Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byłem na przeglądzie zgłosiłem stuki/piszczenie przedniego zawieszenia i bez problemu wymienili mi tuleje na gwarancji, zaś jeśli chodzi o tylne zawieszenie i stuki, to otrzymałem informację że VW jeszcze pracuję nad rozwiązaniem problemu. Póki co mówili żeby dzwonić i się dowiadywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z małych niedomagań u mnie:

zerwana linka do spuszczania foteli - auto mam niecałe 4 miesiące a używałem tego może z 6 razy

przy mocniejszym przyspieszaniu słychać mocne uderzenie (tak jakby ze skrzyni) lub z przegubu. ale to zaczęło się około 2 miesięcy temu przy przebiegu 8 k. więc raczej przegub nie powinien paść tak szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w korku tocząc sie 5-10km/h po delikatnym dodawaniu gazu (Bieg D2 DSG) słychać takie delikatne drżenia z okolic filtra powirtza/akumulatora. Podobnie sie sprawa ma jak uruchamia sie auto w korku SS - tez mam wrażenie ze cos drży pod maska...

 

Zauważyliście cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio w korku tocząc sie 5-10km/h po delikatnym dodawaniu gazu (Bieg D2 DSG) słychać takie delikatne drżenia z okolic filtra powirtza/akumulatora. Podobnie sie sprawa ma jak uruchamia sie auto w korku SS - tez mam wrażenie ze cos drży pod maska...

 

Zauważyliście cos takiego?

 

Nie drzenie ale to, ze DSG czesto na sile proboje juz jechac na 2 biegu na 'polsprzegle'. Wynika to pewnie z tego, ze producent (programista) staral sie tak zaprogramowac skrzynie, zeby obydwa sprzegla byly w miare rowno zuzywane podczas ruszania samochodem. Prowadzi to jednak czesto do tego, ze auto jedzie na 2 biegu na polsprzegle 5km/h. Podobnie mam przy wjezdzaniu do garazu ktory jest delikatnie pod gorke. Zatrzymuje auto, otwieraja sie bramy a przy wjezdzaniu pod gorke z predkoscia 3km/h skrzynia juz jedzie na 2 biegu. Czy jakikolwiek normalny kierowca z manualna skrzynia meczylby sprzeglo na 2 biegu wjezdzajac do garazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się DSG próbuje ruszać z "dwójki" ale to powoduje, że jakieś części w komorze silnika drżą.... chciałbym to wyeliminować - bo czasami mnie to irytuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka prędkość w okolicach toczenia się gdzie właśnie ten drugi bieg jest wrzucony na siłę. Ale żeby ruszał z dwójki to nie widziałem, zawsze jedynka chociaż na ułamek sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się DSG próbuje ruszać z "dwójki" ale to powoduje, że jakieś części w komorze silnika drżą.... chciałbym to wyeliminować - bo czasami mnie to irytuje

 

Nie wiem czy tryb S by nie pomógł (później wrzuca wyższy bieg). Ja rano zawsze zaczynam od S, bo soft w DSG rzeczywiście przegina ze wczesnym wrzucaniem wysokich biegów i przy lekkiej górce silnik (zwłaszcza nierozgrzany o poranku) zaczyna buczeć jak niedospany facet po imprezie. Więc aby go nie męczyć niepotrzebnie zbyt niskimi obrotami rano zawsze pierwsze 5 ..10 minut w trybie S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr - oczywiście nie rusza z dwójki... miałem na myśli minimalne toczenie się...

 

Bartku, rzeczywiscie tryb S załatwia sprawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj przy rozruchu kontrolka"check engine". Dzisiaj auto w servisie z diagnozą: sonda lambda. Przy okazji przyjmowania do serwisu okazało się, że i zbieżność na przedniej osi się rozjechała. 17500 km najechane trochę szybko chyba... miał ktoś podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez musze zbieznosc sprawdzic bo przy gwaltownym przyspieszaniu troche zaczyna sciagac w prawo, w poprzednim passacie tez tak bylo ale tutaj jakos do tej pory tego bie czulem. Moze ten typ tak ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ciekawy komunikat mi sie wyswietlil :) ktos cos pomieszal z tlumaczeniem.

 

Wlaczony aktywny tempomat, po zatrzymaniu proba wznowienia jazdy za pomoca przycistu res na kierownicy. Oczywiscie pas kierowcy nie zapiety.

 

Auto z przycisku na kierownicy nie ruszy ale z "buta" juz tak.

 

88437bcfd63cde2b62a0e45e1e585d6b.jpg

 

Send via tapatalk

Edytowane przez heavyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zbieżności tez miałem rozjechaną po 5 tyś kilometrów , zrobili na gwarancji za free , mam takie pytanie do kolegów z DSG , czy w trybie żeglowania gdy dajecie po gazie i zapina skrzynia bieg slyszycie jakieś dźwięki w skrzyni ? Takie cykanie dość głośne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do zbieżności tez miałem rozjechaną po 5 tyś kilometrów , zrobili na gwarancji za free , mam takie pytanie do kolegów z DSG , czy w trybie żeglowania gdy dajecie po gazie i zapina skrzynia bieg slyszycie jakieś dźwięki w skrzyni ? Takie cykanie dość głośne ?

 

Tak słychać takie "cykanie" podczas załączania biegów... ale czy głośne to raczej chyba nie... dzisiaj spróbuję zaobserwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest akcja serwisowa na dolne listwy chromowe wokół całego auta. Więc jak ktoś ma z nimi problem to śmiało do aso:) jeszcze niech zrobią akcje na trzeszczacy tunel środkowy i będzie git:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musze jechac z trzeszczacya plastikowa nakladka na jednych tylnych drzwiach(ta blyszczaca czarna z zewnatrz). Jak wymieniali szyby to zlamali spinke, niby ja potem mieli dolozyc ale chyba tego nie zrobili bo ten slupek jako jedyny jak sie nagrzeje od slonca trzeszczy i sie rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest akcja serwisowa na dolne listwy chromowe wokół całego auta. Więc jak ktoś ma z nimi problem to śmiało do aso:) jeszcze niech zrobią akcje na trzeszczacy tunel środkowy i będzie git:)

 

Możesz przybliżyć temat? Jaka musi być ta listwa aby kwalifikowała się na wymianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było o tym kilka lub kilkadziesiąt wątków wcześniej. Ktoś pokazywał, że mu zaśniedziały czy jak to woli dostały odbarwień/plam od soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz przybliżyć temat? Jaka musi być ta listwa aby kwalifikowała się na wymianę?

 

Nie wiem jeszcze jaka musi być ale moje nie wyglądają normalnie - są zasniedziale, odbarwione, wyblakle ...w środę pojadę do aso to dowiem się jak wygląda wymiana. .. pewnie się czeka na nowe listwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 3 miesiacach uzytkowania i 18kkm udalem sie na wymiane oleju.

Zglosilem trzeszczenie w okolicach drzwi kierowcy i metaliczne dzwieki podczas delikatnego przyspiesZania na niskich obrotach.

Okazalo sie ze przewody od nagrzewnicy byly poluzowane i najwiekszy hit- wymiana kola dwumasowego!!!

Zglosilem pekniecie listwy ozdobnej przy lewarku, odrzucili reklamacje koszt wymiany uwaga 1000zl wystepuje jako calosc z obszyciem lewarka.

Az strach pomyslec co bedzie dalej a bylo tak dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po 3 miesiacach uzytkowania i 18kkm udalem sie na wymiane oleju.

... najwiekszy hit- wymiana kola dwumasowego!!!.

 

 

Kolego Wisnia możesz napisać, czemu Ci wymienili koło dwumasowe? Miałeś jakieś objawy i sam to zgłosiłeś przy okazji wymiany oleju?

18.000 km przebiegu to masz ogólnie zrobione, czy zdecydowanie więcej?

Czy serwis sam zdecydował o wymianie. Proszę Cię odpowiedz bo to ważne dla mnie.

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności