Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem taki przypadek z przednią szybą w B6 na gwarancji. Niestety VW nie chcę rozstrzygać takich tematów na korzyść klienta, ale może coś się w tej materii zmieniło i Cię pozytywnie zaskoczą... Oby...

 

Wstępnie serwis powiedział, że będzie pozytywna odpowiedź, ze względu na brak uszkodzeń mechanicznych w pobliżu pęknięcia. Zobaczymy jak będzie naprawdę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu jaki mam z moim Passatem B8 1.8 TSI 180KM DSG7 z maja 2016. Niestety nie znam się na samochodach, a mój kłopot nie należy, jak sądzę, do najprostszych w diagnozie.

 

Jakiś czas temu ruszając samochodem usłyszałem jak skrzynia włącza bieg 1 a następnie 2, wcześniej było to niesłyszalne. Zatrzymałem się, otworzyłem okno a następnie ruszyłem. Stuki były wyjątkowo głośne co bardzo mnie zaniepokoiło. Jadąc na wyższych biegach przy otwartych oknach słychać było metaliczne dzwonienie. Byłem z tym w ASO i mechanicy nie byli w stanie powiedzieć co to jest, kazali to obserwować.

 

Po trzech tygodniach od mojej wizyty w ASO samochód zaczął szarpać przy ruszaniu na pierwszym biegu, umówiłem się na kolejną wizytę. W oczekiwaniu na umówiony termin problemy narastały. Samochód szarpał przy zmianie z 4 na 3 bieg podczas hamowania silnikiem oraz zaczął wydawać jęki przy zmianie z 4 na 5 bieg. Sprawa wydawała się jasna – do wymiany sprzęgła. Panowie z serwisu nie byli przekonani co do mojej diagnozy gdyż samochód miał przejechane zaledwie 12 tyś. km. Po sprawdzeniu uznali że uszkodzeniu uległa turbina, która łopatkami waliła po obudowie. Jak dla mnie te dźwięki jakie słyszałem nie brzmiały na turbinę, ale skoro jest uszkodzona to niech wymieniają.

Odebrałem samochód po naprawie i po przejechaniu kilku kilometrów już wiedziałem, że nie jest dobrze. Problemy które zgłosiłem nie ustąpiły. Umówiłem się na kolejną wizytę. ASO po kontakcie z gwarantem postanowił wymienić sprzęgła. Samochód po wymianie sprzęgieł odebrałem 22 czerwca. Po przejechaniu kilku kilometrów stwierdziłem, że już nie szarpie i nie jęczy, ale nadal stuka. Postanowiłem więc wybrać się na nocną jazdę po osiedlu (cisza) w celu dokonania nagrań.

 

Podczas nagrań zaobserwowałem: samochód najbardziej stuka przy załączaniu 1 i 2 biegu, dodatkowo na drugim biegu słychać chrobotanie i rzężenie. Ciężko mi ocenić czy dzieje się to także na wyższych biegach. Dodatkowo zauważyłem że na dwójce czasami czuć może nie szarpanie ale mrowienie. 23 czerwca udałem się ponownie do ASO i teraz muszę czekać aż do 3 lipca na jakiegoś magika który jest obecnie na urlopie, bo panowie z ASO nie wiedzą co to może być.

 

Do mojego posta zamieszczam nagrania jakie zrobiłem parę dni temu. Liczę że ktoś z Was spotkał się z takim problem lub co gorsza sam go doświadczył i pomoże mi w diagnozie usterki mojego samochodu.

 

http://edp.net.pl/robert/vw/099.mp3

http://edp.net.pl/robert/vw/100.mp3

http://edp.net.pl/robert/vw/101.mp3

http://edp.net.pl/robert/vw/103.mp3

http://edp.net.pl/robert/vw/108_jazda_na_2_biegu.mp3

Edytowane przez Liberty76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym aso byłeś? U mnie zaczęły sie takie problemy : wolna jazda i jakby dzwonienie, lekkie trzaski szczególnie przy 1-2 tys obrotów. Przy dodawaniu gazu powyżej 3 tys obrotów szmer z silnika, od 1,5 do 1 tys takie klikania z silnika :/ .. to chyba nie sprzęgła jak na postoju przy gazowańiu tez występuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W którym aso byłeś? U mnie zaczęły sie takie problemy : wolna jazda i jakby dzwonienie, lekkie trzaski szczególnie przy 1-2 tys obrotów. Przy dodawaniu gazu powyżej 3 tys obrotów szmer z silnika, od 1,5 do 1 tys takie klikania z silnika :/ .. to chyba nie sprzęgła jak na postoju przy gazowańiu tez występuje ?

 

Byłem w Motorpolu na ul. Pięknej

U mnie problem ten jest też najbardziej słyszalny przy niskich obrotach.

Dzisiaj sprawdziłem jak pracuje silnik na postoju podczas gazowania, słychać tylko prawidłową pracę silnika, żadnych niepokojących dźwięków.

Jadąc dziś do pracy ul. Karkonoską otworzyłem okno (tam są betonowe bloki oddzielające pasy, które idealnie obijają dźwięk) słychać że problem występuje na wszystkich biegach - dzwonienie i rzężenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dostaniesz wg Aso odpowiedź - jeździć i sie nie przejmować. ja chyba tak zrobię:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U kolegi Ryży /Kuba / z Krakowa dzisiaj rano koło dwu-masowe prawie się wyprowadziło z pojazdu.Stoi w ASO w ramach gwarancji a kolega sam opisze problem.

Silnik to 2.0 BiTdi przebieg 73600.

Proponowali mu auto zastępcze UWAGA Craftera lub T6 furgon :haha:haha

Ostatecznie dostał Golfa 1.2 Tsi :wmorde:wmorde

 

Witajcie

 

Potwierdzam wpis Wąskiego

 

Niniejszym Passat BiTdi odmówił posłuszeństwa problemem okazało się koło dwu-masowe, które ni z gruszki ni z pietruszki powiedziało PA PA praktycznie z dnia na dzień.

Przebieg nadmienił Rafał, Aso nie chciało się przejechać stwierdzili usterkę na słuch, waliło niemiłosiernie.

Według Etki silnik trzeba wyciągnąć razem ze skrzynią oraz przekładnią kontową aby wymienić dwu-mas, całe szczęście nie było takiej potrzeby.

Wyciągnięto koło o numerach 03N105266E i zamontowano 03N105266F zdjęcia koła poniżej.

Koszt samego kola to 3500, 00 zł plus kilo śrub za jedyne 1200 zł kosztu robocizny nie znam.

Numer po zmianach w 01.11.2016, nikt nie potrafi odpowiedzieć dlaczego po takim przebiegu, albo moc mu dała w kość i autostrady albo Eko jazda i dopinanie silnika od skrzyni nigdy się nie dowiemy.

Dodatkowo mogę pochwalić serwis za szybką i bez problemową wymianę oraz miła obsługę zajęło i m to całe dwa dni.

IMG_0424 (1).jpg

 

Golf co prawda to nie Passat ale przynajmniej cieszyło spalanie na odcinku 41 Km spalił całe 3,9L na 100km, normalne spalanie Golfa na moich trasach to 7,7 co i tak uznaje za niezły wynik jak na 1.2 Tsi 110KM w 3 dni nabiłem w Golfie 1800 km.

 

Zobaczymy jak B8 będzie się sprawował dalej dzisiaj zgłosiłem usterkę uchwytów do drzwi przecierając szmatką wyłamał się kawałek plastiku.

Zastanawiam się jak auto za ponad 220 000, 00 zł może mieć takie usterki, lekka kpina.

 

PS. Dzielmy się dalej doświadczeniami aby koledzy którzy kupią Arteona mieli skąd czerpać wiedzę :)

IMG_0425.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie

 

Potwierdzam wpis Wąskiego

 

PS. Dzielmy się dalej doświadczeniami aby koledzy którzy kupią Arteona mieli skąd czerpać wiedzę :)

 

Czy na czas naprwy gwarancyjnej brałeś auto zastepcze z Gwarancji Mobilności?.

Mi będą wymieniać DSG co zajmie 2 do 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu zauważyłem,że mój "Paseratti" "delikatnie szarpie" ( jeśli tak to można nazwać) przy zmianie biegu z 2 na 3. Przypadek ten występuje bezpośrednio po odpaleniu zapłonu (w dalszej jeździe, po redukcji problemu nie ma). Dziś (po raz pierwszy) taki przypadek miał miejsce podczas redukcji z 3na 4. Nazwałem to "delikatnym szarpnięciem"- przejawia się to tak jakby nie dostwał przez moment paliwa- takie mam odczucie. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problem? W poniedziałek jadż z tym do ASO- przy okazji od razu mają zrobić jakąś akcje z Auto-Hold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na czas naprwy gwarancyjnej brałeś auto zastepcze z Gwarancji Mobilności?.

Mi będą wymieniać DSG co zajmie 2 do 3 dni

 

 

Pierwsza informacja była, że samochód ma stać u nich od tygodnia do dwóch więc muszę mieć auto zastępcze.

Nie wiem czy auto było z gwarancji mobilności czy z czegoś innego nie pytałem dawali to brałem co mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Od pewnego czasu zauważyłem,że mój "Paseratti" "delikatnie szarpie" ( jeśli tak to można nazwać) przy zmianie biegu z 2 na 3. Przypadek ten występuje bezpośrednio po odpaleniu zapłonu (w dalszej jeździe, po redukcji problemu nie ma). Dziś (po raz pierwszy) taki przypadek miał miejsce podczas redukcji z 3na 4. Nazwałem to "delikatnym szarpnięciem"- przejawia się to tak jakby nie dostwał przez moment paliwa- takie mam odczucie. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problem? W poniedziałek jadż z tym do ASO- przy okazji od razu mają zrobić jakąś akcje z Auto-Hold.

 

Cześć, ja miałam podobne problemy, napisałem wczoraj posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja miałam podobne problemy, napisałem wczoraj posta.

 

dolej Mixolu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak B8 będzie się sprawował dalej dzisiaj zgłosiłem usterkę uchwytów do drzwi przecierając szmatką wyłamał się kawałek plastiku.

Zastanawiam się jak auto za ponad 220 000, 00 zł może mieć takie usterki, lekka kpinA.

 

Ja już mam trzeci uchwyt w drzwiach kierowcy (z fabryki przyjechal pęknięty plus dwa wymienione) i zanim po ostatniej wymianie dojechałem do domu to znowu pękł w narożniku przy obejmie srebrnej (ciągle w tym samym miejscu)

Zobaczymy jaki będziemy kolejny krok i czy znowu wymienia sam plastik czy cała rączkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja miałam podobne problemy, napisałem wczoraj posta.

 

Witam. Czytałem już wczesniej Twojego posta Liberty. Problem podobny, ale jednak wg. mnie zupełnie inny. :(

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

dolej Mixolu :)

 

Ty tak poważnie ???:what

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jaki będziemy kolejny krok i czy znowu wymienia sam plastik czy cała rączkę.

 

U mnie zamówili całą rączkę z podłokietnikiem i skórą.

Przy mnie stwierdzili to Panowie z serwisu, była ich cała czwórka , wymiana plastiku nie pomaga.

Zobaczymy co zamówili i co zamontują.

Edytowane przez Ryży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już mam trzeci uchwyt w drzwiach kierowcy (z fabryki przyjechal pęknięty plus dwa wymienione) i zanim po ostatniej wymianie dojechałem do domu to znowu pękł w narożniku przy obejmie srebrnej (ciągle w tym samym miejscu)

Zobaczymy jaki będziemy kolejny krok i czy znowu wymienia sam plastik czy cała rączkę.

 

dajcie fotki, gdzie wam sie to łamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dajcie fotki, gdzie wam sie to łamie

 

Plastik przy połączeniu z boczkiem przy obejmie srebrnej (u mnie już trzeci raz dokładnie w tym samym miejscu)

IMG_3075.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał problem z kasowaniem sredniego spalania w DP? Maksymalnie 3 tys km i liczy od nowa... Zgłaszaliście to ?Pozdrawiam D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem, ale problem był zgłaszany na forum. Tak, koledzy zgłaszali ASO. Wymagana jest chyba aktualizacja oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kolejna sprawa - 30 tys km , przetarty bok fotela, materiał ala skórzany- wersja hl:/ .Miał już ktos? 130 tys rozumiem ,ale 30...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zaczęło coś trzeszczeć przy fotelu albo na drzwiach plus przy małych prędkościach typu 10 km/h coś tam stuka. nawet nie jadę do Aso bo oleją. jak się*zepsuje to będą naprawiać. ogólnie jestem BARDZO zawiedziony jakością wykonania poszczególnych części, awaryjnością i małymi drobiazgami. już zaczynają być widoczne przewody do grzania foteli - ludzie auto ma 10 tyś. tego w mondeo nawet nie było. ale jakość poszła...

a szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności