Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

hej, też tak miałem kilka razy i w końcu dałem spokój. ASO coś tam resetowało i przez jakiś czas działało potem znowu przestawało. Gdzieś czytałem że to masowe problemy. Zlecam naprawę tego w ASO jest jestem przy okazji, a tak to mam wyłączone komfortowe wsiadanie.

W marcu pojadę na ostatni gwarancyjny przegląd to zasugeruję im wymianę całego modułu, może to pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 sekundy SET? Ja to ustawiam tak, że naciskam SET, a potem numerek. Bez przytrzymywania niczego, silnik włączony. Później muszę tylko trzymać numerek podczas przywoływania pozycji bo jak puszczę to fotel przestaje się ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Później muszę tylko trzymać numerek podczas przywoływania pozycji bo jak puszczę to fotel przestaje się ruszać.

 

U mnie bywa (bywało) różnie, faktycznie często trzeba było trzymać do samego końca aż się fotel wy-pozycjonuje, a czasami działało ok, to jest raz przyciskam bez trzymania i ustawiał się fotel wedle pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk SET trzeba trzymać wg. instrukcji przez 1 sekundę. Potem wybrać numer do którego się przypisuje ustawienie.

 

Co do "trzymania" przy odtwarzaniu ustawień to tak jest po odpaleniu silnika. Jeśli natomiast wsiadamy po kimś i co dopiero otworzyliśmy drzwi (nie odpaliliśmy jeszcze silnika), to wystarczy raz wcisnąć i ustawienia aplikują się w całości automatycznie. Podejrzewam że to taki mechanizm bezpieczeństwa, żeby podczas jazdy naciśnięcie przypadkowo przycisku pamięci fotel nas np nie przycisnął do kierownicy. Dlatego przy zapłonie działa tylko dla wciśniętego ciągle przycisku, a przed zapłonem w pełni automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie działa automatyczne odsuwanie po otwarciu drzwi? Nie zaobserwowałem tego zjawiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to mieć aktywowane w ustawieniach. Fotel odjeżdża przy otwieraniu drzwi kierowcy, żeby było wygodniej wsiadać/wysiadać i wraca do zadanej pozycji po odpaleniu silnika (co moim zdaniem jest głupie, bo na cofniętym fotelu gorzej sięga się do pedału gazu... no ale da się przeżyć). Oczywiście opcja dostępne tylko z pamięcią ustawień foteli.

 

Najgorsze jednak - u mnie - jest to, że fotel przy każdym powrocie tak na prawdę wraca do pozycji zadanej minus kilka milimetrów. Po kilkunastu wsiadach/wysiadach fotel był cofnięty kilka cm i to już czuć i przeszkadza... Podobno usterka znana w B8 i ASO nie bardzo coś umie z tym zrobić (tak czytałem tu na forum).

 

Zobaczę czy i u mnie ASO sobie nie poradzi. Ale i tak mam to wyłączone i już się przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wychodzi na to, że nie ma tam pływaka tylko jest czujnik elektryczny, jakieś styki, które muszą zostać zwarte przez ciecz aby wysłać sygnał, że w zbiorniku jest płyn. Wynika z tego, że np. woda destylowana na przykład nie zadziała. W takim wypadku najlepiej chyba dodać trochę soku z cytryny aby stworzyć elektrolit o ładnym zapachu :-)

 

Bardzo dobrze do opisałeś, jesli ktoś pracuje w ASO to powinien wiedzieć o tym, że czujnik jest el. nie pływak i ciecz musi przewodzić, dlatego poleca się org płyn sprykiwacza, VW nawet wypuścił informacje techniczną dla wszystkich ASO żeby nie dokonywac naprawy dopóki nie zostanie zweryfikowane to co zostało zalane :)

 

Przycisk SET trzeba trzymać wg. instrukcji przez 1 sekundę. Potem wybrać numer do którego się przypisuje ustawienie.

 

Co do "trzymania" przy odtwarzaniu ustawień to tak jest po odpaleniu silnika. Jeśli natomiast wsiadamy po kimś i co dopiero otworzyliśmy drzwi (nie odpaliliśmy jeszcze silnika), to wystarczy raz wcisnąć i ustawienia aplikują się w całości automatycznie. Podejrzewam że to taki mechanizm bezpieczeństwa, żeby podczas jazdy naciśnięcie przypadkowo przycisku pamięci fotel nas np nie przycisnął do kierownicy. Dlatego przy zapłonie działa tylko dla wciśniętego ciągle przycisku, a przed zapłonem w pełni automatycznie.

 

i też racja, aby zapamiętać ustawienia fotela najpierw set a pozniej trzymamy guzik.

Problemy stwarza komfortowe wysiadanie i wsaidanie bo się często wysypuje z niewiadomych jeszcze powodów :)

co do ustawień można zapamiętać sobie kluczyć. A na zapłonie po wcisnieciu wybranej pamieci fotel ustawi sie sam ale drzwi muszą być otwarte, gdy już jesteśmy zamknieci to trzeba trzymać (takie zabezpieczenie) jak na tym filmie

 

 

Aczkolwiek w moim cc zawsze po kliku ustawia się automatycznie ważne żeby byl minimum na zapłonie

Edytowane przez rodzyn889

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba to mieć aktywowane w ustawieniach.

 

Gdzie są te ustawienia? W DP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vahu: Szukałem długo bo sam nie mogłem znaleźć. Przypomniałem sobie, że to jest związane z profilami przypisanymi do kluczyków. Kiedy je wyłączyłem, to wyłączyłem też odjeżdżanie fotela, więc analogicznie - trzeba włączyć profile pamięci foteli dla kluczyków. Niestety nie pamiętam teraz gdzie to tam było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zaraz poszukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 grudnia odebraliśmy passata z led top

następnego dnia zorientowaliśmy się , że reflektory przednie mamy zaparowane

. Występuje to na postoju i w czasie jazdy.

serwis stwierdził , że producent uważa że to normalne zjawisko i nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy i trwałość reflektorów.

poprosiliśmy o taką informację w formie pisemnej.

 

mieliście taki kłopot, może tym się nie przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowy na forum próbowałem znaleźć jakiś wątek odnośnie obrotów silnika w Passacie b8 2.0 150km. Niestety nic nie znalazłem, więc postanowiłem napisać tutaj. Mianowicie mam problem z falowaniem obrotów na biegu jałowym podnosi mi obroty na 1000-1100. Auto zostało zakupione w polskim salonie LELEK Gliwice, byłem u nich już niejednokrotnie i cały czas mówią mi, że tak ma być bo ma zapotrzebowanie takie a nie inne... jak zapytałem czy nie mogą mi tego sprawdzić to odpowiedzieli mi, że ma mase czujników i żadnego błędu nie wyświetla więc jeśli mi to sprawdzą i będzie wszystko ok to obciążą mnie kosztami... Więc tu pytanie do was czy to jest normalna bolączka Passatów czy po prostu coś z moim modelem jest nie tak? z góry dziękuję za odpowiedź. (Jeśli ktoś miał ten sam problem prosiłbym o napisanie jak go rozwązał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, jestem nowy na forum próbowałem znaleźć jakiś wątek odnośnie obrotów silnika w Passacie b8 2.0 150km. Niestety nic nie znalazłem, więc postanowiłem napisać tutaj. Mianowicie mam problem z falowaniem obrotów na biegu jałowym podnosi mi obroty na 1000-1100. Auto zostało zakupione w polskim salonie LELEK Gliwice, byłem u nich już niejednokrotnie i cały czas mówią mi, że tak ma być bo ma zapotrzebowanie takie a nie inne... jak zapytałem czy nie mogą mi tego sprawdzić to odpowiedzieli mi, że ma mase czujników i żadnego błędu nie wyświetla więc jeśli mi to sprawdzą i będzie wszystko ok to obciążą mnie kosztami... Więc tu pytanie do was czy to jest normalna bolączka Passatów czy po prostu coś z moim modelem jest nie tak? z góry dziękuję za odpowiedź. (Jeśli ktoś miał ten sam problem prosiłbym o napisanie jak go rozwązał)

 

Zobacz ten post:

http://forum.vw-passat.pl/threads/146181-Awarie-naprawy-reklamacyjne-B8?p=2400998&viewfull=1#post2400998

 

Podejrzewam regulator/zawór faz rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 grudnia odebraliśmy passata z led top

następnego dnia zorientowaliśmy się , że reflektory przednie mamy zaparowane

. Występuje to na postoju i w czasie jazdy.

serwis stwierdził , że producent uważa że to normalne zjawisko i nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy i trwałość reflektorów.

poprosiliśmy o taką informację w formie pisemnej.

 

mieliście taki kłopot, może tym się nie przejmować

 

Witam,

 

Taką wiadomość w sprawie parowania reflektorów dostałem z centrali VW.

 

Odpowiedź z VW:

Reflektory mogą zaparować w pewnych warunkach, np. po myciu samochodów zwłaszcza teraz, zimą. Nie świadczy to o wadzie reflektora. Niewielkie zaparowanie jest naturalnym zjawiskiem fizycznym, do którego przy obecnej konstrukcji reflektorów z przezroczystym kloszem dochodzi z powodu otwartych elementów wentylacyjnych. Ciepłe i wilgotne powietrze skrapla się w reflektorze w wyniku spadku temperatury i w tych miejscach reflektora, które najszybciej się ochładzają, osadza się para. Znikanie tego zaparowania zależy od warunków otoczenia (temperatury, wilgotności powietrza) oraz różnych warunków eksploatacji samochodu. W czasie szybszej jazdy, gdy jest ciepło i sucho, szybciej zniknie zaparowanie reflektora niż wówczas, gdy samochód jedzie wolno, a dzień jest zimny i powietrze jest wilgotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nic nie znalazłem, więc postanowiłem napisać tutaj. Mianowicie mam problem z falowaniem obrotów na biegu jałowym podnosi mi obroty na 1000-1100.

 

Ale one falują do 1000-1100 czy podnosi i trzyma na takich obrotach. Jeśli to drugie to czy występuje to w warunkach, gdy auto jest nierozgrzane lub wnętrze nie jest doprowadzone do zadanej temperatury? Jeśli tak to spróbuj wyłączyć automatyczne dogrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwyższone obroty biegu jałowego występują też podczas wypalania filtra cząstek stałych. Częściej się to odbywa właśnie przy takiej porze roku jak również w przypadku jazdy na krótkich odcinkach w mieście, kiedy silnik się nie nagrzewa do temperatury roboczej 90 stopni Celsjusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Taką wiadomość w sprawie parowania reflektorów dostałem z centrali VW.

 

Odpowiedź z VW:

Reflektory mogą zaparować w pewnych warunkach, np. po myciu samochodów zwłaszcza teraz, zimą. Nie świadczy to o wadzie reflektora. Niewielkie zaparowanie jest naturalnym zjawiskiem fizycznym, do którego przy obecnej konstrukcji reflektorów z przezroczystym kloszem dochodzi z powodu otwartych elementów wentylacyjnych. Ciepłe i wilgotne powietrze skrapla się w reflektorze w wyniku spadku temperatury i w tych miejscach reflektora, które najszybciej się ochładzają, osadza się para. Znikanie tego zaparowania zależy od warunków otoczenia (temperatury, wilgotności powietrza) oraz różnych warunków eksploatacji samochodu. W czasie szybszej jazdy, gdy jest ciepło i sucho, szybciej zniknie zaparowanie reflektora niż wówczas, gdy samochód jedzie wolno, a dzień jest zimny i powietrze jest wilgotne

 

Bzdura, wypuscili bubel i tyle.

Pisałem o tym juz nie raz. Zona ma Fiata 500 ktory stoi w TYM SAMYM garazu co passat i jej glowne reflektory (nawet nie wlaczane) nie zaparuja przy takich samych warunkach eksploatacyncy. Nie widzialem tez teraz na ulicy zadnego samochodu (procz mojego) z zaparowanymi reflektorami a jezdza po nich i 20 letnie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie tłumaczenie. Talisman tez ma fuul led i nic z przodu nie paruje. Nie jedno auto ma teraz ledy i tylko w grupie vag parują... Coraz gorsze te auta produkują niezależnie od marki i pochodzenia.

 

Wytaptane z ElDżi GieCzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie sądzicie że VW z jakością jednak poszedł trochę do tyłu - przez te afery jest teraz cięcie kosztów. przykłady to np. kupuje się skórę a gdzie jej nie widać - jest materiał po prawej stronie siedzenia. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdura, wypuscili bubel i tyle.

Pisałem o tym juz nie raz. Zona ma Fiata 500 ktory stoi w TYM SAMYM garazu co passat i jej glowne reflektory (nawet nie wlaczane) nie zaparuja przy takich samych warunkach eksploatacyncy. Nie widzialem tez teraz na ulicy zadnego samochodu (procz mojego) z zaparowanymi reflektorami a jezdza po nich i 20 letnie auta.

 

Dokładnie jest jak piszesz, bubel i powinni coś z tym robić, ja myślałem, że mnie trafi jak w kilkutygodniowym aucie zobaczyłem tak zaparowane reflektory, pisaliśmy z Zaharem do centrali i taka oto była od nich wiadomość jak napisałem wcześniej.

Edytowane przez Robert1272

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności