Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

To już chyba przynajmniej 3cia wzmianka o padniętym turbo w 1.8... Niepokojące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. pojedyncze stuknięcie przy dodawaniu gazu, w trakcie toczenia się auta przy prędkości 30-40km/h, np. przy pokonywaniu garbów, coś podobnego do walniętej poduszki silnika, stuk jest pojedynczy i tylko słyszalny z chwilą dodania gazu, potem ustępuje - macie podobnie czy to przewrażliwienie?

5. pytanie do użytkowników ACC-210km/h, którzy mieli okazje korzystać z ACC -160km/h, chodzi mi o to czy system z dwiema kamerami, działa z większym wyprzedzeniem? w moim wypadku (ACC 160km/h) na 5/10przypadków rozpoznaje poprzedzające auto zbyt późno, niezależnie od ustawionego range.

 

Czekam na Wasze ewentualne komentarze.

Pozdrawiam

 

opisz bardziej 4 i 5.

4. uderza podczas przyspieszania, czy gdy gwałtownie przyspieszysz i puscisz gaz to wtedy?

5. co to znaczy ze za pózno rozpoznaje, auta jadą przed toba czy stoja np na swiatlach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przebieg 4900 padło turbo......

 

Ojjjj juz sie boje, jeszcze jakis rok gwarancji tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego , nie licz na cuda , będzie skrzypiał i piszcał :( wywaliłes forsę na syf

mi kazali najpierw uszczelki silikonem smarować debile a dopiero później zabrali się za regulację drzwi , ale tylko jednych , teraz mi mówią , ze regulację darmową robią tylko do 7 000 km a trzeba wszystkie regulować a ma przejechane ponad 50.000

Banda darmozjadów a samochód , gdyby nie moc silnika , gorszy od Chinskiej padaczki :(

 

Wyregulowali ostatecznie te drzwi? Ja mam też problem "z uszczelkami". Jak przejeżdżam przez nierówny teren na skręconych kołach (np. zjazd/wyjazd do garażu podziemnego) to skrzypią dość głośno. Zauważyłem, że w niektórych miejscach jak się naciśnie te twarde elementy uszczelek od wewnątrz, to też wydają nieprzyjemny dźwięk. Potwierdza się to o tyle, że wystarczy lekko uchylić szyby i tego dźwięku nie ma.

Ostatnio stwierdzili że powinienem dbać o swoje uszczelki (to ciekawe, bo w żadnym aucie nie dbałem i tego nie było...) i czymś je potraktowali. Kilka dni było ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest wada, którą ciężko vw będzie usunąć i dla tego ściemniają się. Podejrzewam, że głównymi winowajcami są te lichutkie zawiasiki przykręcone dodatkowo na 1 śrubkę (w b6 były bardziej solidne) ,które nie trzymają odpowiednio sztywno drzwi lub też same drzwi są jakieś mało sztywne. Przecież chwalą się że odchudzili B8 w stos do b6/b7 prawie 100 kg.

Gdzieś jednak to musiało się odbić. Gdzieś wsadzili blachy cienkie jak papier, gdzieś dali liche wzmocnienia, brak wygłuszeń itd itd. ale do cholery nie mogę zrozumieć dla czego tylne sanki zawiasu + wahacze są stalowe, a nie z aluminium gdzie mogli by ugryść na prawdę wiele kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam standardowe audio i przy puszczaniu muzyki na 60% głośności gdzie jest troche więcej basu strasznie rezonują albo harczą nie wiem jak to nazwać głośniki w tylnych drzwiach - przerabiał ktoś ten problem?

 

Kolejny problem to taki gdy mam ustawiony nawiew na szybe to wali zimnym powietrzem cały czas, muszę dopiero podkręcić temp powyżej 24 i wtedy nagle zaczyna buchać gorącem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Wczoraj albo w szasie jazdy odpadła mi zaślepka lewego spryskiwacza albo, co chyba bardziej prawdopodobne została ukradziona. Czy ktoś miał podobny problem? Zakładam, że skoro kradną, to musi być problem być może z odpadaniem tych zaślepek w czasie eksploatacji.

 

 

Ostatnio widziełem B8, któremu brakowało obu tych zaślepek.

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opisz bardziej 4 i 5.

4. uderza podczas przyspieszania, czy gdy gwałtownie przyspieszysz i puscisz gaz to wtedy?

5. co to znaczy ze za pózno rozpoznaje, auta jadą przed toba czy stoja np na swiatlach?

 

A propos 5.

Co jest w ustawieniach dotyczących stylu jazdy dla ACC?

Jeśli jest na Sport, to będzie reagował w ostatniej chwili (sam trzymam nogę nad hamulcem czasem :) ). Może trzeba zmienić tam na Normal czy Komfort - jeszcze chyba Eco tam jest, nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mam pytanie. Wczoraj albo w szasie jazdy odpadła mi zaślepka lewego spryskiwacza albo, co chyba bardziej prawdopodobne została ukradziona. Czy ktoś miał podobny problem? Zakładam, że skoro kradną, to musi być problem być może z odpadaniem tych zaślepek w czasie eksploatacji.

 

Mi odpadła w Golfie kiedyś, normalnie w czasie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi odpadła w Golfie kiedyś, normalnie w czasie jazdy.

Tak. Tylko jak to zareklamować. Dzwoniłem do VW i powiedzieli, że uznają reklamację, jak przyniosę tę zaślepkę, ktora odpadła. Dobre sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Czy przy skręcie w lewo macie wrażenie, że "coś" z układu napędowego wam buczy? Dźwięk jest słyszalny jak mam zamknięte okna i wyłączone radio, także nie jest to głośne, niemniej odczuwalne..

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 40k km takie coś się stało

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie przy 40k km takie coś się stało

 

 

No to lipa. Pozostaje korzystać z Gps'a do kontrolowania prędkości. Tu się ujawnia przewaga zegarów klasycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, prędkość z GPS, ale już poziom paliwa, temperatury, itd. już są problemem. Całe szczęście już naprawione, ale niesmak pozostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, prędkość z GPS, ale już poziom paliwa, temperatury, itd. już są problemem. Całe szczęście już naprawione, ale niesmak pozostał.

Taką cenę płacimy za chęć posiadania gadżetów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Ale z drugiej strony można jeździć 15 letnim samochodem pokroju Astry H lub Sejczento :-)

Niestety za innowacje się płaci, a i częściej się psują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grudniu 2016, po roku użytkowania, zgłosiłem w serwisie, że na bokach siedzeń widzę na skórze (nappa) ślady spirali grzejnych.

Dziś dostałem informację, że przyszła zgoda na wymianę i jadę w czwartek do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W grudniu 2016, po roku użytkowania, zgłosiłem w serwisie, że na bokach siedzeń widzę na skórze (nappa) ślady spirali grzejnych.

Dziś dostałem informację, że przyszła zgoda na wymianę i jadę w czwartek do serwisu.

Masakra. Po roku takie rzeczy. Co za auto zamówiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie po kilku miesiącach użytkowania na dolnych listwach drzwi z prawej strony, przód i tył zaczęła schodzić farba

Na piątek jestem umówiony na wymianę na nowe.

Podobno nie spotkali się z taki przypadkiem.

Dla mnie też to dziwne bo to tylko prawa strona..

IMG_2758.jpg

IMG_2759.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności