Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

A spotkal sie ktos ze skrzypieniem pedalu sprzegla? U mnie pod koniec puszczania sprzegla wydobywa sie dźwięk starej zgrzytajacej, brzęczacej sprężyny...auto ma 30 tys:)

 

Ja mam podobnie, tylko to nie jest glośne i wystepuje czasami, zamierzam to zglosić na przeglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey

byłem w serwisie ostatnio z powodu nisko świecących świateł i skrzypiącego czegoś po prawej stronie, faktycznie panowie powiedzieli ,że były nisko światła i tak podnieśli że wszyscy za każdym razem mi mrugają bo oślepiam , zresztą sam widzę jak długie "walą" po drzewach :[ teraz wypada zajechać na statcję diagnostyczną i poprosić o sprawdzenie .... a skrzypiącego czegoś oczywiście nie słyszą boże trzymaj mi ręce ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku na listwach - imitacjach chromu - na tylnym zderzaku, przy kołach, po obu stornach wyszyły po zimie uszkodzenia powłoki niby chromowanej. Będąc w salonie na serwisie olejowym zwróciłem na to uwagę i otrzymałem info, że producent za to nie odpowiada bo to uszkodzenie od soli drogowej... mam napisać odwołanie do centrali ale miły pan z serwisu od razu mi powiedział, że takie reklamacje odrzucają.

Kojarzę, że ktoś wcześniej tu na forum też poruszał taki problem. Proszę o informację jak w tamtym przypadku to się zakończyło, czy w ogóle jest sens pisać do vw w tej sprawie.

 

Swoją drogą to mój kuzyn ma b5 z 2005 roku w highline i nic takiego się nie dzieje, jego listwy wyglądają lepiej od moich.

Na powyższą uwagę w serwisie otrzymałem odpowiedź, że kiedyś lakiery i powłoki tego typu były lepsze.

W dodatku mój samochód nie jest nowy bo ma 10 miesięcy i oni nie rozumieją o co mi chodzi. Normalnie ręce opadają.20170125_131239.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta Autosol rozwiązuje problem. W Tiguanie II pojawiają się podobne naloty na chromowanych listwach. Dziś przy pomocy tej pasty pozbyłem się problemu w kilka minut. Chyba szkoda czasu na reklamacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim pasku na listwach - imitacjach chromu - na tylnym zderzaku, przy kołach, po obu stornach wyszyły po zimie uszkodzenia powłoki niby chromowanej. Będąc w salonie na serwisie olejowym zwróciłem na to uwagę i otrzymałem info, że producent za to nie odpowiada bo to uszkodzenie od soli drogowej... mam napisać odwołanie do centrali ale miły pan z serwisu od razu mi powiedział, że takie reklamacje odrzucają.

Kojarzę, że ktoś wcześniej tu na forum też poruszał taki problem. Proszę o informację jak w tamtym przypadku to się zakończyło, czy w ogóle jest sens pisać do vw w tej sprawie.

 

Swoją drogą to mój kuzyn ma b5 z 2005 roku w highline i nic takiego się nie dzieje, jego listwy wyglądają lepiej od moich.

Na powyższą uwagę w serwisie otrzymałem odpowiedź, że kiedyś lakiery i powłoki tego typu były lepsze.

W dodatku mój samochód nie jest nowy bo ma 10 miesięcy i oni nie rozumieją o co mi chodzi. Normalnie ręce opadają.[ATTACH=CONFIG]151473[/ATTACH]

 

Fiat 500 mojej zony 'przezyl' juz 6 zim i nawet nie zwracalem uwagi, ze ma chromy. Po umyciu wygladaja jak nowe. Passat po pierwszym MIESIACU i listwy wygladaja tragicznie. Nie mozna nawet napisac, ze jak w 25 letnim duzym fiacie bo i tam wygaldaja lepiej. W serwisie spychologia, ze to od soli drogowej (to co nie wolno jezdzic zima?), potem ze od zlej chemii do mycia auta i takie tam bla bla bla a przeciez oba nasze auta jezdza tymi samimi drogami i po tym samym miescie. W koncu diler postraszony zarzadca floty z firmy mojej zony, ze nie kupi wiecej niz z vw jak tak maja auta wygladac po miesiacu zgodzil sie wziasc koszt wymiany listw na siebie. Podejrzewam, ze z nowymi bedzie to samo w koncu czego sie spodziewac po passacie - to nie to samo co fiat..... :P

Edytowane przez marcin232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mój samochód nie jest nowy bo ma 10 miesięcy

Chciałbym tak stare auto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w koncu czego sie spodziewac po passacie - to nie to samo co fiat..... :P

 

A gdzie ty masz te chromy w tym fiacie 500? Z tyłu na zderzaku? Niestety w pasku chromy są w bardzo newralgicznymi miejscu bo są narażone na bezpośrednie oddziaływanie tego co leci spod kół. B5 o którym ktoś pisał miał chromy wyżej na poziomie środkowej części zderzaka i drzwi, a w dodatku nad listwą, która od dołu chroni przed bezpośrednim oddziaływaniem.

 

Ja po myciu wycieram chromy, wszelkie zabrudzenia ładnie schodzą. Nie mam żadnych problemów, dlatego nawet kiedyś pytałem czy to problem powszechniejszy. Chromy niestety łatwo zniszczyć chemią na myjni, zwłaszcza latem jak wyschnie na nich piana aktywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasta Autosol rozwiązuje problem. W Tiguanie II pojawiają się podobne naloty na chromowanych listwach. Dziś przy pomocy tej pasty pozbyłem się problemu w kilka minut. Chyba szkoda czasu na reklamacje...

 

W moim przypadku autosol nie daje rady bo są już wżery.

Nowe listwy 450zł.

 

Czekam jeszcze na odzew kolegi, który wcześniej też pisał o tym samym problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ramach reklamacji wymieniano wkład prawego lusterka. Wkład został niechlujnie fabrycznie zamontowany. Niestety nie zrobiłem zdjęcia. W każdym bądź razie przy wyższych prędkościach drgania szkła były tak duże, że lusterko było bezużyteczne. Niby drobnostka, ale potrzebne dwie wizyty w serwisie. Sprawa została jednak załatwiona.

Kolejna rzecz, kasowanie licznika przebiegu - przycisk za kierownicą. Reklamowałem, bo nie działa, co potwierdził pracownik serwisu. Po oddaniu do naprawy stwierdzono, że jednak działa i należy mocniej go wciskać. Rzeczywiście działa, ale trzeba to zrobić z taką siłą jakby chciało się wepchnąć przycisk do środka. Może drobnostka, mnie jednak w nowym aucie irytuje. Chwilowo nie mam czasu by tę naprawę załatwić, czyt. "wymusić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszek pod ciśnienieniem niszczy wszystko.

Można folią bezbarwna zabezpieczyć, chlapacze też chronią przed kamieniami ale auto traci na wyglądzie.ogolnie te listwy zaczynają się za wcześnie przy nadkolu. W b7 było lepiej to zrobione.

 

Dziś myłem auto 1 raz tak porządnie od miesiąca no i ciężko jest domyć ten chrom, pozostają takie plamki. trzeba zastosować chyba specjalny preparat no i czymś to zabezpieczyć na przyszłość, a praktycznie 2-3 razy go płukałem po soli . W sumie i tak w lutym nie było już śniegów i nie solili.

Wolałbym żeby tych listewek nie było jak w comfortline :)

 

Co do wymiany szyby z reklamacji, jakoś się postarali, nie ma się do czego przyczepić, żadnych widocznych uszkodzeń czy otarć itp. Uszczelki ładnie leżą i szyba też.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zgłaszane przez was uwagi odnośnie głośnego zawiasu zostały jakoś w serwisie poważnie potraktowane i zrobiono coś z tym?

Posiadam zwykły zawias, nie adaptacyjny i szczerze mówiac jestem zszokowany, że w nowym aucie, które teorytycznie powinno byc w jakimś tam stopniu komfortowne te zawieszenie tak dudni na każdej nierówności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garbek widzę że ten sam model może jakiś mały spot :). Zawias to chyba standard, mnie też zaszokowało no ale cóż nic z tym nie zrobisz, taka konstrukcja i dziwne, że to któryś z szefów VW dopuścił . Ogólnie mówiąc/pisząc myślałem że jak kupię nowe auto to nie będę musiał myśleć o problemach i nie będę musiał przesiadywać na forach przez przynajmniej 3-4 lata. W życiu bym nie dał 160-200 tyś za ten samochód, a sprawiał lepsze wrażenie w prospektach czy salonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zgłaszane przez was uwagi odnośnie głośnego zawiasu zostały jakoś w serwisie poważnie potraktowane i zrobiono coś z tym?

Posiadam zwykły zawias, nie adaptacyjny i szczerze mówiac jestem zszokowany, że w nowym aucie, które teorytycznie powinno byc w jakimś tam stopniu komfortowne te zawieszenie tak dudni na każdej nierówności.

 

Hej,

Byłem z tym wiele razy, w róznych serwisach. Mój problem nie jest rozwiązany. Po próbach diagnozowania, jezdzenia, przyznano że stuka, trzesie się i telepie (itd)... nie znaleziono powodu. Raz nawet rozkładano układ hamulcowy z tyłu bo tam wykryli stuki (ślepa uliczka). Rozłożono ręce. Przy kolejnych próbach serwisanci powiedzieli że to nie jest wada tylko cecha samochodu. Wiedza, słyszą, zgłaszaja się ludzie ale nie mają rozwiązania.

Poddaję się.... samochód jest super, drobnych wad nie licze ale jakość zawieszenia jest kpiną, dramatem, parodią... czymś co nie miało prawa wyjść tak jak wyszło. Może jest tak że różne modele mają różną skalę problemu, może różna jest w kierowcach czułość.

Ja mam pecha bo jestem na to wyczulony a do tego z egzemplarzy którymi jezdziłem uwazam że mam najgorszy. Jezdzi sie nim jak 25 letnim wrakiem... takie mam odczucia ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu się odzywam - u mnie wciąż ciszA ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też jest taki dziwny dźwięk jakby silniczków przy skręcaniu kierownicą ? Słychać to ale podczas jazdy nawet przy małej prędkości. Na postoju i przy jeździe na wprost nie słychać.

Jeszcze co do pracy zawiasu to np. w Tiguanie 2014 jest cisza.

Jak nie mam ACC do 210 to mogę reklamować to po miesiącu użytkowania czy tylko przy odbiorze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz reklamować powinieneś ugrać jakies akcesoria za różnice czyli 2 k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze znalazłem jedną rzecz ,lampy tylne przyciemniane, a ja takowych nie mam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Przez przypadek skasowałem lub samoistnie skasowały się (nie zauważyłem w którym momencie) wskazaniu średniego spalania długodystansowego (które było od początku auta) oraz ilość godzin. Pozostałe wskazania od tankowania i od uruchomienia nie skasowały się.

Czy jest szansa na przywrócenie tego?

Może ktoś na forum już miał taki przypadek, nie doczytałem jak się to kasuje (nie miałem zamiaru, wiec mnie to nie interesowało), coś mi się wydaje ze to nastąpiło samoistnie, co jest bardzo dziwne.

Czy ktoś z Was miał coś podobnego?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy

Przez przypadek skasowałem lub samoistnie skasowały się (nie zauważyłem w którym momencie) wskazaniu średniego spalania długodystansowego (które było od początku auta) oraz ilość godzin. Pozostałe wskazania od tankowania i od uruchomienia nie skasowały się.

Czy jest szansa na przywrócenie tego?

Może ktoś na forum już miał taki przypadek, nie doczytałem jak się to kasuje (nie miałem zamiaru, wiec mnie to nie interesowało), coś mi się wydaje ze to nastąpiło samoistnie, co jest bardzo dziwne.

Czy ktoś z Was miał coś podobnego?

Pozdrawiam

 

...ale to się chyba samo po przekroczeniu iluś kilometrów samo kasuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długodystansowy kasuje się co 9999km lub co 99h59min w zależności co szybciej nastąpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności