścia do zbiornika od góry przez bagażnik, ale ta ciecz jest bezwonna i raczej nie ma nic wspólnego z ropą.........

Co to mogło być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojciassu

Dokladnie tak. Wywąchałem ją :) i też stwierdzam że jest bezwonna. I Tobie też zaczyna się ta plama przy siedzeniach tylnych tak przy prawej stronie?

 

Nie mam pojęcia co to takiego?? Mysle że jedynym rozwiązaniem będzie zdjęcie tego dywanika i odkręcenie prawego boczka, bo wydaje mi się że tam jest źródło. Ale chyba operacje tą zostawie na weekend.

Próbowałeś już coś robić z tym? Może jakies przypuszczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinkappa

Na razie niczego nie odkręcałem, podniosłem jedynie tą klapkę w podłodze od zbiornika paliwa, ale tam wszystko suche.

Może to coś związane z tylnym spryskiwaczem wycieraczki, czy u Ciebie jest on sprawny ? Bo u mnie ostatnio właśnie płyn nie dochodzi i być może to on gdzieś po drodze wylewa, i to w tym samym miejscu co u Ciebie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojciassu

Potwierdzam mam problem z wycieraczką tylnej szyby. Wymieniłem już silniczek ale zauważyłem, że jak włączam spryskiwanie tylnej szyby to leci mi płyn pod silnikiem od strony zbiorniczka na płyn, ale sądze że poprosu jakaś rurka się odłączyła jak próbowałem spryskiwać tylną szybę kidey nie działała tylna wycieraczka (pewnie wytwarzało się za duże ciśnienie i odłączył się jakaiś wężyk doprowadzający płyn) . Mam zamiar to zrobić przy najbliższej wymianie oleju, gdyż chyba trzeba zdjąć obudowe silnika do dojście od komory silnika jest dość utrudnione.

 

Jednak nie sądze żeby to było przyczyną tej plamy gdyż jak już razem zauważyliśmy jest ona bezwonna, i ni jak nie ma się do zapachu płynu od spryskiwaczy. Myśle że poprostu to zbieg okoliczności że obydwaj mamy/mieliśmy problem z tylną wycieraczką. Jest to dość częsta przypadłość w passatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojciassu

Uzupełniając: płyn do spryskiwacza tylnej szyby dochodzi i leje jak glupi na tylną szybę, ale jak już wspominałem troche leci spod zbiornika płynu dospryskiwacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinkappa

No coż, na razie nie mam innych pomysłów, ale chciałbym rozwikłać tą zagadkę, bo ta ciecz "pracuje" i jakgdyby "wyżera" po trochu dywanik od spodu, a właściwie jej gumowy składnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojciassu

marcinkappa czy u Ciebie w aucie też jest odczuwalny taki dość specyficzny zapach? Trudno go określić, nie jest to dość intensywne, ale jednak. Może troche stęchły. Bo tak się zastanawiam że to może od tego? Początkowo myślałem że to od klimy ale zrobiłem odgrzybianie i nie pomogło:/ Ten zapach odczuwalny jest jedynie jak się wsiądzie. Z drugiej jednak strony ta ciecz pod dywanikiem bagażnika jest bezwonna. hmmm

 

Chyba nie ma co gdybać trzeba działać i rozkręcać boczki i może siedzenie tylne

 

Może ktoś miał taki przypadek? Przejrzałam na forum problem z wodą na dywanikach ale u mnie chyba to nie występuje bo nie zauwałyłem nigdzie wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie zauważyłem że napisałeś kombi,chodzi o to że macie coś z przewodem do spryskiwania tylnej szyby,u mnie spadł z łącznika i w boczku po lewej stronie miałem oleistą masę,wyjąć trzeba wszystkie grarty i znaleźć łącznik rurki,u mnie się wysunął i wszystki płyn leciał do środka samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojciassu

Ok dzieki za informację nawepno sprawdze to.

 

Ale kurcze u mnie ta plama jest blizej prawej strony. No ale może jakimś kanalikiem się tam przedostaje. A było czuć specyficzny zapach płynu do spryskiwaczy czy nie?

 

U mnie sprawa wygłąda w ten sposób że owszem cieknie ale pod spodem zbiorniczka od spryskiwaczy w komorze silnika. No ale może jakoś przeostaje się po wężykach również do tyłu no i najważniejsze z tego co pamiętam spryskiwacz jeszcze działał a plama już była.

 

No ale jak sie nie sprawdzi to sie nie zobaczy.

 

Wielkie dzięki za informację, napewno sprawdze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Niby na tylną szybę leciało, ale jakoś tak niemrawo. Wypierniczyłem tam ze 3 zbiorniki (a mam Xenony, więc do zbiornika dużo wchodzi) w nadziei, że przepcham układ. Po tychże 3 zbiornikach koło zapasowe pływało, a wlepka stała się wspomnieniem, niestety... Podobnie rzecz się miała z zamkiem tylnej klapy. Więc zdejmij tapicerkę z klapy i sprwdź, czy nie cieknie połączenie pomiędzy spryskiem a rurką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojciassu

Zdjąłem tapicerke z klapy i suchutko Więc to odpada. Nie uważacie że jeżeli to lałby się płyn do spryskiwaczy to powinien być odczuwalny jego specyficzny zapach? Sprawdziłęm też prawą stronę boczków w bagażniku (bo bliżej tej strony jest źródło tej substancji) i tam też jest sucho. W lewy boczek wsadziłem lape i też nic nie wyczulem. Ta oleista substancja znajduje się centralnie nad tą klapą (wogóle to od czego ona jest - zbiornika paliwa?) ale wziąłem ją do góry no i nic - sucho jak na sacharze:/.

 

Kurde, normalnie nie wiem co tu jeszcze sprawdzić. Ta oleista substancja jest bezwonna (jak się zbliży nos do tego miejsca), w aucie natomiast jest odczuwalny taki dość specyficzny zapach, porównałbym to do zapachu na myjni automatycznej (stęchła woda). Więc sobie myśle gdzieś woda wchodzi: sprawdziłem przód przy aku - sucho, na dywanikach przod, tył sucho, odgrzybianie klimy - zrobione... hmmm co tu jeszcze można zrobić/sprawdzić?

 

Ma ktoś jakies pomysły, bo ja już głupieje. Problem ten nie utrudnia mi jazdy, no ale szczerze mnie denerwuje:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tobie kazał zdejmować tapicerkę z klapy?Powinieneś powyjmować graty z lewego boczka błotnika i tam sprawdzić trójnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta, bo może ktoś wpadł już na pomysł, co to za ciecz. U mnie tylny spryskiwacz jest sprawny, w boczku sucho, zapachu ta plama nie ma, konsystencję oleistą i za cholerę nie wiem, skąd to się bierze i jak to usunąć. Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, spryskiwacz tylnej szyby na bank odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i to głupi pomysł,ale sprawdzaliscie amorki??czy się olej nie wylewa z nich??:635:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta ciecz jest brązowa? Jak tak to z silniczka tylnej wycieraczki. Mam to samo. Wykręć sobie cały ten zespół i zobacz ile jest tam rdzy. Mnie aż zatkało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności