Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wyszedlem ze sklepu (auto stalo 10 minut). Uruchomilem silnik ktory zaraz zgasl. W lewym dolnym rogu wyswietlacza wyswietlilo sie na pomaranczowo EPC i dodatkowo komunikat 'Usterka skrzyni biegow, uruchom silnik recznie'. I tak probowalem z 15 minut start i stop i w koncu udalo sie auto uruchomic i nic sie nie dzieje do tej pory. W poniedzialek jade do serwisu sczytac bledy to dam znac. Troche zawiedziony jestem bo jakby nie patrzec auto bylo unieruchomione. jest to moj pierwszy vw i juz lekki niesmaczek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj wyszedlem ze sklepu (auto stalo 10 minut). Uruchomilem silnik ktory zaraz zgasl. W lewym dolnym rogu wyswietlacza wyswietlilo sie na pomaranczowo EPC i dodatkowo komunikat 'Usterka skrzyni biegow, uruchom silnik recznie'. I tak probowalem z 15 minut start i stop i w koncu udalo sie auto uruchomic i nic sie nie dzieje do tej pory. W poniedzialek jade do serwisu sczytac bledy to dam znac. Troche zawiedziony jestem bo jakby nie patrzec auto bylo unieruchomione. jest to moj pierwszy vw i juz lekki niesmaczek...

Miałem kiedyś taką sama sytuacje w golfie 7. Samochód 1200km przebiegu i awaria skrzyni biegów. Okazało sie, ze w fabryce zostawili śrubkę w środku skrzyni i pod wpływem wibracji blokowała sprzęgiełka, także życzę żeby sie obyło bez takich usterek tylko żeby to był błąd komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do kosztów to jeszcze nie wiem, ale na pewno będzie drożej, gdyż robi to niemiecki serwis.

Możesz coś więcej powiedzieć o tym zabezpieczeniu?

Dokładnie wyszło 400,22 brutto. Cena samego węża od podciśnienia 78,82 netto.

Zabezpieczyli całą komorę silnika preparatem TUNAP 398. Zalecają powtarzanie zabezpieczenia co pół roku, a najlepiej co 3 miesiące.

Koszt preparatu 49 zł netto.

Na razie minął miesiąc i mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rachunek za wymianę dwóch przewodów wyniósł 230 Euro. Jeden z przewodów kosztował 17,35 Euro, drugi natomiast 92,70 Euro. Reszta to robocizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o jakość LED w HL. Czy u Was też tak się rozbarwiają na górnej krawędzi ?

Prawa krawędź daje na niebiesko. Im dalej do znaku drogowego - tym bardziej widoczne.

U Was też tak jest ?

LED.png

Edytowane przez cayugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniałem klocki z przodu zrobiłem to u zaprzyjaźnionego mechanika , pasat bitu po przebiegu 31800 km, zapłaciłem za klocki najlepsze z dostępnych na rynku 210 zł za komplet , z ciekawości zadzwoniłem do serwisu i szczena mi opadła komplet 790 zł plus wymiana 200 - to są jakieś jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 26k na blacie i klocki już tez się koncza.... Czeka mnie przegląd nr. 1 wiec pewnie klocki tez bedą chcieli robić klocki w ASO ale 900 pln za klocki mnie przeraza... To jest nieporozumienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 42k i jeszcze kontrolka klocków "śpi" ale chyba czas się rozejrzeć na rynku za klockami 900zł w aso to jakiś kosmos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Ja ostatnio sprzedałem swojego B6 2.0 TDI 140 KM. Miałem przejechane 115.000 km i jeszcze były oryginalne klocki z przodu. Styl jazdy dość dynamiczny, tyle że często hamowałem silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ubolewam nad tym czy kosztują 200 czy 800 za auto zapłaciłem tyle ile zapłaciłem wiec liczę się rownież z nieco wyższymi kosztami eksploatacji - wieksza moc, masa wiec większe i drożdże hamulce, ale taka sytuacja żeby sobie zrobić przebicie 4x wola o pomstę do nieba ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie ubolewam nad tym czy kosztują 200 czy 800 za auto zapłaciłem tyle ile zapłaciłem wiec liczę się rownież z nieco wyższymi kosztami eksploatacji - wieksza moc, masa wiec większe i drożdże hamulce, ale taka sytuacja żeby sobie zrobić przebicie 4x wola o pomstę do nieba ;-(

 

VW ma poważne kłopoty i widac to w cenach części.

Ich prawo popytu i podazy w tej akurat kwestii nie dotyczy wiec próbują sie odkuć na frajerach którzy z zasady zawsze oddają auto do ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kilka dni temu odebrałem swoje auto, dziś po kilku krótkich kursach zauważyłem zaparowane lekko od dołu reflektory przednie, zgłaszać to jako usterkę do serwisu? Dodam, że oba reflektory były zaparowane na podobnej powierzchni, pogoda mokra, padało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Kilka dni temu odebrałem swoje auto, dziś po kilku krótkich kursach zauważyłem zaparowane lekko od dołu reflektory przednie, zgłaszać to jako usterkę do serwisu? Dodam, że oba reflektory były zaparowane na podobnej powierzchni, pogoda mokra, padało.

 

Lampy maja prawo parować ponieważ maja membrany "oddychające" nie powinni parować na wysokości soczewek gdzie generowane jest swiatlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampy maja prawo parować ponieważ maja membrany "oddychające" nie powinni parować na wysokości soczewek gdzie generowane jest swiatlo

 

ok. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawostka. Ja ostatnio sprzedałem swojego B6 2.0 TDI 140 KM. Miałem przejechane 115.000 km i jeszcze były oryginalne klocki z przodu. Styl jazdy dość dynamiczny, tyle że często hamowałem silnikiem.

 

Ja w swoim B6 wymieniłem pierwszy raz klocki i tarcze przy 142.000 km. Sporo tras i hamowanie silnikiem tak jak u Ciebie. Mam nadzieję, że tak będzie też w B8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w swoim B6 wymieniłem pierwszy raz klocki i tarcze przy 142.000 km. Sporo tras i hamowanie silnikiem tak jak u Ciebie. Mam nadzieję, że tak będzie też w B8 :)

Czyli decydujący jest styl jazdy, przewidywanie, a nie prędkości z jakimi się przemieszczamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie działa mi światełko od strony kierowcy pod osłoną przeciwsłoneczną ...

Wracam honor Passatowi ... osłona gdy jest przesunięta w prawą stronę rozłącza styki i światło nie świeci ... Czyli wszystko działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nawigacja znów żyje własnym życiem:

 

W serwisie wiedzą o problemie, czekają na aktualizację. Problem soft nie hardware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ostatnio ci jej nie wymieniali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, właśnie odebrałem tel. od dealera z zaproszeniem na akcje serwisową. Akcja ma dotyczyć aktualizacji sterownika silnika ( podobnież w tej konfiguracji co teraz na krótkich odcinkach zbiera sie woda w chłodnicy powietrza i moze zamarznąć unieruchamiając auto). Mieliście juz takie telefony? Trochę sie boje że to może przez tą afere z normami spalin i zmienią tak ustawienia że kilka koników sie rozbiegnie.

 

Witam, również dołączam się do pytania. Auto odebrałem 06.02.2016r. a ww pismo zostało wysłane trzy dni później tj. 09.02. Zakładam że mogli wiedzieć o tym wcześniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności