Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będę w domu to postaram się odnaleźć dokument z ASO i wrzucę info

udało się coś znaleźć :) termin przeglądu mi się zbliża i baaardzo mi zależy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglad przy 24 tys. km - 1,5 roku eksploatacji:

- wymiana oleju

- przeglad

- kampanie: sterownik radia oraz sterowniki szyb (zwiekszenie czulosci, aby szybciej sie zatrzymywaly jesli pojawi sie opor).

- zgloszone dodatkowo: sprezyny grzewcze widoczne na bialej skorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ostatnimi czasy słyszałem dobiegające z układu napędowego dźwięki - coś jakby nienasmarowane łożyska .. okazało się, że poduszka pod skrzynią biegów jest uszkodzona .. wymiana na gwarancji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u Was też tak jest ? przy wyższych temp. zew przy włączonej klimie i obroty na jałowym są 1000 RPM. Wyłączam klime, obroty nie schodzą ale jak wdepnę na chwilę pedał gazu to wracają do 700. Tak jakby komp nie widział że AC jest już wył.

 

Druga sprawa czujnik deszczu, nie włączy automatycznie wycieraczek jak auto jest odpalane, a deszcz już na dobre pada. Trzeba go tak jakby aktywować przy każdym włączeniu zapłonu. Jak ruszę to też nie włączy.

 

Drzwi nie zawsze się zamykają trzeba im trochę pomóc. Nie tak jak w innych autach wystarczy lekko pchnąć i same się zamykają.

W 20stoletnim aucie mi się lepiej zamykają drzwi. Być może jakaś regulacja by się przydała.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Druga sprawa czujnik deszczu, nie włączy automatycznie wycieraczek jak auto jest odpalane, a deszcz już na dobre pada. Trzeba go tak jakby aktywować przy każdym włączeniu zapłonu.

Wystarczy ruszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać... że po ruszeniu też nie załączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy u Was też tak jest ? przy wyższych temp. zew przy włączonej klimie i obroty na jałowym są 1000 RPM. Wyłączam klime, obroty nie schodzą ale jak wdepnę na chwilę pedał gazu to wracają do 700. Tak jakby komp nie widział że AC jest już wył.

A często tak masz? To może oznacza zapoczątkowaną procedurę wypalania filtra cząstek stałych DPF. Jak wciśniesz pedał gazu to procedura zostaje przerwana i obroty silnika na biegu jałowym spadają do "normalnych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wypalanie filtra, bo jak wypala to obrotów nie da się zbić, a po wyłączeniu silnika(przerwaniu procedury) pracują jeszcze wentylatory. Poza tym czuć spaleniznę w kabinie. Tak przy okazji DPF jest pod maską od strony szyby za silnikiem i bezpośrednio przed turbiną. Jak wypala to piękna temperatura tam się robi. Po ostatniej wizycie w ASO w tajemniczy sposób zmniejszyła się i to o wiele częstotliwość wypalania DPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie miał ktoś też to robione, u mnie smarują co przegląd i nadal skrzypi, głównie na dużych "policjantach" jak jest większe odbicie/dobicie....ale tych śrub mi nie wymieniali. Proszę o pomoc w tym temacie bo za 3 tys mam kolejny przegląd może to TPI by rozwiązało sprawę.

 

Panowie, przepraszam, że tak późno się z tym odzywam.

TPI dotyczące skrzypiącego zawieszenia to 2040288/4 (a przynajmniej takie mam wpisane w moim zleceniu).

Polega ono głównie na wyjęciu tulei wahaczy, wymianie śrub i przesmarowaniu tulei specjalnym smarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za żenada... ja tak robiłem jak wymieniłem kiedyś w moim skay'u wszystkie gumy na poliuretanowe, to też skrzypiało wszystko i trzeba co jakiś czas smarować ale żeby w aucie za ponad 120 tyś... ? Musieli iść znów na koszty bo w b6/b7 nie było takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co za żenada... ja tak robiłem jak wymieniłem kiedyś w moim skay'u wszystkie gumy na poliuretanowe, to też skrzypiało wszystko i trzeba co jakiś czas smarować ale żeby w aucie za ponad 120 tyś... ? Musieli iść znów na koszty bo w b6/b7 nie było takich problemów.

 

W B6 smarowali mi tuleje drążka stabilizatora - niemiłosiernie skrzypiały. W B7 przy podobnym objawie wymienili mi tuleje przednich wahaczy (na gwarancji). Z tego co wiem, to nie była zbyt powszechna przypadłość B6/B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy u Was też tak jest ? przy wyższych temp. zew przy włączonej klimie i obroty na jałowym są 1000 RPM. Wyłączam klime, obroty nie schodzą ale jak wdepnę na chwilę pedał gazu to wracają do 700. Tak jakby komp nie widział że AC jest już wył.

 

Miałem tak w Golfie MK7 z tym samym silnikiem. Normalna rzecz, ale musi być naprawdę ciepło, z tego co pamiętam powyżej 25 st. na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 18 000 wymiana całej DSG z mechatroniką z powodu awarii sprzęgieł i stanu oleju w skrzyni. na gwarancji, czas naprawy 2 dni (po sprowadzeniu skrzyni z DE).

 

.........................................

 

druga sprawa - po 18 000 wypiło niemal cały olej z silnika - ale informacja o wymianie oleju na komputerze pokazuje ze wymiana za 10 000. Wg instrukcji nie należy dolewać więcej nowego oleju niż pół litra (choć równocześnie wyjaśniają ze silnik nowy może zużyć dużo oleju przez pierwsze kilka tysięcy km).

 

-> co robić? A. dolać więcej oleju? B. domagać się wcześniejszej wymiany w ramach Pakietu przeglądów? C wymienić olej samodzielnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ciągu pierwszych 15.000 km też musiałem dolać, od tego czasu nie dolewam między wymianami (co 15 tys. km), a większość przebiegu mam na trasach autostradowych z prędkościami nie mniejszymi niż przepisowe. Wprawdzie po pierwszych 15.000 km zmieniłem olej z Castrola na Motula.

Zatem proponuję zobaczyć czy nastąpi spadek zużycia.

Co do dolewki to możesz dolać 0,5 litra pojeździć trochę i dolać kolejne 0,5 litra by nie doznał szoku :-) Ale na poważnie to ja bym wymienił po porostu olej przy tym przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne - mi wymiana oleju pokazuje jeszcze za 8 tyś. na chwilę obecną mam 12 tyś. powinienem sprawdzać stan oleju czy mają wskaźniki niskiego poziomu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wskaźniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga sprawa - po 18 000 wypiło niemal cały olej z silnika - ale informacja o wymianie oleju na komputerze pokazuje ze wymiana za 10 000. Wg instrukcji nie należy dolewać więcej nowego oleju niż pół litra (choć równocześnie wyjaśniają ze silnik nowy może zużyć dużo oleju przez pierwsze kilka tysięcy km).

 

-> co robić? A. dolać więcej oleju? B. domagać się wcześniejszej wymiany w ramach Pakietu przeglądów? C wymienić olej samodzielnie

 

Wypiło cały olej z silnika? To znaczy ile wypiło? 0,5 litra? 1 litr?

Olej należy dolewać w ilości max. 0,5 litra na dolewkę a nie max. 0,5 litra w okresie od wymiany do wymiany.

Dolewka jest czynnością eksploatacyjną i dolej olej i po problemie, np. 2x po 0,5 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chciałem sie zapytać posiadaczy silników 1,8TSI czy te silniki juz nie biorą oleju jak poprzednie wersie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy to normalne zjawisko, że po przebiegu od nowości 16 kkm pojawiło się info o zbyt niskim poziomie płynu chłodzącego w moim b8 bitdi 240. Czy ktoś kolegów już się z tym spotkał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fotele w HL i CL są te same, różnią się wyłącznie sterowaniem.

Boczki i deska są te same, różnią się jedynie kolorem elementów wykończenia...

w HL są dodatkowo obite ekoskórą uchwyty i podłokietniki na boczkach oraz inne wykończenie. W CL nie widziałem tego, przynajmniej w PL salonie.

Ogólnie przepaści między CL, a HL nie ma. CL nie ma chromów na listwach dolnych zewnętrznych jak i listewek na progach, uważam to jednak za atut ze względu na ciężkie utrzymanie ich w dobrej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności