Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wizyta w salonie po praz 3 (słownie trzeci) zgłoszone:

 

- regulacja przedniego zderzaka - złe spasowanie

- wymiana słupka gumowego w tylnych drzwiach (guma pofalowana)

- naprawa spryskiwaczy lamp przednich - lewy opuszczony - podobno wada fabryczna. (gdzieś na forum o tym czytałem)

- trzaski w lewym słupku - 99% konieczność regulacji drzwi kierowcy i pasażera.

 

zobaczymy czy uda się w 100% wyeliminować usterki. Pan z serwisu sugerował, że te problemy są znane - więc duże prawdopodobieństwo, że wiedzą jak się zabrać to tego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizyta przede mną ale:

- kasowanie wszystkich danych n.t. spalania,

- pukając palcem w osłonę pod lusterkiem słyszę latającą śrubkę....

- nie można sterować 3strefą klimy z poziomu DM,

- prawy spryskiwacz (od strony pasażera) chowa się zbyt głęboko w zderzaku,

- system rozpoznawania znaków - znaki na siebie nachodzą..

 

Jest jeszcze jedna irytująca rzecz. Otwierając tylne lewe drzwi, trzeszczy ten zewnętrzny czarny słupek (po lewej stronie od szyby)...

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu wizytach w ASO i nic nie naprawione:

- trzeszcząca podsufitka w okolicach lusterka wstecznego/daszka słonecznego pasażera (po dociśnięciu trzeszczenie ustępuje)

- prawy spryskiwacz (od strony pasażera) chowa się zbyt głęboko w zderzaku,

- kasowanie danych n.t. spalania, "Od Tankowania" co jakiś czas

- system rozpoznawania znaków - znaki na siebie nachodzą (chociaż nie wiem czy tak po prostu nie ma być)

- Dynaudio - przy słuchaniu basowej muzyki wysokiej jakości ze Spotify/Jukebox/USB rezonują nieprzyjemnie boczki tylnych drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli widać, że spryskiwacz do standard...

co do spalania też mam wrażenie, że od tej aktualizacji od tankowania=od uruchomienia - ale może to jest tylko zbieg okoliczności....

nie wiem co z tymi znakami... jak powinno być? i w którym miejscu... bo wiadomo - znaki pojawiają się w różnym miejscu. Rozumiem, że chodzi o wyświetlanie na zegarach (AV) nad zegarami głównymi.... bo na DP po wybraniu NAVI są często są znaki jeden pod drugim, podobnie po wybraniu widoku miedzy zegarami znaki - wtedy też pojawia się nie tylko jeden...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MY 2016:

- nie można sterować 3strefą klimy z poziomu DM,

- system rozpoznawania znaków - znaki na siebie nachodzą (MFA i DM).

 

Co do znaków to takie spostrzeżenie, że ostatnio wyłączyłem przez przypadek w opcjach DM pokazywanie dodatkowej ramki ze wskazaniami kolejnych manewrów, MOP itd i wyświetlanie znaków przeszło mi wówczas z prawej strony wyświetlacza DM na lewą w miejsce ramki i w tym położeniu wyświetlały się dwa znaki jednocześnie. Nie spojrzałem na MFA czy się coś zmieniło, ale przy najbliższej okazji sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic się nie zmieni ... ale sprawdź.

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MY 2016:

- nie można sterować 3strefą klimy z poziomu DM,

- system rozpoznawania znaków - znaki na siebie nachodzą (MFA i DM).

 

Co do znaków to takie spostrzeżenie, że ostatnio wyłączyłem przez przypadek w opcjach DM pokazywanie dodatkowej ramki ze wskazaniami kolejnych manewrów, MOP itd i wyświetlanie znaków przeszło mi wówczas z prawej strony wyświetlacza DM na lewą w miejsce ramki i w tym położeniu wyświetlały się dwa znaki jednocześnie. Nie spojrzałem na MFA czy się coś zmieniło, ale przy najbliższej okazji sprawdzę.

 

Cześć. Ja mam DM. Znaki wyświetlają się w navi po lewej stronie jeden pod drugim, jeśli jest więcej niż jeden. Na MFA w trybie tylko wyświetlania znaków wyświetlają się pojedynczo lub podwójne obok siebie. Natomiast w innych trybach wyswietlania MFA znaki faktycznie nakładają się na siebie w taki sposób, że drugi z nich lekko wystaje.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

MY 2016:

- nie można sterować 3strefą klimy z poziomu DM,

- system rozpoznawania znaków - znaki na siebie nachodzą (MFA i DM).

 

Co do znaków to takie spostrzeżenie, że ostatnio wyłączyłem przez przypadek w opcjach DM pokazywanie dodatkowej ramki ze wskazaniami kolejnych manewrów, MOP itd i wyświetlanie znaków przeszło mi wówczas z prawej strony wyświetlacza DM na lewą w miejsce ramki i w tym położeniu wyświetlały się dwa znaki jednocześnie. Nie spojrzałem na MFA czy się coś zmieniło, ale przy najbliższej okazji sprawdzę.

 

Cześć. Ja mam DM. Znaki wyświetlają się w navi po lewej stronie jeden pod drugim, jeśli jest więcej niż jeden. Na MFA w trybie tylko wyświetlania znaków wyświetlają się pojedynczo lub podwójne obok siebie. Natomiast w innych trybach wyswietlania MFA znaki faktycznie nakładają się na siebie w taki sposób, że drugi z nich lekko wystaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli widać, że spryskiwacz do standard...

 

Niestety. Ja dzisiaj odebrałem: to samo. U mnie prawy jest zapadnięty. Sprzedawca sprawdził jeszcze dwa inne egzemplarze, które akurat przyjechały - to samo. Serwis na ten moment nie ma ustalonej procedury naprawczej...

 

Poza tym auto daje radę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem ze spryskiwaczem, zaproponowano wymianę zderzaka, narazie podziękowałem za takie ceregiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w innych trybach wyswietlania MFA

 

O jakich trybach piszesz ?

 

Też byłem ze spryskiwaczem, zaproponowano wymianę zderzaka, narazie podziękowałem za takie ceregiele

 

Gdyby mi zaproponowali takie rozwiązanie, pewnie bym przystał ale pod warunkiem zderzaka z R-Line. Swoją drogą, ciekawi mnie jaka wówczas była by dopłata z mojej strony..

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieee... zdejmują zderzak i wymieniają mocowania spryskiwaczy - to wszystko. To już globalny problem i raczej w ASO wiedzą co z tym robić... przynajmniej w moim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MFA w przypadku DM, menu przewija się w formie zakładek (prędkość, temp. oleju, średnie zużycie, itp.) Jedna z nich wyświetla tylko znaki. U mnie jeżeli na danym obszarze obowiązuje ograniczenie do 50 i np. warunkowo 60 w godzinach nocnych, to znaki te wyświetlane są obok siebie, ale tylko w zakładce rozpoznawanie znaków. Jak przerzucę na wyświetlanie np. wskazań nawigacji, to te same znaki wyświetlane są mniejsze, nałożone jeden na drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdejmują zderzak i wymieniają mocowania spryskiwaczy - to wszystko. To już globalny problem i raczej w ASO wiedzą co z tym robić... przynajmniej w moim

 

Prim, a które to ASO? Bo moje twierdzi, że nie wie ;-) (Carsed Warszawa) mt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem/serwisuje u Zasady na Grochowskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja mam DM. Znaki wyświetlają się w navi po lewej stronie jeden pod drugim, jeśli jest więcej niż jeden.

 

Po lewej wyświetlają się poprawnie, ale jak w opcjach widoku ustawi się "dodatkową ramkę - ta co pokazuje kolejne manewry i inne info" to wtedy znaki przechodzą na prawą stronę i wtedy nachodzi jeden na drugi. Niezależnie jednak czy jest po prawo czy lewo to na MFA w widoku ogólnym znaki na górze też na siebie nachodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie zapadnietych spryskiwaczy. Bylem dzisiaj w serwisie bo moj samochod stoi wyprodukowany w Niemczech i nie chce jakos przyjechac. Tak ze sprawa spryskiwaczy jest znana, odkleja sie jakies mocowanie i maja okreslona procedure naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też u Zasady serwisuje i tam mi powiedzieli, że mają jakiś zestaw naprawczy tego spryskiwacza, więc to by się zgadzało

Jutro jadę do sklepu car-audio na weryfikację trzeszczących boczków, zaproponowali mi wstępnie profesjonalnie brzmiące rozwiązanie wygłuszające za 800zł brutto za parę tylnych drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nieee... zdejmują zderzak i wymieniają mocowania spryskiwaczy - to wszystko. To już globalny problem i raczej w ASO wiedzą co z tym robić... przynajmniej w moim ;)

U Bednarka w Łodzi jednak chcieli cały nowy zderzak wymienić, twierdzą że nie mają maszynki (coś trzeba wkleić) aby mocowanie spryskiwacza było zamontowane jak w fabryce, gwarant im się zgodził na taki zabieg, ja podziękowałem narazie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz przygladnalem sie dokladnie tym spryskiwaczom dzisiaj i ten prawy wyglada rzeczywiscie fatalnie, zapadniety konkretnie od przodu...jak moj samochod przyjedzie z czyms takim to od razu beda to naprawiac...

a wymieniac caly zderzak rowna sie go malowac, srednia perspektywa tym bardziej ze inne ASO naprawiaja to bez problemu. Pozatym jak nie rozwiazali tego problemu w fabryce to pojezdzisz i ten tez sie rozklei. I ciekawe czy jak przyjedzie im np stu klientow to wszystkim beda zderzaki wymieniac? Bo nie sadze zeby importer na to poszedl, to sa koszty no i trzeba miec te zderzaki na zdyciu a z tego co slysze to z czesciami bo B8 nie jest na razie rozowo.

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awarie usunięte. Odebrałem wczoraj auto i tfu tfu:

 

- nie trzeszczy

- spryskiwacz jak nowy :)

- guma wymieniona

- zderzak w koncu dobrze spasowany

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności